Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 17 Ağustos 2016
İlhan NEZOR
İlhan NEZOR kimdir?
1968 Trabzon doğumlu.Eğitimci bir ailenin çocuğu olması hasebiyle güzel Anadolu'nun muhtelif yerlerinde bulunma ve farklı kültürlerden istifade etme imkanı buldu.Lise yıllarından itibaren çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde şiir,makale ve araştırmaları yayınlanmış olup an itibarı ile,Teknokule-En Politik- Epruli -Manşetto ve Bendeyazarım.com'da günlük makaleleri yayınlanmaktadır.İnşaat teknikeri ,evli ve iki erkek çocuk babası...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Manevi Diktatörler...-4
'Kardeşlerim biz bu ülkenin en hayati damarlarına, kılcal damarlarına öyle bir sızacağız, öyle bir yerleşeceğiz, öyle bir gireceğiz ki ve ben günü geldiğinde bu devleti ve bu devleti yönetenleri paçasından öyle bir tutacağım ki, tuttuğum an uyanacaklar ama uyandıklarında yapacakları hiç bir şey kalmamış olacak....' (Prof.Ahmet Keleş, Deşifre Proğramı/A Haber )  
Devam ediyoruz...
Yukarıdaki paragrafı tekrar tekrar okuyun.Hikayesini birazdan anlatacağız...
FETÖ-PYD hakkında onlarca yazı kaleme aldım.Son gelişmeler ışığında yazdıklarımı gözden geçirme ihtiyacı hissettim.Öyle şeyler anlatmışız ki adeta darbe geliyorum sinyali vermiş. Örneğin , '1993'de çalınan Islık Sesinin Şifreleri Çözülmeye Başladı ( 1,2,3,4 ) seri yazımız ve 'Önce Sorun Çıkar Sonra Çözüm Öner (1,2,3,4,5,) konulu makalelerimiz.  
Aslında bu yazımızda asrın şeytanı Fethullah‘ın 'Menkıbe Üretme Fabrikalarından' bahsederek genç beyinleri nasıl zehirlediğini anlatacaktık
Bunu bir sonraya bırakalım. Ve demiştik ki, '... Şubat 1979′da ilk sayısı çıkan ‘Sızıntı' dergisine o dönem bütün dünyada şehir efsanesi olan 'Ağlayan Çocuk' tablosunu kapak yaptılar.Gülen‘in 'Bu ağlamayı dindirmek için yavru' başlıklı yazısı fakir Anadolu halkı üzerinde çok etkili olmuştu.Benimde on bir yaşında olduğum yıllardı.İkamet ettiğimiz Anadolu Kasaba'sın da(Ordu-Perşembe) otobüs camları,dükkan,lokanta veevlerin duvarlarını süslüyordu.O kadar çok etkilenmiştim ki ' Bu çocuk neden ağlıyor?' diye sormak zorunda kalmıştım.Üzerinde çeşitli efsaneler dolaşan İtalyan ressam Bruno Amadio‘nun bu tablosunu bana 'Kıbrıs savaşında ailesini kaybetti.Bir çöp bidonunda saklandı.Onu bulduklarında bu şekilde ağlıyordu' dediklerini bugün gibi hatırlıyorum.
1980′li yıllarda bütün dünyayı kasıp kavuran ve pek de sanatsal değeri olmayan bu tablo, başta İngiltere olmak üzere 'uğursuz ve lanetli' olarak algılanmış ve binlercesi imha edilmişti.Rivayet odur ki,girdiği her evde yangınları,ölümleri ve uğursuzlukları beraberinde getirdiği söylendi.Artık bütün dünyada lanetlenen bu tablo Gülen‘in en güçlü silahı olmuştu.
İngiliz The Sun gazetesi 4 Eylül 1985′te bir haber yayınladı.Bu haber çok etkili olmuştu.Bir madenci kasabası olan Yorkshire‘deki bir itfaiyeci tamamı yanan bir evde bu tabloların hiç zarar görmediği iddiasına yer veriyordu. Bu hadiseden sonra olaya şahit olan itfaiyecilerin bu tabloları evlerine sokmadıklarını belirttiler.Bu haberden sonra evlerinde bu tabloyu bulunduranlar paniğe kapıldılar.Oysa yangınların çoğu ,kötü elektirik sobalarının uygunsuz yerlerde,yatak ve perdelere yakın olmasından kaynaklanıyordu.
Bu tablo üzerinde bu kadar durmakla konudan uzaklaştığımız sanılmasın...Çok ama çok önemli bir algıdan bahsediyoruz.Başta İngiltere olmak üzere bütün dünyada bu tablo üzerinden bir vurgu yapılıyordu:Fakirlik...
İngiliz gazetelerinin uyanık editörleri yangınların hep yoksul mahallelerde çıkmasını sıkça dile getirerek okuyucularını kaygılandırmakla fakir halka bir mesaj göndermek istiyordu.Binlerce okuyucu bu çağrılara uyarak posterleri gazeteye yolladı.Toplu halde yakıldılar.Bu saçma sapan probaganda o kadar çok etkili olmuştu ki,bazı okuyucular gazeteyi arayarak başından geçenleri anlattı.O kadar saçma gerekçeler vardı ki içlerinde ,adeta dudak uçuklatacak cinstendi.Bir okuyucu'Ağlayan Çocuk' resminden geceleri ağlama sesi geldiğini,göz yaşının kan rengine dönüştüğünü,resmin titremeye , sallanmaya başladığını söylüyordu.
Neticede İngiltere 'Ağlayan çocuk' tablosu üzerinden sosyal bir deney yapmış ve sonuca ulaşmıştı.Vurgulanmak istenen,fakir ve eğitimsiz toplumlara istenilen şeklin verilebileceği,sevk ve idare edilebileceği,toplumsal olaylar karşısında sorgulamadan ,kanıksamadan belirli yerlere kanalize edilebileceği sonucuna varılmıştır.
Evet,bu bilgileri verdikten sonra her zaman yaptığımız gibi geliyoruz ‘bam teli'ne...
Baskı,sindirme ve ötekileştirmenin planlı bir şekilde yapıldığı Cumhuriyet'in ilk yılları 'tek tipleştirilmiş' prototip üzerinde daha fazla çalışamadı ve bu tez tarihin çöplüğünde yerini aldı.Ancak bu sembolize edilmiş fikirlerinden de vazgeçmediler.Siyasi olarak şekillendirilemeyeceği anlaşılınca başka çareler aradılar.Bu hiç şüphesiz kendi çıkarları için revize edilmiş din anlayışı idi.Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi hedef kitle belirlenmiş,fakir ve yoksulluk istenilen şeklin verilebileceği hamur haline gelmişti.Bu hamuru işleyecek ve tabir yerinde ise kurtlar sofrasında amansız bir mücadeleye girecek din adamı ve cemaatlere ihtiyaç vardı.Bu Fethullah Gülen'den başkası olamazdı. 20'li yaşlarında sıradan bir Kur'an Kursu eğitmeni olan Gülen bazı özellikleri ile keşfedilmeyi bekliyordu.Küresel sermayenin Türkiye mümessili olan ve yıllarca senatörlük yapan Kasım Gülek bu görevi üstlendi.Gülen‘le yakın temasa geçti.Onun etkileyici vaaz üslubunu,kitleleri harekete geçirişini,onları nasıl metafizik  gerilime tabi tuttuğunu görmüştü.
Kasım Gülek gibi Amerikancı ve Mason birisinin sıradan bir hoca ile ne ilişkisi olabilirdi? Hangi Akaidi konuda birleşiyorlardı.Öyle ya Akaid 'gönülden bağlanılan, düğüm atmışçasına sağlam inanılan şey' demek değil miydi?Galatasaray ve Robert Kolejlerinde eğitim gören,Columbia Üniversitesi'nde iktisat dalında doktora yapan,dünyaya kan kusturan Rockefeller Vakfı kursiyeri olarak Londra Üniversitesi'nde veCambridge Üniversitesi‘nde İktisat ve Maliye bölümlerinde öğrenimini tamamlayan birisinin sıradan bir hoca ile ne gibi bir gönül bağı olabilirdi?Bunun tek bir açıklaması vardır :Fethullah Gülen'in üzerine bina edilen Amerikan çıkarlarına uygun Ilımlı İslam projesinin Türkiye'de ana kumanda merkezini oluşturmak.Bu da Amerika'nın izin verdiği kadar Müslümanlık...
Şu garabete bakınız ki,İstiklal Savaşı‘ndan kahramanca çıkan, ecdadının yazdığı şanlı destanı -tek parti dönemindeki baskıya rağmen- yaşatmayı başaran bir milleti manevi esaret altına alabilmenin ise tek yolu vardı: İçerden kuşatmak. Bugün baktığımızda 1960'lı yıllarda bu amaçla seçilen isimlerin tesadüf olmadığını, bu kişilerin aile yapıları ile toplumun tüm kesimini kontrol altına alma potansiyeli taşıdıklarını görebiliyoruz. İşte bu kavşakta karşımıza iki kilit isim çıkıyor: Kasım Gülek ve Fethullah Gülen.Bu buluşmada varılmak istenen hedef;Amerika'nın çıkarlarına uygun İslami düzenin Kemalizm ayağını olgunlaştırmaktır.
Fethullah Gülen, 1 Eylül 1997 tarihli Zaman gazetesinde Amerika'da kendisine referans olan ismin Kasım Gülek olduğunu şöyle açıklıyordu:'ABD'de görüştüğüm insanlardan biri Abramowitz idi. O, Türkiye'de bir zaman elçi olarak kalmıştı. Müşterek dostumuz Kasım Gülek bey vardı. Onun vasıtasıyla gıyaben onu tanıyorduk... Türkiye, şimdiye kadar çok ölüm-kalım krizlerine maruz kalmıştır. Bunu isterseniz bir kriz sayın ama bu millet bunu aşar dedim. Hatta bu ses, imkânı varsa Beyaz Saray'a kadar, Kongre'ye kadar, Pentagon'a kadar götürülmeli dedim.'
Daha sonra Gülek'in cenaze namazınıda o kıldırmıştır.
Böylesine güçlü bir lobi faaliyetini arkasına alan Gülen, ülkeyi bir ahtapot gibi saran, yüz binlerce insanı dinleyen, fişleyen, cezaevine atan, Emniyet, TSK içinde örgütlenen, haraç kesen, mahremleri gözetleyen hatta faili meçhul cinayetlere adı karışan kirli bir örgüt Paralel Devlet Yapılanması'nın da mimarı olmuştu.Gençlik döneminden itibaren bir proje olarak yetiştirilip hazırlanan Gülen'in 1990′lı yıllarda istihbarat raporlarına yansıyan ‘kendi hocasını Jandarma'ya ihbar edecek kadar gözünü karartan hırslı kişiliği'nin karanlık örgütlerce daha çocukken keşfedildiği görüldü. Bu aynı zaman da sıradan bir köy imamının kendisini ispatlamak için neleri göze alabileceğinin de bir cevabı idi.Daha sonraki yıllarda Mossad,CIA ve Moon Tarikati gibi derin yapılarla irtibatlı olduğu anlaşılacaktı.
Masum ,temiz fakir Anadolu halkı üzerinde 'Ağlayan Çocuk' tablosu ile köy köy dolaşarak kendisine taraftar toplama gayretine girişen Gülen yıllar içerisinde 'ağlayan vaiz' olarak karşımıza çıkacaktı.Arkasına aldığı bu derin güçlerle ekmeğini yediği,suyunu içtiği,havasını teneffüs ettiği vatanına karşı onu kullananlar düğmeye basmış ve sinsice yerleştirdiği devlet kurumlarındaki adamlarını 'gün bugündür' diyerek tetiklemişti.
Şimdi biz aradan çekilip onu en iyi tanıyan 25 yıla yakın hizmetinde bulunan,ama bugün büyük bir pişmanlık yaşayan ve 'Gülenin arkasında kıldığım namazları kaza etmek durumundayım' diyerek oynanan büyük oyuna dikkat çeken Prof.Dr Ahmet Keleş‘e kulak verelim...
'17 Aralık vuku bulduğunda,öyle bir şok yaşadım öyle bir feryad ettim ki,başımı secdeye koyup ‘Allah'ım,ne olur bu memlekete ve millete merhamet et diye feryad ettim.Çünkü,17 Aralık operasyonu bana bir şey hatırlattı.
Hoca Efendi bizlerle konuşurken zaman zaman şöyle söylerdi.Derdi ki bize ' Siz şu Ankara'da 1000 öğrenci evi açtığınız zaman bu iş tamam derdi.Siz İstanbul'da şu kadar kurs,okul,ev açtığınız zaman Allah'ın izniyle bu iş tamam'. Bu iş dediği şeyde bu ülkeyi ele geçirmek.Şu sözlerini 17 Aralıkta hatırladım ve tüğlerim diken diken oldu.Şöyle diyordu: 'Kardeşlerim biz bu ülkenin en hayati damarlarına,kılcal damarlarına öyle bir sızacağ,öyle bir yerleşeceğiz,öyle bir gireceğiz ki ve ben günü geldiğinde bu devleti bu devleti yönetenleri paçasından öyle bir tutacağım ki,tuttuğum an uyanacaklar ama uyandıklarında yapacakları hiç bir şey kalmamış olacak....' (Deşifre Proğramı/A Haber ) 25 Mayıs 2015 tarihli makalemiz den (Devam edecek...)

İlhan NEZOR   
2016-08-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları