Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Eylül 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Dimyat'a pirince giderken...
DİMYAT'A PİRİNCE GİDERKEN, EVDEKİ BULGURDAN OLMAK!

'İnsanların hayırlısı, insanlara yararı olandır' buyuran sevgili peygamberimizin ilkelerine uyan bir uygulama varsa, ona kimsenin diyeceği yoktur.

Bir insanı gökte uçar görseniz, eğer uygulamaları; Kur'ana aykırıysa asla inanmayınız. 'Bütün uygulamalarınız; Kur'an ve sünnet ışığında olsun' diyen varsa, o vakit bunu diyenin sözüne uyulur. Yok, 'benim kitaplarımdan, benim şiirlerinden, benim fikirlerimden başkasını okumayacaksınız, başkasına tabi olmayacaksınız' diyorsa o adam, en azından sapıktır, cahildir, haindir!

Günlerdir FETÖ/PDY örgütünün yaptığı ihanetleri okuyor, dinliyor ve görüyoruz! Yapmadığı hainlik kalmamış ki! En masum, an garip, en samimi... insanları kıskacına almış! Özellikle üniversitelerde yuvalanmış. Genç beyinleri yıkamış! Adeta mankurtlaştırmışlar! -Mankurt konusunu iyi anlamak için; Cengiz Aytmatov'un; 'Gün Olur Asra Bedel' romanını okumanızı tavsiye ederim.-

AK PARTİ İstanbul Milletvekili Metin Külünk, televizyonlarda bas bas bağırıyor; bu ihanet şebekelerinin yaptıklarını anlatıyor! Duydukça insanın hafakanları kalkıyor!

'Bu adam güvenilir, ülkeye hizmette kusur etmez' diyorsunuz, en yetkili makama getiriyorsunuz. Bir de bakıyorsunuz ki, en haini o çıkıyor! Ülkeye darbe teşebbüsünde bulunuyor, güvendiğim dediğiniz insan, ortalarda yok!

Memlekete bomba yüklü araçlar giriyor, Emniyet Müdürlüğü önlerinde patlatılıyor, bir çok can kaybı oluyor! 'nasıl olur? Bu araçlar, elini kolunu sallayarak nasıl girer? Emniyet Müdürlüğü önüne nasıl gelir? Nasıl patlatılabilir?' diye haklı olarak soruyorsunuz! Yine soruyorsunuz; 'TSK, Suriye'de ÖSO ile birlikte en ağır savaş aletleriyle, uçaklarla terör odaklarına saldırı yapıyor, binlerce teröristi öldürüyor! Terörden arındırıyor! Barışı sağlamak için mücadele veriyor! Ama içerde PKK/IŞİD... hainleri can almaya devam ediyor! Bu nasıl bir çelişki?' 

  Külünk'e kulak verilmeli. Sadece Külünk'e mi? Beynini satmamış, yalakalık yapmayan, aklını kiraya vermeyen, 'acaba AK PARTİ'ye nasıl yaranırım' diye riyakarlık yapanları değil, samimi, gerçekten ülkenin kalkınmasını, ilerlemesini, büyümesini, hainlerden, kötü niyetlilerden temizlenmesini isteyen insanların fikrine, görüşüne müracaat edilmelidir. 'Bu adamdan bir şey olmaz' demeyin. Mutlaka böyle değerleri bulup ortaya çıkarın. Çok konuşan değil, kendini devamlı göstermek, reklamını yapmak isteyenlerden ziyade, sessiz, bir kenarda oturan, kendi halinde insanların yanına gidin, onlara kulak verin.

Her il, her ilçe, her kasaba, her köy ve her mahallenin sevip saydığı, cami cemaatinin önem verdiği kanaat önderi denilen insanlara yaklaşın. Onlarla fikir alışverişinde bulunun. Onların sözlerine itibar edin. Unutmayın ki; 'kanaat önderleri'  ve toplumun sevdiği insanları Allah da sever!

'kanaat önderi' deyince, aklınıza; cemaat önderi, tarikat piri, şeyh... falan gelmesin. Sıradan, halktan birisi! Ama herkesin, 'adam gibi adam' dediği, kimsenin incinmediği ve kimseyi incitmeyen, 'Allahlık' dediğimiz insanlardır kastım. 

Evet ortalıkta at izi, it izine karıştı! Her önüne gelen; 'bu fetö'cü' diye gammazlıyor! Bir zaman; 'Bu Atatürk düşmanı, Atatürk'e hakaret ediyor' diyerek, hayatları kararan insanların olduğu gibi! Şimdi de, bu FETÖ belası yüzünden, aman ha masum insanların canı yanmasın! Çok hassas ve çok dikkatli olmak zorundayız. Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayalım.

Elbette; ülkeye, memlekete, insanlara, devlete ihanet eden, darbe yapmaya yönelen kim varsa, kim olursa olsun-isterse oğlum, kızım, yakınım...-gözünün yaşına bakmamak gerekir. Hatta bu konuda, bildiğimiz, gördüğümüz varsa çekinmeden gerekli yerlere bildirmek, hem insani, hem insani ve hem de milli bir görevdir. 

   
2016-09-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları