Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 08 Eylül 2013
Alper KORKMAZ
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
G-20, Suriye ve Piyasalar
5 Eylül Döviz, Altın Petrol, Analizi

Gündem yoğunlaşmaya devam ediyor. Bugün Avrupa MB (ECB ) ve Ingiltere MB (BOE) politik faizler gündemde olacakken ECB Başkanı Draghi basın toplantısı büyük önem arz ediyor. ADP ve işsizlik verileri açıklanacak. Benzin stokları verisi ile günü tamamlayacağız.
Suriye konusunda sınırlı müdahele konuşulurken G20 zirvesi yakından takip ediliyor..

Bütün bu gelişmeleri bir kenara koyalım. Piyasaya düz bakalım. Avrupa ve ABD'de hisseler değer kazanıyor. Dolar yükseliyor. Altın düşerken petrol yatay hareket ediyor. Dolar ve EURO faizleri ise yükseliyor.

-ABD halen finansal ödemelerde sorun çıkartmayacağı için yatırımcılar için güvenli limandır. Doların yükselmesi ve dolar faizleri bunu işaret ediyor.

-Petrol Suriye'ye müdahele edilir ise çevre ülkelerinde etki altında kalması ile yükseliş dinamiğini devam ettiriyor.

-Altın  XAU/USD 1340 destek seviyesinin altına inmedikçe güvenli liman sinyali verecektir. 1430dan 1380'e gerilemesi 2000$ hedefi olan bir yatırımcı için veya fon yönetici için sorun değil büyük alım fırsatıdır.

-Euro bölgesi büyük sorunlar ile uğraştı. Fransa harici ülkelerin ekonomik göstergeleri kötünün iyisidir.

 Elimizde çok fazla bilgi yok. Fakat bu bilgiler bize piyasanın ilerleyen sürede nasıl şekilleneceğini gösteriyor. Dünyanın en büyük ekonomisi %2.5 büyür iken ,gelişmekte olan bir ülke %10 civarı büyür iken bizlerinde yatırımlarda %10-15 kar elde edecek işlem politikası peşinde olmamız  gerekmektedir. Piyasalarda düzenli kazanç elde etmek için izlemeniz gereken yolları [email protected] mail adresime yazarak bilgi talep edebilirsiniz. Yada twitter.com/alperfrx den beni takip edebilirsiniz.

 USD/TRY güne 2.058den başladı.Dünkü analizimde belirtiğim gibi halen 2.09 dinamiği devam ediyor.Bugün USD/TRY kur 2.09 seviyesine yükselebilir.

 EUR/TRY güne 2.713dan başladı.2.722 ve 2.74 seviyesine kadar yükseliş dinamiği var.Gün içi kurda gerilemelerde alım yapmak üzere işlem planı yapılabilir.

 Altın/Gram (XAU/TRY ) Dünkü analizimde belirtiğim gibi geriledi.91.3 ve 90.9 destek seviyelerine kadar gerilemesi beklediğimi paylaşmış idim.91den güne başlayan gram altın 91.6dan işlem görüyor.92 seviyesine kadar kurun yükselişi ile yükselebiliriz.92 seviyesine gelince 93.2 dinamiği için tekrar analiz edelim.

WTI 107.4dan işlem görüyor.109.75 dinamiği devam ediyor.Gerilemelerde alım yapmak üzere plan yapılabilir.

 Brent şu anda 115.1dan  işlem görüyor.115.6 direnç seviyesi önemlidir.117 seviyesine kadar yükseliş devam edebilir.

 Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu rapor ABD'de dağıtılmak için hazırlanmamıştır.

 5 eylül döviz piyasası analizi
|Alperfx|DövizDergisi|DövizGazetesi

 

   
2013-09-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin