Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Cem Ali YAMAN
Cem Ali YAMAN kimdir?
Sosyal Hizmet Uzmanı Yalova Bölge Gazetesi,Yalova Atakent Gazetesi, Yalova Çizgi Gazetesi ve de Akkentte köşe yazıları yazdı.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Henüz On Yedi Yaşında
Gençliğinin baharına selam verdiği günlerde, Firavun Sisi'nin askerleri tarafından namussuzca vuruldu. Ve tekbir sesleri ile sonsuzluğa kanat çırptı. Henüz on yedi yaşında iken, umut dolu baharlar, yerini kan ve gözyaşına bıraktı. Henüz on yedi yaşında, geride hüzün ve sabır kaldı.

Mısırda Firavun Sisi olağanüstü hal ilan etmesinin ardından ortalığı kargaşa, zulüm, kan ve gözyaşı aldı. İslam âlemi yasta. Müslümanlar kan ağlıyor. Firavun Sisi kan, nefret, kin, öfke kusuyor. Müslüman ağlıyor. Kadın, kız, erkek, çocuk tekbir seslerinin ardından, sıcak bir gülümseme ile Peygamber huzuruna yürüyor. Ötelere hasret bir nida ile haykırıyor. Ya Rab ne büyük imtihan Ya Rab ne büyük vahşet!

Sen görüyorsun ve biz senin vaadin olan İbrahim Suresine sığınıyoruz. Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları, ancak gözlerin dehşetle baka kalacağı bir güne erteliyor!(42) Şüphesiz.

Tumturaklı sosyoloji çözümlemesi üretmeye ne hacet! Kelimeyi Şahadet ile şahitlik ediyor binlerce çocuksu nefes!

Ve on yedi yaşında gözlerini kaparken sonsuzluğa, Rahmana susamış dudaklardan şu dört dize dökülüyor.

Onlar bizi Vetir'de namaz kılarken buldular
Kimimizi rükuda, kimimizi secdede vurdular
Onlar hem güçsüzdü hem az sayıca
Allah'ın kullarını çağır da gelsinler yardıma
Köpüklü deniz dalgalarını andıran ordularla.

(Müslüman Kardeşler) liderlerinden Muhammed El Biltaci'nin 17 yaşındaki kızı Esma.Ötelere hazırlanırken, Huzaa kabilesinin lideri Amr bin Salim'in Beni Bekr kabilesinin barış anlaşmasını ihlal ederek, Cahiliye dönemindeki bir kan davası uğruna Huzaa kabilesine saldırması üzerine Hazret-iMuhammed'den yardım istediği şiir ile yardım istiyordu.

 Ey Müslüman! Bugün dua vaktidir.Bugün Mısır ,Suriye ,Arakan ,Afganistan, Filistin,Irak,Doğu Türkistan,Musul -Kerkük ve binlerce zulüm altında olan, dua ve yardım bekleyen insanlara dua ve yardım vaktidir.

   
2013-08-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları