Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 11 Ağustos 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Cemaat, Himmet, İmam...
Dilimize girmiş çok güzel sözler var; 'bir deli kuyuya bir taş atar, kırk akıllı çıkaramaz', 'söylediği yalana, döner kendi inanır', 'Mızrak çuvala girmez', 'yalancının mumu yatsıya kadar yanar'...

Kavramlarla konuşur, kavramlarla cümle kurar ve kavramlarla anlaşırız. Kavramları ters çevirir, içini boşaltır, insanları bu kavramlarla aldatmaya kalkarsanız, ortaya büyük bir kaos çıkar! Artık bu kavramları kullananlara kimse inanmaz. Hele kutsal kavramlara insanımız çok çabuk kanar. Mesela; Cemaat, Himmet, İmam, Allah, Kur'an, Din...kavramları sayabileceğimiz birkaç tanesidir.İnsanlarımızın; dini, milli, islami konulara karşı hassasiyeti var. Böylesine değerli kavramlar karşısında insanların boynu kıldan incedir.

Bu sapık ve dinle hiçbir alakası olmayan grup yüzünden bazı insanlarımız; Cemmat sözünden tırsmaya başladı! Halbuki cemaat; camiyi hatırlatır, el ele, gönül gönüle, yan yana, bir arada olmayı ifade eder. Cemaat, topluluk demektir. Cemaat deyince akla sadece FETÖ gelmez, gelmemelidir. Ama işin aslı böyle değil. Kutsalı kullanarak, kutsalı istismar ederek genç ve bilgisiz beyinleri felç ediyorlar!

Himmet de öyle: Himmet, Allah rızası için, ülke ve insanlık menfaatine uygun hizmet yapmayı anlatır! Himmetin; insanlara destek olmak, sıkıntıda ve darda olanların yanında yer almak demektir. Teröre, ülkelere ve insanlara zarar vermek, huzuru bozmak, barışa darbe vurmak, militan yetiştirmek, dini ve dini terimleri kullanarak adam aldatmak demek değildir. 'İyilikte yarışın' sözünde bunu açık ve net biçimde görürüz.

İmam, önder demektir. İmam denilince, insanlarımız büyük bir saygı duyar. İşte bu yüzden, Cami görevlilerini, halkın gözünden düşürmek, bu değerli kavramla alay etmek için böyle bir yol seçmiştir FETÖ/PDY! 

  Bugüne kadar Allahtan korkmayan, kuldan utanmayan ve ar damarı çatlamış bazı insanlar; ağızlarını din, iman, peygamber ve Allah adıyla eğip bükmelerine kanarak çok istismar edildi.

Sözde şeyh ve hoca efendilerin Kuran'ı- Kerim'de olmayan sözlerini, Allah katından gibi gösterip şirke bulaştılar.

Artık, Kurana dönüp, benim güzelim dinim üzerinden dünyevi çıkarlar sağlamaya çalışan din tüccarlarına/simsarlarına 'YETER ARTIK ÇEKİN ŞU PİS ELLERİNİZİ BENİM DİNİMİN ÜZERİNDEN, SİZE GÜNAHIMI BİLE VERMEM, HADİ BAŞKA KAPIYA' demenin zamanı gelip geçti bile. Bunun için hiç kimsenin aklına ve yardımına ihtiyacımız yok, sadece kutsal kitabımız Kurana dönüp bakalım.

Yüce kitabımız Kur'an;'...KURAN'I AĞIR AĞIR VE ANLAMINI İNCEDEN İNCEYE DÜŞÜNEREK OKUMAMIZI', '...AKLIMIZI KULLANMAMIZI' şart koşar.

Eğer, Kuran'da yazılı bu emirlere uygun olarak ayetleri inceden inceye düşünerek okusaydık ve aklımızı kullansaydık; din üzerinden siyaset yapan sahtekârlar ile dini istismar ederek menfaat temin eden din tüccarları, bizleri aldatamaz ve salak yerine koyamazdı.

Paralel Suç Örgütü'nde çözülme hızla sürerken Pensilvanya medyası dağılmayı önlemek için her yola başvuruyor. Kapatılan Zaman gazetesinin İsrail yönetimiyle sıkı ilişkileriyle tanınan yazarı Kerim Balcı, Paralel Suç Örgütü'nden ayrılmak isteyenleri Cehennem ateşiyle korkuttu. Haşhaşilerden bu yana tarih boyunca bütün kapalı ve sapık dini toplulukların başvurduğu yöntemi kullanan Kerim Balcı 'Cehennemin kasıp kavuran sıcaklığını görseydiniz ayrılmazdınız' diyerek, resmen insanları tehdit ediyordu!

Daha önce de Filistin'deki İslami grupları İsrail'e karşı direnmemeleri gerektiğini ifade eden yazılarıyla büyük tepki toplayan Kerim Balcı, Gülen'in son samimi gönüllülerini cehennem ateşiyle korkuttuğu yazısı şu cümlelerle bitiyor:

'Bugün nöbet mahallini terk edenler, Cehennem'in kasıp kavuran sıcaklığını görselerdi, kendilerini korkutan dünya cebbarlarının yapabileceklerine sivrisinek ısırığı kadar değer vermezlerdi. Sûrun ölüleri titretip ayağa kaldıran sesini duysalar, ahiretlerine taalluk etmeyen tehditler karşısında korkmaz, kükrerlerdi...'

Kendilerinden farklı düşünen herkesi Cehennem ile korkutan Kerim Balcı'nın ifadeleri, Gülen örgütünü bu tehlikenin dışında tutması tam bir 'haşhaşi mantığı' dır!

Kurtuluşumuz; Kur'an'a dönmek, Kur'anı anlamak ve hayatımıza uygulamaktan geçer. Kur'anda; şeyhlere, hoca efendilere... uyun demiyor! Sadece; Allah'a ve peygamberlerine uyun ifadelerine yer veriyor.   
2016-08-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları