Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 11 Eylül 2013
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
'Leküm Diniküm Veliyedin'
Her zaman, her yerde, her durumda görmek mümkün marjinal grupları! O gruplar; birileri tarafından yönlendirilir, birileri tarafından kullanılır! Kabak da; amaçları okumak, ülkeye ve insanlığa hizmet etmek isteyenlerin başına patlar! Geçtiğimiz günlerde ODTÜ'de olan olaylar da marjinal birkaç kişinin eseri! Bu tipler, dışarıdan gelir. Belki içeride birkaç tane de sempatizan bulabilir, ama uzun soluklu olmaz!

Bunlar olası şeyler. Fakat olmaması gereken, olması doğru olmayan, akılla, mantıkla izah edilemeyen husus; bu marjinal druplara görevliler niçin izin verdi? Güvenlik görevlileri bu tiplere neden göz yumdu? İster okul içinden, isterse okul dışından olsun, okulun güvenliğinden; 'güvenlik görevlileri' sorumlu değil mi? Okulun yönetimi bu konuyu ele almalıdır, alacaktır, almak zorundadır.

Okullarda, kurumlarda, insanların olduğu her yerde... her inançtan, her ırktan, her milletten, her düşünceden, her anlayıştan insanın olması gayet normaldir. Hiçbir insana; 'sen neden böyle inanıyorsun? Neden başını örtüyorsun? Neden sakal veya bıyık bırakıyorsun? Niçin şöyle veya böyle giyiniyorsun? Benim gibi neden düşünmüyorsun?...' denebilir mi?

Bazı kendini bilmezler tarafından insanlara 'mahalle baskısı' uygulanıyor! İnancından dolayı başını örten öğrenciler; pankartlarla taciz ediliyor! Bu yönüyle ODTÜ, iyi bir sicile sahip değil!

Meseleyi ODTÜ olarak değerlendirmek ne kadar doğru bilemiyorum ama 'İslami tandanslı' bir anlayışa hep bu okuldan tepki geliyor! Daha önceleri de; Deniz Gezmiş'i o zamanın Rektörü bu okulda saklamıştı! Dahası, daha dün denecek kadar yakın zamanda İstanbul Üniversitesi rektör yardımcısı ve bu gün halen siyaestin içinde olan birisi okulda 'ikna odaları' oluşturarak, başıörtülü öğrencilerin başını- artık nasıl bir tehdit yapıyorsa- açtırmamdı mı? Yine aynı üniversitenin rektörü, inançlı insanları fişlemedi mi? Görevlerine son vermedi mi? 

Daha önce Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemler de böyle başlamıştı! Arkasından, camiye ayakkabılarıyla girip, içki içip, tuvaletini yapanlar... basına yansıdı! Bir de baktık ki, Taksim'deki masum olay(!) Türkiye'nin her tarafına yayıldı! Meğer; arka planda hükümeti zayıflatıp, devirmek ve kaos meydana getirmek varmış! Bunlara da, yabancı ülkeler ve yurdumuzdaki terör destekçileri yardım etmiş! Hepsini gördük, okuduk ve yargıya intikal etti! 

'Tahammül kültürü' nü geliştirmekdikçe, insanlara; 'benim gibi düşüneceksin, benim gibi giyineceksin, benim dediğimi diyeceksin...' diye dayatıldıkça; ne okumanın, ne ülkeye hizmetin ve ne de insan olmanın bir anlamı olur! Böyle bir anlayışla demokrasiyi yakalayamayız!

Hani Laiklik? Nerede din ve vicdan hürriyeti? Hani ne oldu İnsan hakları? Yoksa yıllardır hasretini çektiğiniz batı ve modernleşmek; 'Allah'ı, din'i, peygamberler'i, Kutsal kitapları, ahlakı saf dışı bırakmak' mı? Sizin anlayışınızda; 'kim inanıyorsa, kim Müslümanım diyorsa ona yaşama hakkı tanınmaz' mantığı mı var? 

Yunus şöyle der;

'Elif okuduk ötürü,

Pazar eyledik götürü,

Yaratılanı hoş gördük,

Yaratandan ötürü!'

Hiç unutmam; Danıştay saldırısı olduğu zaman, alel acele açıklama yaptı bir gazetenin yazarı ve aynı zamanda bir hukukçu; 'bunu şeriatçılar yaptı' diye! İnceleme sonunda, meselenin böyle olmadığı anlaşıldı ve saldırıyı yapanın, onun tabiriyle 'şeriatçı' olmadığı görüldü! 28 Şubat'ta da aynı senaryolar uygulanmadı mı?

Bunun tersi de doğru, yani, inancı olmayanlar, hiçbir şeye ve hiçbir kutsala inancı bulunmayanlara karşı da, inananların tahammül etmesi gerekli! 'leküm dinüküm ve liyedin'.  
   
2013-09-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin