Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 14 Eylül 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türkiye'ye karşı oynanan ayak oyunları
İşte Batı!


 'Medeniyet' denilen bu mu sizce?

Teröre prim vermek mi edepsizce!

Kandıramazsın 'demokrasi' talanlarıyla,

Maval okumasın Batı; 'insanlık' yalanlarıyla!

Ne zaman bitecek bu terör?

Hani nerde huzur? Nerde barış?

Yıllar oldu barışa ulaşamadık bir karış!

Senin 'barış'ın; 'petrolü ben içeyim,

Para bende olsun, insanların ırzına geçeyim..

Yamyamları yanıma alıp, ülke seçeyim,

Simonlara, Salamonlara, altını, gümüşü saçayım,

Ne kadar Müslüman varsa hepsinin kanını içeyim..

Ben yöneteyim dünyayı, bana muhtaç olsun insanlar,

Kur'an kaldırılsın, baykuşlar ötsün kubbelerde, sussun ezanlar,

Camileri kilise yapayım, içine sıra koyayım, çalınsın çanlar!

Müslümanlar; yalnız namazlarını kılsın, oruçlarını tutsun,

Ne verilirse yesin, 'mücadele'yi unutsun!

Bir kenarda otursun, etliye, sütlüye karışmasın,

Sakın yönetime soyunmasın, ülkelerle yarışmasın!

Ülke yönetmek ne kelime, siyasetin 's' sine sapmasın,

Osmanlı mı? 'o hasta adam' asla bu yolu yapmasın!

Bizim en büyük düşmanımız; İslam, Türkler ve Türkiye,

Kabul edemeyiz bunu, en büyük idealimiz 'Türk'ü ye!

İşte batı bu;

Özümüzü yitirdiğimiz,

Ruhumuzu bitirdiğimiz,

İdeallerimizi mezara yatırdığımız!

 
Necip Fazıl merhum, Sakarya Türküsü'nde; 'Yokuşlarda Susamak' tabirini kullanır. Evet, Türkiye'yi durmadan yokuşlarda susatmak, sıkıntı üstüne sıkıntı verdirmek, attığı taşın ileri gitmemesi için her türlü oyunu oynamak, akla hayale gelmeyen ayak oyunları içinde olmak, yalanı, hileyi, iftirayı, masum insanları karalamayı marifet saymak gibi daha sayamayacağım bir çok numaralarla kündeye getirmek, pes ettirmek istiyorlar!

Kurtuluş savaşında cennet vatanın kurtulması, esarete boyun eğmemesi için can siperane gayret gösteren atalarımız, imanın verdiği güzellikle pes etmedi! 250 Kg'lik mermiyi manevi güçle topun ağzına verdi ve düşmanın gemisini batırdı!

Daha 15'indeki çocuklar, okullarından cepheye giderek; 'vatan elden gitmesin, bu cennet yurda namahrem eli değmesin de ben ya şehit, ya da gazi olayım' anlayışıyla savaşa gülerek gitti! Annelerimiz, yavrularının başına kına yakarak savaşa, vatan savunmasına gönderdi kınalı kuzularını!

Fatma Bacılar, Şerife Bacılar, Nene Hatunlar, Sütçü İmamlar, Şehit Kamiller...iman yurdu, islam yurdu, cennet vatanın düşman eline, hainlere, Haçlı sürülerine, Ermeni palikaryalarına peşkeş çekilmemesi için, çocuğunun üstüne örtmesi gereken battaniyeyi, ıslanmasın diye mermilerin üstüne örten, Fransız gavurunun, başı örtülü bacımın örtüsünü açmak için yaptığı hakaretlere tahammül edemeyerek kahramanlık destanı yazan, gavur bayrağını Türk kalesinde dalgalandırmamak için ölümü göze alan yiğitlerimiz, atalarımız, büyüklerimiz, eli öpülesi değerli vatanseverler, saygıyla eğildiğim ve duadan eksik etmediğim şehitlerimizin mücadelelerini bir kenara atabilir miyiz? Bu yapılanları; 'Türkiye ilerlemesin, yeter ki kaos olsun, şehitlerden bana ne, ben rantıma bakarım' diyerek o şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya hakkımız var mı?

'Ben Türkçe ezanı, asli şekline döndürüyorum', 'Türkiye'deki tek parti anlayışını yıkıp, demokrasinin gelmesi için çaba sarf ediyorum', 'halkın yanında yer alıyorum' dediğinden dolayı anasından emdiği sütü burnundan getirdiler! 

Haçlılar, durmuyor! Misyonerler, Siyonistler... bizim özümüzü çürütmek, islami hassasiyetlerimizi yok etmek, bizi Kur'andan uzaklaştırmak için her türlü hileye başvuruyor! Onların hilelerini biliyoruz! Biliyoruz da ne gibi tedbir alıyoruz? Neler yapıyoruz? Nasıl bir yol izliyoruz?

Kur'an; 'Müslümanlar ancak kardeştir, müsülümanların arasını düzeltin', 'bir fasık haber getirdiği zaman araştırın', 'gıybet etmeyin, iftira atmayın, birbirinizin ayağını kaydırmayın....' Diyor. Biz ne yapıyoruz?

Düşmanın hilelerini bildiğimiz, şeytanın aldatmasından haberdar olduğumuz halde onun kucağına oturuyor, ocağına odun taşıyoruz! Birbirimizi gammazlamaktan, birbirimizin boynunu vurmaktan zevk alıyoruz! 'kahrolsun düşman' diyor, düşmanla işbirliği içine giriyoruz! Sevgili peygamberimiz; 'kişinin namazı size aldatmasın' buyuruyor. Ama biz; namaz kılıyor, her yıl hacca gidiyor...' diyerek, uygulamalarına, insani ilişkilerine bakmadan körü körüne o kimselere iş, makam ve mevki teslim ediyoruz!

Akıllı hareket etmez, ferasetli davranmazsak bindiğimiz vatan gemisinin batması haktır! Eğer Türkiye, ayaklarımızın altından kayar da, düşman eline geçerse yandığımızın resmidir! Akıllı olalım, Âdem'i ağlatmayalım, elimizdeki güzellikleri çirkinlştirmeyelim. Gül bahçesine kangal dikenleri dikmeyelim! 

   
2016-08-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları