Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 20 Ağustos 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Maskeleri Çıkarın!
İnsanları dinliyorum; ağzından bal akıyor. Öyle bir cümle kuruyor ki, sanırsınız bir numaralı hatip! Senin yanına geliyor; 'sendenim' diyor, başkalarının yanında; 'ben de sizdenim, bakmayın, ben, ötekilerle alay ettim' diyerek ikili oynuyor!

Kim; nedir? Ne değildir, bilmek mümkün değil ilk bakışta. İnsanları bilmek mümkün olamaz mı? Olur elbette. Bakacaksınız; yaptıkları söylediklerine uyuyor mu? Yani söylemi ile eylemi birbirini tutuyor mu? Tabii bunu yaparken, bir iki saatlik, birkaç günlük beraberlik yetmez. Hani güzel bir söz var; 'söyle arkadaşını bana, söyleyeyim seni sana' denir. Şu husus çok önemli ve mutlaka uyulması gerekir; herkesin içinde sureti haktan görünüyor da, tek başına kaldığı vakit şeytanlaşıyor mu? O yüzden; 'yapılan işler, eylemler, niyetlerin sonucudur'. Kim, neye niyet etmişse, neyi tasarlamışsa, o, hareket haline döner, eyleme geçer.

En çok aldatıldığımız konu; insanların maskeleri yüzündendir. Her birimizde maske var! Adeta maskeli hayat, ilke olmuş! A şahsına bir türlü, B şahsına başka türlü hareket çekiliyor!

Bu maskeli tavır, son günlerde daha da kendini belli ediyor! 15 Temmuz darbe girişiminden sonra; kim FETÖ/PDY'den, kim değil ayırmakta zorlanıyor insan! Adama bakıyorsun, demokrasi nöbetlerine katılıyor, eline Türk bayrağını alıp sallıyor, darbeye karşı sloganlar atıyor!... bir de bakıyorsun, bir numaralı FETÖ'cü çıkıyor!

   Maske! 

Diller uzun, kalp virane, 
Gönül iflas, göz bîgane, 
Akıl satılık, beyin divane! 
İnanç lafta, ruh harabe, 
Kur'an rafta, hile şahane!


Yukarıda dediğim gibi, hiçbir hareketinde, hiçbir tavrında; insanlığa, ülkeye, dini değerlere, milli şuura... saldırı söz konusu değilse, hayatı boyunca hep insanların yararına çalışmışsa, devletine, milletine hizmeti şiar edinmiş, elif gibi olmuşsa, böyle insanlara güvenilebilir. Güven konusunda; 'bu bizim tarikattan değil, bu, Türk değil, bu benim partimden hiç değil...bu, bana parasal yardım etmedi, himmete katılmadı...'diyerek insanları ötekileştirmekle kindar toplum yetiştiririz!

Resulullah'a soruyorlar; 'Ya resulallah! Kıyamet ne zaman?' diye. O değerli insan; 'İş, ehil olmayan ellere verilirse kıyameti bekleyin' cevabını vermiş. Devletin ayakta kalması, işi ehline vermekten geçer. Bu, benim yakınım, benim akrabam, benim yandaşım, namaz kılıyor, çok dindar....gibi uygulamalar sıkıntı veriyor! Bilmem anlatabildim mi?

Elif

 

Nedir Elif?

İnancında; dimdik olmak,

Hayatında kula kulluk yapmamak,

'Emrolunduğu gibi dosdoğru olmak',

Sıratı müstakinden başka yola sapmamak.

Elif; Kıyamdır, ayakta duruştur, kararlılıktır!...

Sözünün eri, evinin eri, eşinin feri olmaktır!

Bakarken elif, söylerken elif, yaparken elif!...

Elif; ilk olmaktır, ön sırada durmaktır,

Baba olmak, eş olmak, kardeş olmak,

Sırdaş olmak, yoldaş olmaktır!

Elif; kötülere hasım, hayırlara hısım olmak,

Gariplere hemdem, kimsesize tılsım olmaktır!...

Elif; Komşusu açken tok yatmamak,

Kimseye yan gözle bakmamak,

'kendi için istediğini başkası için de istemek',

Dünya çıkarı için kimseye küsmemektir!...

Elif, adam olmak, adam kalmaktır!

Elif; yaratana tam kul olmaktır! 

   
2016-08-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
Farklı Bakış
2016-08-18 15:30:58    ip: 212.156.64???
Mskeleri çıkartmak mı. Oysa şimdi maskeleri takma zamanı. En koyu Fetocuların düşman gözükerek yoluna devam etme zamanı.KİM BİRİLERİNİN BEN FETOCUYUM DİYE EL KALDIRMASINI BEKLER.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları