Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 02 Ağustos 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İbretle, dehşetle izliyorum!
Ağzım açık kalıyor! Ne diyeceğimi bilemiyorum! Hangi kuruma, hangi kuruluşa gitsek, hangi sivil toplum örgütüne baksak, kime sorsak ve kiminle konuşsak; 'FETÖ/PDY'den şikayetçi! Hepsi; aldatıldığını, ihanete uğradığını, tabir yerindeyse altlarının oyulduğunu belirtiyorlar! Televizyonlardan kendimi alamıyorum. -sosyal medyaya mesafeli bakıyorum.- izledikçe sinirlerim bozuluyor! Seyrettikçe hafakanlarım kalkıyor! İnsan olan, içinde vicdan bulunan, bu cennet vatanda bunca zaman yaşayan, vatanın nimetlerinden yararlanan birisinin veya birilerinin bu derece aşağılıklar yapmasını kabullenemiyorum!

Adam gözyaşlarıyla anlatıyor; çalışarak, çabalayarak devlete hizmet edebilmek için gece gündüz gayret ederek çalıştım, ama FETÖ/PDY, soruların cevabını kendi adamlarına verdi! Benim çalışmamın, gayretimin bir anlamı kalmadı! Onlar en yüksek puanlarla arzu ettikleri yere girdiler! Ama biz, az puanla, zar zor girebildik! Girdikten sonra da rahat bırakmadılar! Peşinen; 'senin ipini çekeceğiz' mealinde vücut dilini konuşturarak, bizi en zor, en tahammül edilemez birimlere ve uygulamalara maruz bıraktılar!

Bu örnekler bir değil, iki değil, üç değil...ama Allah'a hamdolsun ki milletin dik duruşuna çarptılar! Silahlı güçlerini, iman güçlü millet durdurdu! Milletimin bu hassasiyeti bende; 'bu millet, hala kurtuluş savaşı ruhunu kaybetmemiş' imajını gösterdi! Umutlandım, sevindim, mutlu oldum!

Bu aşamada-ki çok hassas ve çok zor bir dönemden geçiyoruz- her birimde temizlik hareketi var! Anladınız temizliğin ne olduğunu. Bunu yaparken aman ha, insanların kırılmasına, haksızlık yapılmasına, adalete leke sürülmesine izin verilmesin.
Böyle zamanlarda ispiyonlama çok olur! Birisine kızgınlığı varsa, herhangi bir nedenle aralarında husumet oluşmuşsa, aynı iş yerinde öne geçme rekabeti sebebiyle ayak kaydırabilmek için çeşitli yalanlar, iftiralar, mesnetsiz suçlamalar olabilir! Hatta şunu da belirmek istiyorum; pirincin içindeki siyah taşları ayıklamak kolay, fakat beyaz taşları nasıl ayıklayacaksınız? Kendini çok iyi kamufle ediyorsa, birim amirlerine karşı yalakalık yaparak, yükselebilmek için kırk bin takla atıyor, sureti haktan görünüyorsa... ne yapacaksınız?


Şimdiye kadar öyle olmamış mı? İşin içinde yalnızca FETÖ/PDY yok! Bu ülkeye diz çöktürmek, Türkiye'yi Suriye yapmak, gavura muhtaç etmek isteyen her kesimden hainler iş başında! Darbeden iki gün önce, eski CIA başkan yardımcısının Adalar'da ne işi var? Daha önce Güney doğu'da terör olaylarını organize denler içinde; yabancıların olduğu basına yansıdı!

Ülkeyi hainlerden temizlemek için; vatan sever insanların, belgeleriyle, şehadetiyle, kesin delilleriyle adalete başvurmaları önem arz ediyor! Sanırım şu şiirler, meseleyi çok iyi anlatır; 

İşte Batı!

   'Medeniyet' denilen bu mu sizce?

Teröre prim vermek mi edepsizce!

Kandıramazsın 'demokrasi' talanlarıyla,

Maval okumasın Batı; 'insanlık' yalanlarıyla!

Ne zaman bitecek bu terör?

Hani nerde huzur? Nerde barış?

Yıllar oldu barışa ulaşamadık bir karış!

Senin 'barış'ın; 'petrolü ben içeyim,

Para bende olsun, insanların ırzına geçeyim..

Yamyamları yanıma alıp, ülke seçeyim,

Simonlara, Salamonlara, altını, gümüşü saçayım,

Ne kadar Müslüman varsa hepsinin kanını içeyim..

Ben yöneteyim dünyayı, bana muhtaç olsun insanlar,

Kur'an kaldırılsın, baykuşlar ötsün kubbelerde, sussun ezanlar,

Camileri kilise yapayım, içine sıra koyayım, çalınsın çanlar!

Müslümanlar; yalnız namazlarını kılsın, oruçlarını tutsun,

Ne verilirse yesin, 'mücadele'yi unutsun!

Bir kenarda otursun, etliye, sütlüye karışmasın,

Sakın yönetime soyunmasın, ülkelerle yarışmasın!

Ülke yönetmek ne kelime, siyasetin 's' sine sapmasın,

Osmanlı mı? 'o hasta adam' asla bu yolu yapmasın!

Bizim en büyük düşmanımız; İslam, Türkler ve Türkiye,

Kabul edemeyiz bunu, en büyük idealimiz 'Türk'ü ye!

İşte batı bu;

Özümüzü yitirdiğimiz,

Ruhumuzu bitirdiğimiz,

İdeallerimizi mezara yatırdığımız!

 

YıkımEkibi!

 

Sevgi dolu dünyayı,

Güzel güzel hülyayı,

Yerle bir etti,

Yıkım ekibi!

 

Gülen oynayan çocukları,

Muhabbetli kucakları,

Sevgiye mahrum etti,

Yıkım ekibi!

 

Kan içiyor, kan döküyor,

Ciğer yiyor, kalp söküyor,

Katliam yapıyor,

Yıkım ekibi!

 

Anneleri babaları ağlattı,

Nice masumların yüreğini dağlattı,

Eşleri dul bıraktı,

Yıkım ekibi!

 

Ruhları kararttı,

İşleri abarttı,

Yolları kapattı,

Yıkım ekibi!

 

Ses çıkaranları, bağıranları,

Haykırıp, imdat çağıranları,

'yapmayın' diye ağlayanları

Katlediyor yıkım ekibi!

 

Aklı erenlere, düşünce derenlere,

Biraraya gelenlere,

Sevgi verenlere

Bir şey yapamaz yıkım ekibi!

 

Ağlamanın zamanı değil,

Feryat etmenin anı değil,

Mücadele edersen,

Def olup gider yıkım ekibi! 

   
2016-07-29
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları