Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Temmuz 2016
Mehmet GARİP
Mehmet GARİP kimdir?
İktisat Fakültesi Kamu yönetimi mezunuyum. 2005 yılından bu yana gazetecilik yapmaktayım. Çeşitli kanallarda kameraman + muhabirim. Bir çok gazete ve sitede köşe yazarıyım. 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında 2. ve 3. sınıf öğretmeni olarak çalıştım 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında 3. ve 4. sınıfların öğretmeni ve okulun müdürlüğünü yaptım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Fethullah Gülenciler Şimdi Nereye Kayboldu?
Ömrüm boyunca bir cemaate ihtiyacım olmadı. Benim için cemaat denilince namaz kılmak için gittiğimde saf tuttuğum insanlardır. Müslüman olmak için yüce Allah'ımın gönderdiği yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimiz Hz Muhammed yetiyor.

Herhangi bir cemaatle bağım olmadığı için zaman zaman cemaatçilerin beni sevmediğini fark ederdim. Ben onların şeyhlerine tapmıyor eleştiriyor ama onlar ile gerekirse din adına tartışıyor, bildiğim doğrular onları rahatsız ediyordu.

 Bir gün birisi ile bir sohbet esnasında Kur'an-ı Kerim'in Türkçe mealini okuduğumu çok şaşırtıcı ayetler ile karşılaştığımı söyledim. Onun için okumam önemli değildi kimden okumam önemliymiş. Okuduğum kitabı getirdim ve bir bakışta rastgele bir cümleden kitabı ve yazarını yerin dibine gömdü. O cümlenin onurunu kurtarıp bu kitap senin hocanın kitabı olmadığı için mi böyle yapıyorsun sözüm ile olayı kapattım.

Camilere gelirler para toplarlar topladıkları paranın başını bekleyenler oraya para atmıyorum diye beni bakışları ile dinsiz ilan ederdi. Ben ise kendi elim ile para verip Vatan haini, Atatürk düşmanı yetiştirmeyeceğim diye homurdanarak evin yolunu tutardım.

Ha bunların bir gazeteleri vardı (zaman) hangi işyerine varsam hangi devlet dairesine varsam başköşeye kurulmuş olurdu. O zamanlar onu göstermek bir ayrıcalıktı. Şimdi onları gösterenler ne yapalım getirip atıyorlardı diye savunuyorlar. Lakin getirilip atılan ortalık yerden kaldırılmıyordu neden?

FETÖ'yü ABD verirse bir soruda benim için sorun. Kumpas davaları sırasında beni de dinletmiş mi? Beni de içeri atmak için bir çabası olmuş mu? Her bir Vatanseveri içeri atmaya yardım eden kaç sevap puanı alıyordu? 

 Bir kız FETÖ'nün veli kişi olduğunu söylüyordu. Kerametleri görülüyormuş. İçimden kudururken sustum. Karşı çıkamadım o zamanlar aramızda biraz sıcak bir şeyler cereyan ediyordu. Peki şu kerametini o kıza nasıl gösterdi o keramet neydi?

 Bu gün bakıyorum da FETÖ'yü destekleyenler benim gözüme gazete sokanlar ben FETÖ'ye tapmıyorum diye beni dinsiz ilan edenler ortalarda yoklar. Bir çoğu devlet yanlısı oluvermiş. Bu yapılanma o kadar tehlikeli ki devlet yanlısı falan olmadılar.  Sadece gizlendiler. Bu çetenin bilinen kayıtlı üyelerini topluyorsunuz peki bilinmeyen ateşli savunucuları ne olacak?

  Saygıdeğer devlet büyüklerim kendi davalarına sahip çıkmayıp satanlar sizin bizim davamıza asla sahip çıkmazlar.    
2016-07-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları