Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 17 Ağustos 2016
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Pardon Öyle mi?
Okuyun aziz milletim okuyun! 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan, TSK sızmış Fetocu Teröristlerin ifadelerini lütfen dikkatle ve ibretle okuyun!
Milletimize milli felaket yaşatan  diyor ki "Milletimiz meşrebi ne olursa olsun Allah diyen peygamber diyen en azından böyle gözüken herkesi desteklemiştir."

Millet olarak sizin zaafınızı bu cümleden daha açık hangi kelime ifade edebilir?

Cümle içindeki "gözüken" kelimesinin altını kırmızı kalemle  çizdim, sizde aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

Zira "gözüken" sözcüğü dini siyasete alet edenleri, doğru değerlendiriyor ve çok şey ifade ediyor!

Her Allah diyene inanmamak, kanmamak;  gerektiğini bundan daha açık hangi sözcük ifade edebilir?

Milli kahraman, TBMM de 14 yıldır; mutlak çoğunluğa sahip olmasına rağmen, iktidar olamamanın suç ortaklığına kurduğu şu cümlesiyle de; "Rahmetli Özal, Demirel, Ecevit, hatta biz bu yapıya destek olduk "diyerek geçmiş iktidarları ortak etmiş!

Cümleyi kurarken,  "Hatta biz" diyerek de kendi günahlarını, azaltma ve küçültme gayreti içinde.

Özal'ı saymazsanız, son 30 yılda ne Demirel, Ne Ecevit TBMM sinde mutlak çoğunluk sağlayarak tek başına iktidara gelmediler.

70 Yıllar Milli Cephe iktidarları ile heba oldu.

12 Eylülden sonra Özal'ın 2 dönem mutlak iktidarını bir köşeye sıkıştırın, 2002 yılına kadar Türkiye koalisyon iktidarlarıyla kan kaybetti.

İşte FETÖ' nün TSK'ne sızması 1986'lı yıllarda başlasa da, Palazlanması ve de devlet kurumlarını ele geçirmesi 2002'den sonra hızlanmış ve 15 Temmuz kalkışmasına cüret edecek gücü ve cesareti bu iktidar dönemi olmuştur. 

Hem 14 yıldır iktidar olacaksınız,  hem de 'ALLAK DEDİKLERİ İÇİN MÜSEMA GÖSTERDİK' diyecek "Rabbim de milletim de bizi affetsin"diyerek sorumluluktan kurtulacak, olayları geçiştireceksiniz!

Yaşanan olaylar, kaybedilen değerler, yalnız 'pardon' demekle geçiştirilecek kadar basit mi?

Darbe girişiminde, 62'si polis, 5 ‘i asker, 173' si de sivil olmak üzere 240 şehit verdi bu millet!

Bin 535'de yaralımız var!

Şu Rezalet bir göz gezdirin!

'Darbe girişimi sırasında ve sonrasında gerçekleştirilen operasyonlarda 115'i general, bin 350'si subay, 4 bin 854'ü diğer askeri personel olmak üzere toplam 6 bin 319 askere gözaltı işlemi uygulandı. Operasyonlar sonucu emniyetten aralarında rütbelilerin de bulunduğu 210 kişi gözaltına alındı. Ayrıca, bin 481 hakim ve savcının yanı sıra Ankara'da 39, İstanbul'da 3, diğer illerde 608 olmak üzere toplam 650 sivile gözaltı yapıldı.'CNN TÜRK COM'.

Pardon "Rabbim de milletim de bizi affetsin." Öyle mi? Rahmetli İsmet İnönü yaşasaydı tepkisi  'Hadi Canım Sende' olurdu.

Üçlü atama kararnamelerini imzalayanların,  YAŞ toplantılarında terfi etmelerini sağlayanların sorumlulukları masaya yatmayacak mı?

Birileri milli kahraman ilan edilirken, siyasi sorumluğu masaya konmayacak, sorgulanmayacak mı?

Sevsinler böyle demokrasiyi!!!

Türkiye'nin yaşadığı 15 Temmuz Sendromu herhangi bir AB ülkesinde yaşansaydı, hükümet düşer, bakanlar halkın içine çıkamazdı.

Japonya'da gerçekleşseydi, siyasi sorumlular harakiri yapar yaşamına son verirdi.

Maşallah bizimkilerin her birisi ayrı bir kahraman!

Kimi gövdesini koydu darbeyi önledi, kimisi de kıl payı ölümden kurtuldu.

Sözün özü sorumluk alması gerekenlerin tamamı istinasız, kimi Köroğlu kimisi de Dadaloğlu kadar kahraman!

Demem o ki, Türkiyeyi yönetenler, lafla peynir gemisinin yürümediğini görmeli,  Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete, laiklik ilkesine yürekten inanılmalı ve sahip çıkılmalı ki her Allah diyen düzenbazların, Allah demelerine inanmasın!   
2016-08-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Cumhuriyet’in Çivisini Çıkarttılar