Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Eylül 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Nefha
 Bugün siz değerli okurlarıma, kıymetli bir yazarımızı ve değerli çalışmasını arz etmek istiyorum:

 Türk Edebiyatı Dergisi ve Vakfı'nın açmış olduğu; 'Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması'nda, 1997-2000 ve 2001 yılında ödüle layık görüldü.

2002 yılında Beyan Yayınları'nın açtığı; 'İlk Romanlar Yarışması'nda' 'Sinderella'nın Pabucu' isimli romanıyla 3. lük ödülü aldı.

Öyküleri çeşitli dillere çevrildi. 'Sarılmak' isimli romanıyla '2010 Yılı İlesam- Akçağ Roman Yarışması' birincisi oldu.

2013 yılında Berceste dergisi tarafından 'Hikâye Ödülü' verildi. Halen mahalli bir gazetemizde yazarlık yapmaktadır.

Edebiyat Otağı, Yedi İklim, Berceste, Mahalle Mektebi gibi dergilerde; edebistan.com, edebiyatufku.net, sanatalemi.net... isimli kültür-sanat- edebiyat sitelerinde yazıları yayımlandı.

ESERLERİ; Öyküler: Saklı Değerler (2003), Muhabbet Buyursun Gelsin (2005), Bekleyen (2006), Havva Hanım'ın Gamzesi (2007), Edebiyatçıysam Ne olayım (2010), Hicaz yaprakları (2014),

Romanlar: Çoban Aşkın Çocuğuydu (Sinderella'nın Pabucu) (2006), Sarılmak (2011), Nefha (2016).

Denemeleri: Bırakın Güzel Konuşsun (2004), Bana Gönülden Çalıp Söyle (2006), Ey Ruh(um) Geldinse masaya Vur (2007), Ötede (2008), Edibane Süz(ül)üşler (2008), Şapkamın Altı (2010), Kırgın Mağara Şarkılar (2014)...

Değerli yazarımızı, Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nin haftalık kültürel toplantılarında yıllar öncesi tanıma fırsatı buldum. İyi ki de tanımışım! 'hanım efendi' tabir edilir ya, işte bu yazarımıza tam yakışan bir sıfat bu. Şımarmayan, kimseye yaranmak için değişik kılıklara girmeyen, benim gözümde muttaki bir Müslüman! Allah'tan, daha nice eserler vermesini, topluma; yazılarıyla, kalemiyle hizmette daim olmasını diliyorum. Sözünü ettiğim yazar kardeşim; Hüzeyme Yeşim Koçak!

Son kitabı 'Nefha' yı, Cumartesi günleri Konya İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu'nda tertip edilen; 'değerli büyüğüm, kıymetli yazar ve gönül dostu Veyis Ersöz'e vefa' programı sonunda bana imzalamak lütfunda bulundu, teşekkür ederim. 

Nefha; Güzel koku ve Esinti demek. Bu esinti, Şeyh Sadreddin Konevi Esintisi! Nasıl ki tatlı meltem, içimize, gönlümüze ılık ılık eserse, 'nefha' da da aynı duygu ve hisler yer almaktadır. Kıymetli yazarımız Hüzeyme Hanım; kelimeleri, benzetmeleri o kadar yerinde, o kadar güzel seçiyor ki, kitabı elinizden bırakmak istemiyorsunuz!

'Gelinen ve gidilen nice yollar vardır. Sefer içinde seferler. Hikmet içinde hikmetler. Sıhhat bulmak ve ganimetler elde etmek için seyahat eder er olanlar. Yolcu değil, yol önemli. Yollar, insanı var eder, yollar, insanı can eder. Seçkinlik ve güzidelik seferiyle Hakk'a daim yol bulunur. Fikri ve ruhi yolculuklar birbirini kovalar. Mukaddes Kur'an, bazı kalplere sefer üstüne sefer yapar.

Yolcu var; İblis ve takipçilerinin gittiği! Yolcu var; masum ve korunmuş, Allah'a doğru gitmişler! İşte bu yolda; resuller, nebiler, seçkin veliler... yer almakta!

Yolculuk bir seyahat. Seyahat; karşılaşılan hal ehli insanlarla beraberliğin kazandırdığı bir güzel alışveriş!...' kitaptan seçilen birkaç cümle. Gerçekten her cümlede, her kelimede bir ağırlık yok mu? Her birisi okuyana bir şeyler anlatmıyor mu? Zaten kitap, bize mesaj verici olmamalı mı? 

Nefha 300 sayfalık bir kitap da olsa, bir an önce okuyup bitirmenin çabasına giriyorsunuz! Bendeniz de, elime alır almaz, kendimi öyle kaptırdım, öylesine tasavvuf deryasına daldım ki birden 100. Sayfaya gelmişim! Her çalışma bir değer, her kitap; cana can katan, ruh veren, eğiten... bir okul!

Tebrik ediyorum kıymetli yazar kardeşimi. Tüm yazarlarımızı kutluyorum, topluma; yazılarıyla, kalemleriyle yön verdikleri, toplumun değer yargılarını ayakta tuttukları için. Hepsine selam olsun.   
2016-08-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları