Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Eylül 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
O güzel duygular pörsüyecek mi?
15 Temmuz; hain darbe girişimi sonucunda milletçe "demokrasi nöbetleri" ne başladık! 22 gün devam etti nöbetler. Nöbetler devam ederken; herkes aynı duygular içindeydi!

 Söylemlerimiz; Vatan, Bayrak, Ezan, Birlik, darbe ve teröre karşı el ele, yan yana duralım... tabii, hepsi anlamlı, hepsi yerinde söylemler!

Nöbetler bitince her şey bitti mi? Bitmeli mi? O güzel duygular pörsüyecek mi? İlla bu duygular; darbeye teşebbüs olduğu, terörde binlerce insanımız öldüğü, ülkenin kalkınmasına çomak sokulduğu... zaman mı aklımıza gelecek?

Türkiye'ye dört taraftan saldırı var! Bunlar, öyle gelişigüzel saldırı değil! Türkiye'yi; bölmek, parçalamak ve yutmak isteyenlerin ortaklaşa ortaya koyduğu bir mücadele! Bu mücadele; Kur'an tabiriyle bir cihattır! Allah, biz Müslümanlardan bunu istiyor!

Yapılan mücadele; İslam ile savaşmak isteyen Haçlıların mücadelesi! Yani ortada; İslam'ı, İslami değerleri, Müslümanları, hak dine inananları asimile etme, köleleştirme ve mankurtlaştırma var!

Türkiye'nin yaşadığı 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü anlamak için, Dünya savaşlarına, Kurtuluş savaşlarına... bakmak yeter. Yapılan bütün savaşlar; inancımızı elimizden almak, imanımızı köreltmek için değil miydi?

 Merhum Âkif; 'Allah bu millete bir daha istiklal Marşı yazdırmasın' derken neyi anlatmak istiyordu? Aynı şekilde o milli şairimizin; 'kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela' olarak dile getirdiği gibi, güzelim ülkemize saldırılar, dört bir cepheden devam ediyor! AB diye bel bağladığımız ülkeler bir bir, içlerindeki kini, nefreti, düşmanlığı açığa vurdular! Müttefik olduğumuz ABD, NATO, yanımızda yer alma yerine; darbecileri destekledi, destekliyor ve terörü alkışlıyor! 

Son zamanda yaşananları yalnız başına; AK PARTİ, Tayyip Erdoğan meselesi olarak görmek, olayları kısır bir biçimde algılamak demektir! 

Türkiye'nin yaptığı, yalnız Türkiye'nin mücadelesi değil, topyekun Müslümanların, dünyadaki tüm İslam ülkelerinin ortak mücadelesidir. Yani ümmetin mücadelesidir!

O zaman ortaya bir gerçek çıkıyor; İslam Birliği'ni oluşturmak. Nato'ya karşı, BM'ye karşı... dünya Müslümanları birlik oldukları zaman, hiçbir şer güç, Müslümanlara karşı kafa tutamaz!

Rabbimiz; "hepiniz topluca Allah'ın ipine sarılın..." demiyor mu?

 

Ah Müslümanlar! 

İslam ülkeleri kaynıyor kazan gibi! 
Tüm Müslümanlar dağınık hazan gibi! 
Batıyor, çöküyor, kayboluyor, eriyor, 
Batıl bataklıkta ölü sazan gibi! 

Gel çağrıları para etmiyor! 
'Birlik ol' sözleri yetmiyor, 
'Müslümanım' demekle bitmiyor, 
Nüfus cüzdanında, 'Müslüman'ım' yazan gibi! 

Hani nerde; 'kardeşlik' ruhu? 
Ensar anlayışı, muhacir duygu? 
Kuran; 'ilgisiz olun' mu diyor? 
Allah kuralını bozan gibi! 

Beyinler satılık, ruhlar iflas! 
Duygular kadük, fikirlerde yas! 
Bu dünya böyle gitmez, 
Şeytanın yolunu çizen gibi! 


 

Anla Artık 

Durumumuz hiç de iyi gitmiyor, 
Evdeki hesap pazarda tutmuyor, 
İki kere iki dört etmiyor, 
Yazsam bir türlü, yazmasam bir türlü. 

Ortalığı karıştıranlar var, 
İtleri yarıştıranlar var, 
Dün dünyaya düşman idik, 
Bugün dünyayı barıştıranlar var. 

   
2016-08-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları