Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Eylül 2016
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İman nedir bilir misiniz?
İman; 'Ben sizin Rabbiniz değil miyim?' sorusuna; çekinmeden, şüphe etmeden; 'evet Rabbimizsin' diyebilmektir.

İman; görünmeyene bağlanmak, O'nun dediklerini eksiksiz yapmaktır.

İman: özgür olmak, kendi aklını kullanmaktır.

İman; Cennete giren Âdem'in, yasak ağaçtan yedikten sonra cennetten kovularak yeryüzüne indirilmesi sonunda pişman olarak; 'Rabbimiz! Biz nefsimize zulmettik. Eğer bizi mağfiret etmez, merhamet te bulunmazsan,  zalimlerden oluruz!' diyerek, gözyaşı dökmek,  gönlün yanması ve sol yanın ağrı hissetmesidir.

İman; suyun olmadığı zamanda gemi yapabilmek, alay edenlerin alayına aldırmamaktır.

İman: Hz. İbrahim'in, ateşe atıldığı zaman gösterdiği metanettir! Hz. Hacer'in, kuş uçmaz, kervan geçmez Mekke'ye, oğlu İsmail ile tek başına bırakıldığı zaman sabretmesi ve Allah'a tevekkül etmesidir! Hz. İsmail'in, babası, İbrahim tarafından kurban edilmek üzere yere yatırılınca; "babacığım! gözlerimi bağla, ola ki, merhamete gelir de kesmekten vazgeçersin" diye, Allah'tan gelen emre bağlı kalması ve babasına itaat etmesidir!

İman: Peygamberlerin, gerçek insanların tevhit mücadelesi, 'La'dan, 'illa'ya yükseliş, 'La' yı inkâr, 'illa'yı tasdiktir.

İman: Hz. Hatice'nin, sevgili peygamberimizin tebliğine, hiç tereddüt etmeden "evet" demesidir! 

İman; zalimin karşısında, Hakkı haykırmak; "Ey kafirler, ben sizin taptığınıza tapmam, siz de, benim taptığıma tapmazsınız. Sizin dininiz size, benim dinim banadır" diyebilmektir! 
İman: Allah yolunda, canıyla, malıyla, kanıyla mücadele etmek, dik durmak, dosdoğru olmaktır!


İman: Sözün bittiği yer. İman, yaşanan bir olaydır. İmanda söz, yerini sükuta bırakır.  Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler diyebilmektir.

 İman, Elif olmak, emir olunduğu gibi dosdoğru davranış sergilemektir.

İman; yalnız başına, karanlıkta, kimse görmediği halde; kendini oto kontrole tabi tutmak, bir gözetleyen var diyebilmektir.

İman; vicdanın sesini dinlemek, yanımızda çalıştırdıklarımızı kendi çocuklarımız gibi görerek hak ihlali yapmamaktır.

İman; aklımızı, cinsiyet organımıza bağlamamak, kadınları sadece cinsi bir obje olarak görmemektir.

İman; devlet mumunu devlet işinde, kendi mumunu kendi işinde kullanmak, kalp ile, beyni birlikte çalıştırmaktır.

İman; Kur'anın bütün hükümlerini, şüpheye düşmeden kabul etmek, bütün peygamberleri benimsemektir.

İman: Denizin yarılıp, geçilecek bir yol olacağına inanmak, ay'ın yarılacağı, yıldızların döküleceği, güneşin ışığının kaybolup karanlıkların basacağı, dağların yürütüleceği, ölülerin mezarlarından, sabahleyin yataklarından kalktıkları gibi kalkacaklarına inanmaktır.

İman. Allah'tan başka ilah olmadığına, Hz. Muhammed (SAV)'in O'nun kulu ve elçisi olduğuna kalben inanıp, dil ile söylemek, her daim bunu uygulamaya koymaktır.

İman; tagut'a bel bağlamamak, şeytanların yolunda gitmemek, puta, insana, mala, mülke tapınmamak, dünyanın üstümüze binmemesi, dünyanın üstüne binmektir. Dünyaya kullandırılmamak, dünyayı kullanmaktır. 

İman: Nemrutlara, Firavunlara, zalimlere, kafirlere, Allah'a kafa tutanlara kafa tutmaktır.

İman; Din, Kur'an, Ezan, kutsal değerler, ırz, namus ve vatan söz konusu olduğunda gözünü budaktan sakınmamaktır.

İman: Allah'ın dinini savunmak, yaşamak ve yaşatmak için hicret etmek, gönülleri fethetmektir.

İman; yaratanın; dünyayı direksiz, dayanaksız, insanlar için yarattığını, güneşi, ayı, geceyi ve gündüzü insanların hizmetine sunduğunu bilmek, bu güzellikleri hep akılda, gönülde tutmak, her an Allah'ı hatırlamaktır.

İman: bir damla sudan insanın yaratıldığını düşünmek, bu sudan; gözler, kulaklar, eller, ayaklar, saçlar ve düşünebilen akıl yaratıldığının idraki içinde olmaktır.

İman: İnsan olmak, medeni olmak, aklını, beynini, düşüncesini, fikrini... Sadece Allah için kullanmaktır.

   
2016-09-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları