Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Eylül 2013
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Güzel Arkadaşı Olana Ne Mutlu
İnsanlar yalnız yaşayamazlar. İlla ki birilerinin dostluğuna, arkadaşlığına ihtiyaç duyabiliyor. Hayatınıza giren arkadaşların iyi olabileceği gibi, kötü olanları da olabiliyor. Hayatını iyi veya kötü olarak etkileyen bu arkadaşlar, kişinin toplumdaki yerini belirleyebiliyor. Bu ilişkiler, yer, zaman, mekân ayırmaksızın doğumundan ölümüne kadar ki tüm yaşantısını belirlemektedir.

Hiç kimse hayatında arkadaşlarının olmadığını, olanların önemli olmadığını söyleyemez. Arkadaşlarımız,  bizleri kimi zaman eğlendiren, kimi zaman güldüren, kimi zaman akıl veren, kimi zaman başını belâya sokan, kimi zaman belâdan çekip alan hayatımızın en önemli unsurlarıdır.

Arkadaşlarımız bazen hiç konuşmasa bile, yanı başımızda hissettiğimiz an da varlıkları bile bize huzur verir, bize güven verir, bize kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

Bir gün bile görüşmesek, merak ettiğimiz arkadaşlar, bir tarafımızı eksik olduğunu hissettiğimiz, kendimizi huzursuz hissettiğimiz, sırdaş, gönüldaş, yoldaşlarımız bulunmaktadır.

Arkadaşlarımızın hepsi bir olmayabiliyor. Arkadaşımızla olan samimiyete, güvene, irtibatımızın sıklığına/sıkılığına göre bir sıralama yapabiliriz. İş arkadaşı, sokak arkadaşı, kahve arkadaşı, hayat arkadaşı, çocukluk arkadaşı, okul arkadaşı, mevki, makam, sınıf arkadaşı, arkadaşınızın arkadaşıyla olan müşterek arkadaşlık gibi... Bu arkadaşlarımızla olan iletişim ve etkileşimimiz nispetinde, ölçüde, açılırız, derdimizi anlatırız, sırlarımızı veririz, özelimizi paylaşırız. Az ve çok olur, doğru veya yanlış olur, mutlu veya mutsuz olur; ama sonuçta muhakkak bu türden arkadaşlarımız mevcuttur.

Kimi zaman kendimize örnek aldığımız, onun gibi olmaya çalıştığımız birçok kişiyle arkadaş olmak ister, onun için her yola başvururuz.

Çeşitli nedenlerle sıkıntıya girdiğimiz, çözümsüz sorularla boğuştuğumuz zamanlarda, farkında olmadan başımıza gelen ya da başkalarına sıkıntı yarattığımız zamanlarda; bizleri, uyaran, yanlışımızı bize anlatan, doğru yolu bulmamıza vesile olan arkadaşlarımızın olması, herkesin istediği, beklediği ve özlediği durumlardır.

Doğru, dürüst, ahlaklı, inançlı olan arkadaşlarımız muhakkak bizleri dinleyecek, anlayacak ve doğruysa hak verecek, yanlışsa bizi uyaracak, anlatacak, eleştirecek, sağlıkta hastalıkta, sevinçte, hüzünde, kaygıda, kahırda yanınızda olan kişiler çevresinde eminim vardır. Arkadaşlarımız elbette vardır; ama bu kriterlerde olan birkaç arkadaşımız ancak vardır.

Gerçek arkadaş, dürüst arkadaş, seni uyaracaktır, seni eleştirecek, yanlışın varsa eğip bükmeden yüzüne söyleyecek, gerekirse dövebilecek samimiyette ve kapasitede olmalıdır. Böyle arkadaş ve arkadaşlara sahip olduğunuzda ne kadar büyük bir değere sahip olduğunuzu düşünerek, bu değerlerin kıymetini en iyi şekilde bilmeliyiz.

Kimi zaman kendini arkadaşlardan soyutlayarak, karanlık bir dünyaya kapatan insanları gördüğümüzde; onlardaki olumsuz enerjiyi, kendine olan güvensizliğin, zehir zemberek olan negatif yaşam tarzının farkına varabilirsiniz.

Nasıl arkadaşlar edindiğinize, ne kadar arkadaşınıza güvendiğinize, ne kadar sırdaş olabildiğine, sizinle ne kadar sevinip, ne kadar üzüldüğüne, samimiyetine, ahlâkına ve inancına çok dikkat etmelisiniz.

Benim böylesi arkadaşlarım var, eminim sizin de böylesi olan birkaç arkadaşınız vardır.

Herkese arkadaşlarının en iyisine rast gelmelerini ve muhabbetlerinin daim olmasını temenni ediyorum. Güzel arkadaşı olan ne mutlu. Güzel arkadaş olana ve arkadaşı güzel olanlara selâm olsun.


   
2013-09-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Türkiye'yi Sonunda Savaşa İttiler
- Bu Kısır Döngüyü Kırmak Gerekir
- Ortadoğu'ya Bu Teveccüh Neden?
- Bu Hikaye Sizin İçin...
- Vazgeçilmeyen Ortadoğu
- Hiç Affedemiyoruz...
- Altın Alırken Dikkatli Olun!
- Esad Suriye’yi Bitirecek
- Esad Artık Dersini Almalı
- Derinden Derinden
- Çupur (Çupıre) Yaylası -3-
- Çupur ( Çupıre) Yaylası -2-
- Çupur (Çupıre) Yaylası -1 -
- Akıllı Ve Uyanık Olmak Lazım Gelir
- Bayram mı, tatil mi?