Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 27 Temmuz 2016
-ELİFCE -
-ELİFCE - kimdir?
Hacettepe Üniversitesi'nde İngilizce İktisat okudum. İmani ve toplumsal konulardaki makalelerim 2005 yılından bu yana gazete, dergi, portal ve haber sitelerinde yayınlanıyor... https://twitter.com/Elif_Trc https://www.facebook.com/elif.s.tureci
  YAZARIN SAYFASI
Biz Ne Hainler Gördük Ama...
Biz ne hainler gördük evet ama 15 Temmuz gecesi ülkeyi kin ve nefretle karmaşaya sürükleyen, azgınca halkına ateş açan, acımasızca kan döken, Gazi Meclis'i bombalayan paralel terör çetesi ve işbirlikçisi hainlerin yaptıkları kadarını görmedik.

Türkiye böyle darbe görmedi. Bu hem millî iradeye, hem ordumuza, hem de milletimize karşı yapılmış bir darbeydi. Askerin görevi halkı korumaktır; PKK'ya çevrilmesi gereken tanklar, gece boyunca halka çevrildi.

Karmaşayla başladı her şey. Gerici kafayla, TRT'yi ele geçirince ülke idaresini de ele alacaklarını zannettiler. Zorla yere yatırıp, namluları üzerine doğrulttukları TRT spikerine sesi titreye titreye korsan bildiri okuttular. O bilindik, basmakalıp, tarihî bildiriyi.

Menfaatlerini gözeten, halk iradesini yok sayan zorbalar, demokrasiyi özümsemiş bu halkı nefret kalkışmasıyla susturmaya çalıştılar. Ama gereken cevabı aldılar.

Biz geçmişte kurgulanmış bir çok oyun gördük, çok can kaybettik, çok acılar yaşadık. Ancak tüm bunlardan biz ders aldık.

İhanet içindekiler artık anlasınlar ki bu halka rağmen darbe olmaz. Sabaha kadar salâlar, ezanlar okundu, meydanlarda bayraklar dalgalandı, tanklara karşı duruldu... İmanlı millet topyekûn, kalkışmaya karşı koydu.

Artık anlasınlar ki gece yarısı tankların üstüne çıkan bu halk, oynanan oyunu daha başında bitirdiği gibi, bir daha olursa yine bitirecektir.

#‎DuranAdam'lar vardı bir dönem. O gece ise sokakları ‪#‎DikDuranAdam'lar doldurdu. Allah'ın izniyle cesaret, sağduyu ve basiretle hep de dik duracağız.

Bu ülkede bir tane bile hain kalmayana kadar milletçe mücadelemiz sürecek. Bu karanlık yapıdan kurtuluncaya kadar.

Adetâ ön tatbikat yapıp irademizi, ne kadar korktuğumuzu, işgale müsait olup olmadığımızı denediler. Anladılar ki müsait değilmişiz... Sonuna kadar özgürlüğümüze ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz.

O gece sosyal medyada bir takvim yaprağı paylaşıldı. Tarih 15 Temmuzdu ve tevafuk üzerinde şu ayet vardı.

Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. (Al-i İmran Suresi, 139)

Allah bizi geç değil bugün, tüm rezillerin zelil olduğuna şahit etsin.

Fitne katilden betermiş gerçekten. Yüce Rabbimiz doğruyu söyledi. Allah, ilerlememizi hazmedemeyen fitnecilere fırsat vermesin. Tuzaklarını ellerine ayaklarına dolasın. Kendi dertlerine düşürsün.

17 Ağustos'ta hasar görmüş bina depremi hatırlattığı gibi, Gazi Meclis'in hasar gören bir bölümü onarılmasın; 15 Temmuz'u hatırlatsın bize, unutturmasın.

Onlar bu tuzağı tasarlıyorlarken, Allah da bir düzen, bir karşılık kuruyordu elbette. Allah, düzen kurucuların tuzaklarına karşılık verenlerin hayırlısıdır.

Allah her şeyi hayırla yaratıyor. O gün, ellerine geçirdikleri son 'fırsat'ı da kaybeden şerefsizlerin deşifre olduğu gündü.

Bayramdı o gün; demokrasinin bayramıydı.

'Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.' (S. Karakoç)

    
2016-07-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları