Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 17 Ağustos 2016
Ahmet DURKAYA
Ahmet DURKAYA kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Milli Nöbet
Yine bir millî irade nöbetindeydik. 

Arkadaşlarla keyifli bir sohbete dalmıştık. Biraz da gecenin anlam ve ehemmiyetine uygun olarak darbeler, küresel güçler, devlet ve milletten konuşuyorduk. Derken söz döndü dolaştı atalarımıza, babalarımıza geldi. Babalar çoğunlukla evlatların rol modelleridir. Herkes babasından anekdotlar anlatarak sohbeti süsleme çabası içerisindeydi. Nihayet soz sirasi bana gelince, içlerinden birisi bana dönerek,

- Senin baban nasıl biriydi üstad? diye sordu.

- Babam, dedim biraz iç çektikten sonra, sürekli bana ve kardeşlerime şu telkinlerde bulunurdu:

Bak oğul!

Sırtını Allah'tan başkasına dayama.

Rızık korkusu şeytandandır, nasibin varsa gelir Hint'ten Yemen'den; nasibin yoksa ne gelir elden.

Allah'tan isteyip çalışana Allah muhakkak fazlasını veriyor. 

Hangi makama, hangi rütbeye gelirsen gel! Geldiğin yeri unutma. Adil ol!..

Müslümanlar bir ve beraber olursa hiçbir gavur onları yenemez.

Kardeşlerinle de bir ve beraber olursanız hiçbir güç, sizin karşınızda duramaz.

Oğul sizlere nasihatimdir!

Mevzu Allah, Peygamber, Kur'an, Vatan olursa gözünüzü kırpmadan başınızla beraber o yolda olun.

Rahmetli babam 2010 yılında vefat etti. Onun bu sözleri hayatım boyunca hep kulaklarımda çınladı durdu. Ben de elhamdulillah hep o yolda olmaya çalıştım dedim. Sonra konuyu 15 Temmuz darbe girişimine baglamak istedim. O gece İstanbul Emniyet Müdürlüğünün önündeydim. Öfke doluydum. Ama şunuda hiç aklımdan çıkaramıyordum. Su uyur düşman uyumaz. Dünya hayatı devam ettiği sürece küresel güçlerin çeşitli örgütlerin entrikaları planları hiç bitmez. Rize de dini eğitim aldığım yıllarda Rahmetli Salih kurtuluş hocam bakın evlatlarım asıl mesele şudur derdi. Dünyada bütün müslümanlar ölse tek bir müslüman kalsa kafirler ondan bile rahatsız olurlar. Mesele müslüman kafir meselesi derdi. Devamında müslümanlar çok çalışmalı dünyevi ve uhrevi ilimlerde bir numara olmalı. Yolda yürüdüğünüz Arkadaşı iyi tanımalı! Allah için sevdiğiniz birileri ile muhabbet arkadaşlık kurmalı! 

Eş, hanım alırken yedi ceddini, hatta helal süt emmişmi onu bile araştırıyorsunuz. Eşinizden çocuklarınızdan daha çok vakit geçireceğiniz iş arkadaşlarınızı iyi seçin. Kısacık hayatta gölgenizle kavga etmeyin. Şucu veya bucularla vakit harcamayın. Rabbim bu vesileyle hocama, babama ve tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Salih kurtuluş hocam bizlere camide namazda ön safın önemini de çok anlatırdı. 

İbadetde ön saf çok önemli ise Vatan millet için bir olay olduğunda en ön safta olmak, safını belli etmekde çok önemli olsa gerek. Rüzgar tersine esmeye başladığında zaten herkes o yöne dönüyor. Vatan için canını ortaya koyan bu Necip millete hak ettiği değer verilmeli. Bu aşamada fırsatçıları, çıkarcıları iyi tesbit edip sapla samanı ayırt etmek gerek. Yüce Rabbim bizlere bir daha böyle haince, kalleşçe darbe girişimleri yaşatmasın.

Ahmet Durkaya


   
2016-08-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Bir Dizi Rezillik - I
- Dijital Hayat
- Birlik ve Beraberlik.
- Dün-Bugün-Yarın!
- Biraz Empati!