Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 02 Ocak 2015
Menduh ÇAKAR
Menduh ÇAKAR kimdir?
Karakter Yeri Olmadığından Hayatımı Siteme Yazdım. Buyurun Linki ; http://kiziltepegundem.com/haber_detay.asp?haberID=1229
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Rojava...
Bugünlerde Rojava halkı bir kırıma tabi tutulmakta ve bu katliamlar halkımızı kendine insanım diyenleri derinden yaralamakta. Bu kutsal ramazan ayında İslam adı altında Müslüman kardeşlerimizi katleden bu faşizan zihniyeti nefretle kınıyoruz. 

Biz burada bütün halkımıza çağrıda bulunuyoruz. Çoluk çocuk demeden bu katliamları gerçekleştiren zihniyeti lanetlemesini ve bu katliamcı zihniyeti destekleyenleri bir an önce desteklerini çekmelerini istiyoruz. İslamiyet'in adını kirli katliamlarıyla anılmasını istemiyoruz.

 Şunu iyi bilmeliyiz ki bu katliamlara, insanlık suçlarına karşı sesimizi yükseltemezsek bu katliamları durduramasak bugün yarın bu kırımlar bölgemize ve her tarafa yayılır ve bu katliamların önünde kimse duramaz.

 Bütün Müslümanlara bölge halklarına sesleniyoruz. Nereden gelirse gelsin bu şiddete karşı birlik ve beraberlik içinde sesimizi yükseltelim. Bu şiddetin son bulması için sorunlarımızın barış ve diyalog yoluyla çözülmesi için başta hükümetimiz olmak üzere bütün bölge halklarını bölge hükümetlerini ve bütün inanç guruplarını göreve çağırıyoruz.

 İnsanlığa medeniyetlere beşiklik etmiş Mezopotamya Anadolu ve Ortadoğu halkları zaman kaybetmeden bu katliamları da durduracaklarına inanmak istiyoruz.

Mardin Kızıltepe'mizin  siyasi partileri sivil toplum örgütleri emek ve çevre örgütleri kanaat önderleri ve ilçemizin ileri gelenleri hiç zaman kaybetmeden bir araya gelmeleri bu katliamlara karşı bir mücadele programı oluşturmaları ve bu kanı durdurmak için sesimizi yükseltmemiz. üzerimize düşeni yapmalıyız.

 YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR.

Menduh Çakar
Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı
Kızıltepe Gündem Gazetesi Editörü   
2013-08-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları