Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Osman TATLI
Osman TATLI kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
ETÖ Gerçeği
Artık mahkeme kararıyla ETÖ'nün terör örgütü olduğu tescillendi. Verilen cezalara karşı tepkilerin gelmesi kadar konun tartışılması da doğal bir durum. Yaz ortasında bundan daha iyi gündem olamazdı. Televizyonlar, gazeteler bunların köşe yazarları görünen üzerinde yazmayı ve konuşmayı seviyor, bununla yetiniyorlar.

Bana kalırsa devlet kabuk değiştirdiğini resmileştirdi. Bu ülkeyi gerçekten sevenlerin görünen başarısıdır bu durum. Devlet üzerindeki kamburdan zorla da olsa kurtuldu.

Bu ülkeyi sevenler son dönem tarih içerisinde devlet içinde güçleri zayıfladı. Bunu Menderes ve Özal'ı kaybederek zayıf olduklarını gösterdiler. Tayip beraber bu ülkeyi sevenler bir daha şanslarını denediler ve başarılı oldular.

Devletin derinliklerinde bir şeyler değiştirdi. Kedi gibi yavrularını yiyecek güce geldi. Bir zamanlar devlet adına kaos çıkaranlar, toplumda sınıfsal ayrımcılığı tüketenler, devlet adına kıyamlar yapanlar devletin Avrupa standartlarına çıkması için bu yaramaz çocuklarından kurtulması gerekiyordu. Sanırım bu uyarılan yaramaz çocuklar laf dinlemediler. Devlet içindeki varlıklarıyla güçlü ve yenilmez görmeye, devleti tamamen ele geçirme hevesine kapıldılar.

Dünya değişiyor ve Türkiye'nin bu değişime ayak uydurması için toplumun huzurunu bozan, milleti karşı karşıya getiren, sürekli kışkırtma yapan yaramaz çocuklardan kurtulması ve bunların yerine değişen dünyaya ayak uyduracak kadroların gelmesi gerekiyordu. Koltuklarına yapışan bu zatları ancak içeri almakla devlet rahatlama yoluna gitti. Kafaları yozlaşan bu derin devletin yaramazlar ancak böyle akılları başına geldi.

Sanırım içeri alınlardan sonra devlet geriye kalanlar anlaştı. Geri kalanlar sessizce köşelerine ya çekildiler ya da değişime ayak uydurmayı taahhüt ettiler.

İçerdekiler derin devletin yetiştirdikleri idi. Ama ülkeyi nefret ve kine boğma nedeniyle tasfiye edildiler. Yerlerine toplumu birleştiren ve devleti güçlü bir ülke haline getirecek kadrolar getirildi.

Belki bir zamanlar Türkiye'yi kana bulayan derinciler, iç sürtüşmeyi kaybetti ve bu ülkeyi seven ve bu ülkenin gerçek sahipleri devletin kontrolünü ele aldılar.

Derin devlet, halkını seven, toplumsal birlik beraberliği isteyen ve ülkenin büyümesini isteyenler tarafından yönetilmeye başladılar. Ve bunu derin devlet ancak Ak partiyle yapabileceğini gördü. Ve anlaştı. Bu ülkeyi ileriye taşıyacak ve halk desteğini alabilecek şuan tek Lider Erdoğan'dır. Erdoğan ve Derin devlet arasındaki uyum sorunların daha hızlı çözülmesine yaradı. Arada toplumu kaosa sürükleyenler böylece ayıklandı. Yoksa ETÖ operasyonu Erdoğan'ın tek başına üstesinden gelebilecek bir durum değildir. Devletin bütün kadrolarının değiştirilmesi ve Erdoğan'ın emrine verilmesi süreci hızlandırdı. Türkiye bölgesel güç olma yoluna ilerledi.

Eğer şuan içerdekiler dışarıda olup, başarılı olsalardı belki şimdi Türkiye olmayacaktı ya da iç savaş içinde olacaktı. ETÖ çökertilmesi belki iç savaşı önlemiştir. ETÖ üyeleri halkına düşman gözüyle bakan, sevmedikleri kesimleri imha anlayışına sahip insanlardı.

Devlet kendi içindeki, devlet ve halk düşmanlarını temizlemiştir. Karar da bunu kanıtıdır.

Osman Tatlı

www.osmantatli.com.tr

[email protected]

 


   
2013-08-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- İnsandaki Kaygı Örnekleri
- Zina Kürtaj Birlikteliği
- Aşk ve Cinsellik
- Aşk ve Cinsellik Ayrı Şeylerdir
- Cinsellik ve Din
- Benjamin Button
- Konuşma Biçimleri
- Konuşmacının Nitelikleri
- Başarılı Öğrenci Kimdir?
- Umutsuz Ev Kadınları
- Urfa'da Eğitim Aldatmacası
- İnsan Ne Kadar İğrenç Olabilir?
- Kürdistan Sineması ve Türkiye Sineması
- Neşeli Hayat Hayata Yabancı
- Yanlı ve eksik televizyon eleştirisi