Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Ağustos 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Putunuz bu mu?
put-002-001.png

Yıllardır bu milletin en ulvi değerlerini istismar eden insan bozuntuları size soruyorum; Putunuz bu mu?

Yıllardır Allah'ı, Peygamberi, İslâm'ı kullanarak maddi menfaat temin eden aşağılıklar size soruyorum; Putunuz bu mu?

Yıllardır milyonların haklarını gasp ederek, hileyle, sahtekârlıkla, kopyayla devletin en önemli yerlerine sızan ve 40 yıl boyunca ihanetin hazırlığını yapan vatan ve din hainleri size soruyorum; Putunuz bu mu?

Ve 15 Temmuz'da Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiç görmediği bir saldırıya, bir ihanete, kanlı bir girişime kalkışan caniler size soruyorum; Putunuz bu mu?

O gece çocuk, kadın, yaşlı demeden devletin silahını millete doğrultan ve fütursuzca ateş ederek silahsız sivil vatandaşlara kan kusturan alçaklar size soruyorum; Putunuz bu mu?

O karanlık gecede uçaklarla gökten, tanklarla yerden devletin ve milletin kalbine ateşler salan katiller size soruyorum; Putunuz bu mu?

Ey akıllarını kiraya verenler, vicdanlarını satanlar size soruyorum; Yıllardır kölesi olup ayaklarına kapandığınız ve hiç sorgulamadan her emrine amade olduğunuz ilahınız bu mu?

Ey ahmaklar, ey insan müsveddeleri, masum bebeklerin bile korkup kaçacakları bu suratı mı put edindiniz kendinize?

Yüzüne bakınca normal bir insanın nefret edeceği, tiksineceği ve hemen kaçacağı bu yüz mü kendisiyle birlikte sizi de esfeli safiline yuvarlayan? İman ettiğiniz yüz bu yüz mü? Tapındığınız surat bu surat mı?  Bu tip mi arkasından gözü kapalı ihanete gittiğiniz? Sizin aşık olduğunuz çehre bu mu?

Bizim inancımıza göre, kâmil bir mü'min; yüzüne bakınca Allah'ı hatırlatan ve nuruyla gönüllerimizi ferahlatan kimsedir. Mü'minler, samimi insanı nurani yüzünden ve sevimli simasından hemen tanırlar. Allah, samimi mü'minlerin yüzüne bir çekicilik, bir güzellik verir. 

Bu yüzün, bu suratın ve Allah'ı değil ancak şeytanı hatırlatan bu çirkin itici simanın nesine hayran oldunuz da, onun uğruna vatana ve en mukaddes mefhumlara ihanet ettiniz behey gafiller?

Bu tiksindirici suratın ağzından çıkan, 'biz kutsal papalık misyonunun bir parçasıyız. Hayatın her alanını kuşatan İslâm'ı tehlikeli buluyorum.Biz ılımlı İslâm'ı hâkim kılmak istiyoruz. Hristiyanlık, Yahudilik ve İslâm arasında fark yoktur, bu üç din de Allah katından gelmiştir.Biz hep batıya hizmet ettik' gibi İslâm'a aykırı sözlerini hiç ölçüp tartmadan, hiç sorgulamadan bu psikopat adamı nasıl ilah edindiniz?

Sizin hem dininizin, hem paranızın hırsızı olan bu sahte mehdinin şu tiksindirici yüzüne nasıl aldandınız, bu şeytani görünüm size nasıl göründü de arkasından cehenneme doğru koşarak gittiniz?

Bu itici surata hâlâ sevgi duymanıza rağmen, birazcık vicdan kırıntılarınız kalmış ise, Allah aşkına şu yüze, şu simaya tekrar bakınız da, kendisine bağlanılacak değil korkup kaçılacak bu adama bugüne kadar nasıl hizmet ettiğiniz, önünde nasıl secdelere kapandığınızı bir kere daha düşününüz de, yaptığınız ihanetin farkına varınız.

İslâm dininde, Allah ve Rasûlünden başka hiç kimseye ama hiç kimseye sonsuz itaat etme ve mutlak bağlanma inancı olmadığı, sorgulamadan şeksiz şüphesiz itaat etmenin onları ilah edinmek anlamına geldiği şuuruna varmamız dileğiyle sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.


   
2016-08-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları