Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Şubat 2016
Adem GÜRSAL
Adem GÜRSAL kimdir?
OBJEKTİF GAZETESI KÖŞE YAZARI -FRANSA */////////* YALOVA PUSULA GAZETESİ KÖŞE YAZARI - YALOVA *////////* 53 RİZE DERGİSİ FRANSA TEMSİLCİSİ *//////////* GAZETECİLİĞE YENİ ŞAFAKTA BAŞLAMIŞ (2006-2010) */////////* Karadeniz'de SON NOKTA GAZETESİ'NDE KÖŞE YAZARI OLARAK BAŞLADI (18.11.2013 ) */////////* UETD STRASBOURG TANITIM VE MEDYA BAŞKANI / FRANSA */////////* UETD ALSACE BÖLGE'Sİ TANITIM VE MEDYA BAŞKAN YARDIMCISI / FRANSA */////////* 07-31 mayıs 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Strasbourg seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü.*/////////* 1 Kasım 2015 Milletvekili genel seçimlerde Ak parti Fransa / Alsace Bölegesi seçim koordinasyon Başkan yardımcılığını yürüttü. 4 yıllık İşletme Fakültesi Mezunu / Evli ve üç Çocuk Babası / Memleketi Rize
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Mesele Ağaç değilmiş, anladık yeter artık!
Taksim 'GEZİ PARKI' eylemlerinde olaylar abartıldı, provakatörlere de fırsat doğdu.
Haftalardır aynı şarkı, aynı görüntü, aynı oyun, aynı senaryo.
Artık durun yerinizde diyeceğim; bu sefer de 'duran adam'lar çıkı verdi. Taksim olaylarını tek tek anlatmak, defalarca kurulan cümleyi bir daha tekrarlamaktan başka işe yaramaz ama yinede anlamayana laf anlatmak zor ya, işte onu anlatıyoruz biz de. İşin boyutları ve oyunları ortada zaten.

Yigit Bulut, İbrahim Karagül, Yusuf Ziya Cömert, Ergün Diler, Abdurrahman Dilipak, Ahmet Kekeç, Fehmi Koru ve Yasin Aktay gibi değerli ve usta yazarlar bu olayları iyi değerlendirip halkın sağduyulu olmasını vede bu oyunun bir parçası olmasınlar diye anlatıyorlar, köşelerinde yaziyorlar. Sizde, yani eylemciler okuyun, dinleyin diyorum. Tabi bu olayları iyi süzen iyi anlatan başka köşe yazarları da var, onları da okuyup idrak etmekde faydalı olacağını düşünüyorum. Ama anlayan yok ki, Taksimde eylemlere devam ediyorlar.

Ülkenin çeşitli yerlerindede devam ediliyor. Haklı olan bir eylem haksızlığa dönüştürüldü, provakatörlerin katkısıyla. Agaç diyenler vardı. Yakalım yıkalım diyenlerde. Sade eylem yapanda vardı. Ama sonuç farklıydı. Düsünceleri farklıydı. Ağaç meselesinden çıkıp hükümeti yıkmak veya zarar vermek meselesine düştüler. Kısacası iyi niyetli insanlara sözümüz yok yürüyüşte hakkıdır, eylemide. Ark niyetli insanlara öfkem. Ülkemizde yakılan yıkalan özel ve kamu mallarının zarari sizde biliyorsunuz. Bu zararlar yine halkın cebinden çıkacak. Yazık degil mi? günah degil mi bu insanlara? siz kıracaksınız halk ödeyecek, siz yakacaksınız halk ödeyecek. Bu nasil adalet? Gönül isterki bu zararı verenler tek tek yakalanıp ödesinler. Böyle eylem olmaz, olmaz olsun.
Eyy duran adamlar, eyy tencere tavacılar, eyy duran beyinler: Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Yıkmak, yakmak, kırmak ve halkın oyuyla gelen Başbakana terbiyesizce küfretmek ved e yalan twitlerle yıpratmak. Doğru bir eylem tarzı mı sizce? Oyununuz tutmadı. Bizde şimdi soruyoruz; hala neyin peşindesiniz?
Hiç bir senaryonuzda tutmadı. Bu Millet Sağ duyu'lu davranıp düşüncelerinizde altust oldu. Hep sağ duyu'lu sağ'dan gördük birde 'sağ duyu'lu olmayı sol'dan görsek ne iyi olurdu! 'sol duyu' diye. Neyse inşallah bir gün oda olur. Mesele ağaç diye başlandı. Ama mesele ağaç değil onu bizde anladık, tüm ülke vatandaşımız, tüm dünya da anladı. Hala siz niye anlamadınız onu da biz anlamış değiliz.
-Dış basının yalancı haberleriyle mi gaza gelip devam ediyorsunuz? -Ülkenin ilerlemesini mi hazmedemediniz? -Bu ülke krize girmediği için mi çekemediniz? -Yatırımlar olduğu için mi? -Pkk bittiği için Barış geliyor diye mi?
Milletin kardeşce yaşamasını istemediğiniz için mi? -İlk kez bir Başbakan kuran okuduğu için mi? -28 Şubat'ta yaşananları yapamadıgınız için mi? -Başörtülü bacılarımızın, kardeşlerimizin kırmadan, dökmeden, yakmadan eylem yaptıkları için mi? -Kur'an-ı Kerim seçmeli ders oldugu için mi? -Rahmetli Turgut Özal'ı zehirlendiği ortaya çıktığı için mi? -Başbakan IMF'ye rest cektiği için mi? -İsrail tazminat ödettiği için mi?
Yılbaşında Çam ağacı kesenlerin kutlamalarına tepki göstermediğimiz için mi? -Yollar ,okullar, hastahaneler, köprüler  yapılıyor diye mi? -650 bin garibanı ve fakir aileyi ev sahibi yaptığı için mi?
Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açtığımız için mi? -Hangisi? Neyi istediniz de olmadı birde böyle soralım?
Çok ağır olacak ama soralım yine; rahatlık battığı için mi? -Arkasında ordu gücüyle, cuntayla, açık oyla gelmediği için mi? -Milletin yüzde 50 oyunu alıp iktidara geldiği için mi?
-İslamofobik yabancı ajansların, bu planın arkasından "nihayet Tayyip gidiyor" ve "artık Tayyip gidici" sevincini gizleyemediği için mi? -Faiz Lobisinin Ümüğünü sıkarız ! dedigi için mi? -Muhalefet milletvekillerinin yani CHP yalan haberleri vede Başbakana küfreden gence para verdiği için mi? -Taksim eylemi "Türk baharı" diye yabancı basına servis yapanların "vatanseverliğinin" ne olduğunu bildiğimiz için Başbakana destek mitingleri yaptığımız için mi? -Recep Tayyip Erdogan'i duasız bırakmadığımız için mi? -El insaf artik, Nedir derdiniz? Yeter artik!
Bu ülke hepimizin, bu ülke hepimize yeter. Yeter ki ülkeye zarar vermeyelim. Yeter ki ülkenin hukukuna uyalım. Yeter ki demokrasiye sahip çıkalım. Seçimle gelen Başbakanı seçimle yollamasını bilelim. Hazmetmeyide öğrenelim.
Yüzde 50'ye saygı gösterin, size saygı gösterdikleri gibi. Biz meseleyide anladık. Ağaç değilmiş... Biz anladığımız için 'milli iradeye sahip çık' mitingini yaptık. Biz Başbakanımız dik durduğu için arkasında durduk. Böyle eylemler yada buna benzer saldırılar ilerde de karşılaşacağımız kesin gibi. Uyanık olalım oyunlara gelmeyelim. Gezi hikaye, asıl dertleri Recep Tayyip Erdoğan.
Ama....

Biz var ya biz Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyiz! size... Bunuda böyle bilin.

 ADEM GÜRSAL / STRASBOURG

   
2013-07-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
nilda
2014-07-11 16:04:54    ip: 78.179.110???
tabiki de melele ağaç değildi. bu ülkede kaç tane bir ağaç için o kadar olay çıkaracak insan var. hayvanlara bile o kadar işkenceler yapılıyor da kimse ses çıkarmıyor... :(
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları