Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Eylül 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Darbe öyle değil, böyle yapılır
15 Temmuz gecesi; Millete darbe yapılmaya kalkışılan karanlık bir gece olduğu kadar, Milletimizin dik duruşuyla darbe girişiminin püskürtüldüğü milli irade zafer gecesidir de aynı zamanda...

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile ülke genelinde milyonların meydanlara dökülmesi ve bazı bölgelerde darbecilere fiili müdahalesi ile darbe önlendi çok şükür. Vatan hainlerinin sergilediği son kozları da böylece boşa çıkarıldı. Bu hainlerin cezası mutlaka idam olmalı... İDAM... Başka yolu yok.

Milletimizi yürekten kutlamak gerekir. Gerçekten o gece, bu millet nasıl büyük bir millet olduğunu dünyaya gösterdi. Şaka falan değil askeri bir darbeyi önledi bu millet... Ankara ve İstanbul düşse idi işimiz çok zordu ama Allah'ın yardımı ve milletin cesareti ile darbeciler rezil oldu. Tanklara ve savaş uçaklarına karşı ölümüne karşı durmak her yiğidin harcı değil. O gece dünya, destanlaşan bir lider ve şanlı bir millet gördü. Bir çağrısı ile milyonları meydanlarda toplayabiliyor ve darbeyi önleyebiliyorsa bu kişi gerçek bir liderdir. Böyle bir lider dünyada kaç tane var acaba? Başkomutanın ve Milletimizin basireti ve cesareti ile büyük bir tehlike atlatıldı o gece... Gelip geçmiş olsun ey şanlı milletim. Uyanık olmaya devam.

Her kim ki, bu nasıl darbe, böyle darbe mi olur, bu bir senaryodur gibi bir düşünce içine girerse biliniz ki, bunlar da darbe kafalılardır. Geçmiş darbelerle kıyaslayarak bakılırsa, bir darbenin gerçekleşmesi için her türlü plan eksiksiz yapılmış. Karadan ve havadan en stratejik bölgeler ele geçirilmiş. Genelkurmay Başkanı ve bazı Ordu komutanları rehin alınmış. Ele geçirilen TRT'den ‘TSK tümüyle ülke yönetimine el koymuştur' duyuruları yapılmış. Halkın sindirilmesi için üzerine pervasızca bombalar atılmış ve ateşler açılmış. Yüzlerce kişi şehit edilmiş. TBMM bombalanmış. Yeni Genelkurmay Başkanı ve yöneticiler belirlenmiş. Her şey düşünülmüş ve uygulanmış. Hesap etmedikleri tek şey, Milletimizin eskisi gibi olmadığıdır. Millet, eski darbelerde olduğu gibi korkuyla evine çekilip, darbecilere eyvallah dememiştir. İşte hesap edilemeyen de budur.  Milletimiz olaya el koymuş ve gerçek bir darbeyi önlemiştir.

Kimse bu darbe girişimini küçümsemesin veya başka bir anlam yüklemesin. 27 Mayıs askeri darbesi de aynen bu şekilde yapılmıştı. Silahlı kuvvetlerin içindeki albay cuntası Genelkurmaya rağmen yönetimi ele geçirmiş ve sonuçta Başbakan ile iki Bakan ipe gönderilmişti. Şimdi de aynı oyun oynandı ama bu defa milletimiz darbecilere gereken dersi vermesini bildi.

Konyam, güzel Konyam. Görevini hakkıyla yaptın. Darbeci uzantılara geçit vermedin. Güzel ülkemin tüm güzel insanları canları pahasına darbeye, hain darbecilere geçit vermedi. 'Çanakkale Geçilmez' ruhu bir kere daha yaşandı. Güzel ülkemin güzel insanlarına selam olsun. Şimdi bayram zamanı, şölen zamanı...

Kahraman polisimizi de gönülden tebrik etmek lazım. Gerçekten darbecilere karşı baştan beri korkusuzca canları pahasına amansız bir mücadele verdiler ve başardılar. Tebrikler, tebrikler...

Medyamızda bütünüyle görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirdi. TRT'nin ele geçirilip ‘TSK tümüyle ülke yönetimine el koymuştur' şeklindeki bildirinin yayımlandığı saatlerde, bütün medya bunun korsan bir bildiri olduğunu ve de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkın çağrısını vermeselerdi farklı bir sabaha ulaşabilirdik. Medyamızı da kutluyorum.

PKK dan bile daha aşağılık bir girişim yapan bu vatan hainlerinin bu darbe girişiminden sonra, hâlâ Feto denen alçak adama sevgi duyan varsa onların Müslümanlığından şüphe ederim. Artık bu olaydan sonra o alçağa sempati duyanlar da tutuklanmalıdır.

Canları pahasına tankların ve silahların önünde duran ve milli irade uğruna can veren 161 şehidimize Allah'tan rahmet diliyor, binlerce yaralımıza acil şifalar diliyorum. Darbeye geçit vermeyen bu şanlı millete selam olsun. Alçak darbecilere verilecek tek ceza var. İDAM... Başka yolu yok.

"Darbeler dönemi bitti" cümlesi şimdiye kadar sadece kuru bir söz olarak söylenirdi. O gece bu söz, uygulamaya geçti. Artık hakikaten Türkiye'de darbeler döneminin bittiğini aynel yakin, hakkal yakin gördük, yaşadık. Bundan böyle hiç bir güç bu şanlı millete darbe yapmaya cesaret edemeyecek.

Tüm ülke ve Konya ikinci gece yine ayakta idi. On binlerle yine Mevlana meydanında buluştuk. Konya ve Türkiye hem darbecileri tel'in etti, hem de darbe girişiminin püskürtülmesini bir bayram havası içinde kutladı.

İkinci gece şu duygularla dolup taştım:

Darbe öyle değil, böyle yapılır. İşte milletin darbesi... Milletin sillesini yedin mi bir daha belini doğrultamazsın. Konya caddelerindeki muhteşem görüntüler gerçekten görülmeye değer. Tarihi bir güne şahitlik ediyoruz. Tarih, Türk milletinin yeni bir destanını daha yazacak. Yeni nesillerimize anlatacak tarihe geçen şanlı bir destanımız daha var artık... 15 Temmuz 2016 Türkiye'de darbeler döneminin tamamen sona erdiği ve toprağa gömüldüğü, Milli İradenin zafer günü olarak tarihe geçecek. Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.   
2016-07-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları