Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2016
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türkiye Hedefte
15 Temmuz ihanet girişiminin kendileri açısından başarısızlıkla sonuçlanmasından sonra, Türkiye düşmanı dış güçler ve onların uzantısı olan belirli örgüt ve odaklar, ülkemizi hedefe koydular.

FETÖ ihanet şebekesi tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminden istedikleri sonucu alamayınca bu defa alçakça, kalleşçe saldırarak bir yandan yıldırma, korkutma, diğer yandan da ülkemizde kardeş savaşı başlatma taktiğine başvurdular.

Adları FETÖ, PKK ve DAEŞ olan terör örgütleri, tamamen aynı dış güçlerin maşaları ve tetikçileri olarak var güçleri ile ülkemiz üzerinde hain oyunlarını sahnelemektedirler.

15 Temmuz'da milletimizin şahlanışı ile püskürtülen FETÖ eliyle amaçlarına ulaşamayan Türkiye düşmanı dış güçler, şimdi de PKK ve DAEŞ'i tekrar kullanmaya başladılar.

Terör örgütlerinin her birini sırası ile devreye koyan ve biri ile olmaz ise diğeri ile, onunla da olmaz ise üçüncüsü ile ülkemizi bölüp parçalama gayelerine ulaşmak isteyenler, şunu bilsinler ki, bu millet var oldukça asla istediklerini elde edemeyeceklerdir.

Türkiye şu anda, 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür.

Çünkü içerideki hainler büyük oranda temizlenmiştir.

Çünkü milletimiz birlik ve beraberlik ile nasıl bir destan yazıldığını görmüş ve kardeşlik ruhunun nasıl güzel bir sonuç getirdiğini yaşamıştır.

Çünkü 15 Temmuz gecesinde yaşanan muhteşem direnişin getirdiği başarının morali ve psikolojik üstünlüğü hâlâ üzerimizdedir.

Dünyada örneği olmayacak bir şekilde, silahlara, tanklara ve uçaklara karşı göğsünü siper ederek darbeyi durduran bu millet, şimdilerdeki alçak saldırıları da savuşturmayı başaracak güçtedir.

Son saldırıların sivilleri hedef almasının bir tek izahı vardır. O da şudur:

Bu saldırılar, milletimizden intikam alma saldırılarıdır. Bunlar, siz misiniz bize 15 Temmuz gecesinde kafa tutanlar denilerek yapılan alçakça ve kalleşçe saldırılardır.

Onların istediği, Irak'ta olduğu gibi bitmek bilmeyen mezhep kavgası başlatmak veya Suriye'de olduğu gibi iç savaşa zemin hazırlamak ve İslâm'ın son kalesi olan Türkiye'ye de diz çöktürmektir.

Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet onlara fırsat vermeyecek, kardeşliğini bozmayacak, birlik ve beraberliğini muhafaza etmeyi sürdürecektir.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile kazanılan zaferin tadı hâlâ damağımızdadır.

Bu tadı aldıktan sonra, bu millet yeni zaferler kazanma azmi ile gerekirse yeniden 15 Temmuz gecesindeki gibi şahlanmaktan ve destanlar yazmaktan imtina etmeyecektir.

Şehit olmanın doyulmaz tadına ulaşan bu milletin her bir ferdi gerektiği zaman koşarak, gülerek ölüme gitmekten çekinmeyecektir.

Dış güçlerin ve onların maşalarının, Çanakkale ruhu ile ölüme gülerek giden bu millete diz çöktürmeleri mümkün mü? 

Sağlıklı ve mutlu yarınlar efendim.   
2016-08-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları