Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 25 Ekim 2013
Alper KORKMAZ
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
ABD, Çin ve Mısır petrol piyasasını geriyor
21 Ağustos Ham ve Brent Petrol Analizi

Bugün ABD'den açıklanacak Fed tutanakları ile yarın (perşembe ) Çin'de açıklanacak imalat rakamları öncesi petrol fiyatları geriliyor. Bugün Amerika'dan hem petrol stokları hemde ikinci el konut satış rakamları açıklanacak. Mısır'da gerilimin devam etmesi diğer bir etken olmaya devam ediyor.
Bugün FED'in faiz tutanakları dolar index ve dow jones üzerinde etkisi büyük olacaktır. Dowjones vadeli 15010 seviyesinden işlem görürken 15180 direnç olmak üzere 14800 ilk hedefli gerilemesini bekliyorum.

USD Index (ICE Vadeli) 81den işlem görürken gün içi 81.5 direnç seviyesi olmak üzere 80 seviyesine doğru geri çekilmesini beklemekteyim.EUR/USD ve GBP/USD yükseliş dinamiği devam ederken ,USD/TRY ve EUR/TRY yükseliş devam ediyor olması ,EURO bölgesine fonların girdiğini göstermektedir.

Crude Oil (ham ) [wti] petrol  104.7den işlem görüyor.Brent ise 109.6da

Societe Generale ise Brent petrolün fiyatının üçüncü çeyrekte 111 dolara yükselmesini, dördüncü çeyrekte ise yeniden 109 dolara gerilemesini bekliyor.

Batı Teksas (ham )petrolü (WTI)  

103.6  destek noktasıdır.Dün ki destek onoktalarım altına gerileyen petrolde orta ve uzun vade pozitifliğin devam ettiğini düşündüğüm için 103.6dan ek alım yapmak üzere bekleyeceğim.Dünkü analizimde gün içi satış beklediğimi paylaşmış idim.

http://enerjimadencilik.com/19-agustos-hamcrude-oil-wti-ve-brent-petrol-analizi.html

 
Fakat seviyelerde yanildim.Ek alim yapmaya devam edeceğim.NY seansına kadar yine (103.6a kadar) satış devam edebilir.Gerilemeleri alım fırsatı olarak kullanacağım.Her yatırımcı inandığı yönde kendi riskine göre pozisyon almalıdır.

 
Brent petrol  

108.3 benim için çok özel nokta oldu.Dün gün içi 108.5e kadar inmiş idi.Hatta 110dan geri dönerek  2 defa 108.7 test etti.109 ve 108.3 destek seviyelerim.Orta ve uzun vade brentte alım yapmak üzere beklemeye devam edeceğim.

Bundan önceki 106.3 noktam gibidir.Tekrar okumak için

http://enerjimadencilik.com/12-agustos-petrol-analizi.html

 

   
2013-08-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları