Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 07 Ağustos 2013
Mehmet YUSUF
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Taksim eylemleri baydı artık
Her gün çatışma çeşnili haberleri dinlemek ve seyretmekten bıktık. Sözde özgürlükçü Taksim çapulcularının milletin midesini bulandırmaya hakları yok. Bu tavırları bile sözde demokrat söylemleriyle çelişmektedir.

Adam gibi, yapıcı ve olumlu eylemlere eyvallah. Sonuna kadar arkalarında olurum. Haddizatında her hükümetin olduğu gibi, bu hükümetin de eleştirilecek bir yığın hataları var. Ama ne yazık ki yüzündeki çapağı yıkamaktan aciz, gerici, yobaz ve faşist solcu taksim çapulcuları yüzünden bunu bile yapmaya fırsatımız olmuyor.

İstanbul'a I. Köprü yani Boğaziçi Köprüsü yapılmadan önce gerici ve yobaz sol nasıl engel olmaya çalışmışsa, bugün itibariyle de metrodan, kanala, nükleer santralden köprüye kadar Türkiye'yi dünyanın ilk on ülkesi arasına yükseltecek gelişmelere muhalif olmaya devam etmektedir. Yalnız bu sefer daha yıkıcı ve temelsiz eylemlere imza atmaktalar o kadar...

Sosyalist söylemleri çemkiren ve sözde ağaç sevgisini suiistimal ederek yollara dökülen sol; hiçbir zaman ve dünyanın hiçbir tarafına fayda getirmemiştir. Taksim'de beceriksizliğin ve plansızlığın bunalımıyla vandalizme yönelen çapulcu solcuların eylemleri bu fikrimizi aksini iddia etmenin mümkün olamayacağı bir şekilde ispatlamaktadır.

Taksim Eylemlerine ve yurdun değişik taraflarında benzeri eylemlere katılan geri zekalılar görmezler mi bilmezler mi? Yoksa idrak ve izanlarını körelten faşist diye yaftaladıkları emperyalistlerin bahşiş olarak dağıttığı dolarlara tamah etmeleri midir?

Ey eylemciler eğer cebinizde faşist diye saldırdığınız emperyalistlerin dolarları varsa; emin olun siz tarihin kaydettiği en hain anarşistlersiniz demektir. Yahu aklınızı biraz başınıza alın dangalaklar! Eğer sizin vandalizminiz yüzünden Türkiye'nin ekonomisi onulmaz bir şekilde zarar görürse; bu memlekete iyilik mi yapmış olacaksınız?

Nasıl Somali'yi sözlerini eylemleriyle yalanlayan ve İslam ile uzaktan yakından en ufak bir bağlantısı olmadığı gibi eylemleriyle bilerek ve isteyerek dünya kamuoyunu İslam'dan soğuttuklarını bilen Eş Şebab gibi Taksim eylemcileri de söylemlerinin tam aksine vandalist eylemleriyle Türk kamuoyunu her rengiyle solun bütün fraksiyonlarından nefret ettirdiklerinin ve tiksindirdiklerinin farkındadırlar. Bu yönleriyle sadece hain değil aynı zamanda lâindirler.

Onun için eylemcilerin içinde en azından papağan kadar olsun bir beyne sahip olanlar, derhal eylemlerinden vazgeçerek enerjilerini memlekete millete daha faydalı eylemlere yöneltmelidirler.

Ağaç sevgisi tamamen bahanedir ve aslı astarı yoktur. Eğer gerçekten ağacı sevmiş olsalar; en başta sol eğilimli iş adamlarını otel, motel, avm ya da üniversite ayağı ile  yüz binlerce ağacı kestikleri için protesto ederlerdi. Ha solcu ağaç kesince tabiata zarar vermiyorsa; o zaman cahilliğimi bağışlayın.


   
2013-08-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin