Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 05 Ağustos 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
'Çözüm Süreci'
'ÇÖZÜM SÜRECİ' LAFINI ETMEK İHANETTİR! Çözüm süreci, aslında bir iyi niyetin eseriydi! Hükümet; 'acaba pişman olurlar, terör olaylarından ders çıkartırlar, ülke yeniden huzura, sükuna, barış ortamına kavuşur' diyerek Çözüm sürecini başlattı. Çözüm süreciyle insanlar bahar havası teneffüs ettiler, kardeşlik türküleri terennüm edilmeye başlandı! Herkeste mutluluk belirtileri vardı!

Ama teröre destek verenler bunu kötüye kullandı! HDP'li belediyeler, devletin araçlarını terör için devreye soktu. Her tarafa mayınlar döşediler, silahları depo ettiler! Evler silah deposu oldu... 

Bu kadar can gittikten, bu kadar kan aktıktan sonra, çözüm süreci lafını etmek en azından bir ihanettir. Bu lafı edenlerin tek amacı; terörün yine gündemde olması, yine kanların akması, yine canların yanmasını istemelerindendir. Bu konuda HDP ve PKK'yı açıkça destekleyenlerin beyanına bakacak olursak net biçimde görürüz! 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 15 Temmuz darbesine karşı çıkmanın AKP'ye destek değil, demokrasiye destek olduğunu belirterek, çözüm sürecinin yeniden başlatılması görüşünü savundu.

"Dört bir yandan meydanlarda demokrasi nöbeti tutanlar bir kere de barış diye haykırsın. O nedenle birinci önerimiz tecrit bitmeli, İmralı sistemi kaldırılmalı. Çözüm şartlarını oluşturmamız lazım. Akbabalar bu ülkenin üzerinde dolaşmaya devam ediyor. Darbecilerin hevesihttp://img3.mynet.com/1x1/grey.gifkırılmış değil. Fırsat bulurlarsa bundan kaçmazlar. Onun için Kürt sorunu ve yara kanamaya devam ettikçe bir şey değişmeyecek. Yaranız kabuk bağlasa da biri gelip kaşıyacak ve yine kanayacak. Bunun da sorumlusu sizlersiniz" dedi.

Bu çıkış, açıkça; 'darbeden kurtulsak bile, biz terörü desteklemeye devam edeceğiz, Türkiye'nin başının ağrıması sürecek! 'barış'tan kastı; Abdullah Öcalan'nın serbest bırakılmasıdır. Ülkeye darbe yapanlar yalnızca FETÖ/PDY değil, içlerinde PKK, DHKP-C, marjinal sol gruplar, 'Erdoğan düşmanlığı' ile ortaya çıkıp, asıl amaçları Türkiye'yi bir yerlere yamamak, el avuç açan duruma getirmek, mankurtlaştırmak, Osmanlı hatıralarını silip, silik, uyuşuk, köle bir toplum yapmaktır!

Çok dikkatli olunması gereken bir süreçteyiz! Bu süreci iyi yönetirsek, darbeyi atlattığımız gibi bunları da atlatmamız mümkündür.

Şu konuşmalar; darbe kadar kışkırtıcı, terör kadar yıkıcı; 

DBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, çözüm sürecine vurgu yaparak; "Krizin çözülmemesi durumunda kaosa gidileceğini defalarca söyledik. İktidarlar yanlıştan dönmek yerine Kürt halkına karşı düşmanlık yaparak çözüm masasını devirdi ve savaş masasını kurdu. Bu ülkenin askeri ve polisinin halkına zulüm etmemesi gerekir. Bu sadece batı için değil, Sur'da, Cizre'de, Gever'de katledilenler için de söylenmesi gerekiyor. Sayınhttp://img3.mynet.com/1x1/grey.gifÖcalan sürekli olarak hükümeti uyardı. Darbe dinamiğinin devreye girmesi halinde sadece Kürtlerin değil tüm Türkiye halklarının kaybedeceğini vurguladı, ancak dinlemediler. Bu kadar büyük öngörülere sahip birini tecrit etmekle daha büyük darbelere geçiş verilecektir. Darbelerin son bulması Sayın Öcalan'ın özgürlüğüyle sağlanacaktır. Gelin bu sesi duyun. Eğer darbelere karşıysanız Kürt halkının elini tutun diyoruz."

Demek hala tehlike geçmiş değil! Bu, darbe ihaneti bitse bile, PKK yandaşları, uslu durmayacak, devleti, ülkeyi bölmek için ellerinden geleni yapacaklar!

HDP İmralı heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder ise, darbecilerin 15 Temmuz'da 2-3 saatliğine İstanbul ve Ankara'yı maruz bıraktığı bombardımana Sur, Cizre, Gever, Nusaybin, Şırnak aylarca maruz kaldığını belirterek, "Buna sesini çıkarmayanlar bu halkın yıkımının müteahhitliğine soyunuyor. Buradaki çanaktan yalak kapma peşindeler. Onlara da lanet olsun. Barışı katlettiler. Böyle bir halk bulunmaz. Tüm yaşanmışlıklara rağmen. Bir darbeye maruz kaldık, hayatını kaybedenlerin hepsini yad ediyoruz. Demokrasi mücadelemizde onların anısını da yaşatacağız. Ama kimse bu darbeye yaklaşık bir yıldır bölgenin maruz kaldığını dile getirmedi. Dile getirmek bizim, ayıkmak hükümetin işidir. Köprüden önceki son çıkıştayız. Biz sizi uyardık, yine uyarıyoruz. Bu halk demokrasi arzusuna sahip çıktı. Bugün de öyle. Ama siz bu halkın siyasi temsilcilerinin dokunulmazlıklarını kaldırıp, sivil siyasetçileri, yerel yöneticilerini zindanlara atıp, kayyım atama fantezileri kurup, bu kampanyayı yürütenlere dokunulmazlık getirdiniz. Ne ekersen onu biçersin demek bize yakışmaz." Diyerek resmen halkı kışkırtıyor! Her kelimesi, her cümlesi darbelerin devam etmesinden yana!

Eğer denemek isterlerse, 15 Temmuz'dakinden daha şiddetli ve daha çok yumruk yiyenler olur! Hani bir güzel söz var ya; 'el yumruğu yemeyen kendini kahraman sanır' denir. Bunlar ve bunun gibiler, kahraman milletin yumruğunu en şiddetli biçimde yemek istemiyorlarsa akıllarını başlarına almak durumundadır. Bu milletle oynamayın! Milletin sinir uçlarına dokunmayın! Bu ülkenin, bu devletin, Türkiye'nin kırmızıçizgilerini ihlal etmeyin!

   
2016-08-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları