Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Eylül 2013
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Demokratikleşme Paketi!
Türkiye, yıllarca; vesayet, darbeler, terör, insan hakkı ihlalleri, ötekileştirme, anayasa ve yasa ihlalleri... ile yaşadı!

Her darbe ülkeyi en az 50 yıl geri götürdü! Terör yüzünden; insanlarımızın kanları sel gibi aktı! İnsanlar makul ve masum olan haklarını savunamaz oldular! İnançları yüzünden insanlar üzerinde 'ötekileştirme' oyunları oynandı! Anadan doğma dilini kullanmak yasaktı!

Dağlara, taşlara, 'Ne mutlu Türk'üm diyene' ve 'Tanrı Türk'ü korusun' yazıldı! Bu söz, Türk olmayanı incitti, incitir! Allah, sadece Türk'ün Allah'ı değil. O, 'Âlemlerin Rabbi'dir. Böyle bir söz hem inanç yönüyle, hem de toplumsal barış açısından yanlıştır! Tek tip düşünce ve inancı insanlara dayatmaktır!

'Kürt' sözünden ve Kürtlerden insanlar kaçar hale geldi! Yani, büyük bir 'ötekileştirme', 'yok etme' uygulaması yapıldı! Bunun açık örneğini 'Dersim (Tunceli) katliamında gördük! Merak edenler, tarihe baksın.

Milletin seçtiği, halkın teveccüh ettiği bir Milletvekiline, başı kapalı olarak Meclis'e girdiği için, zamanın başbakanı tarafından; 'bu kadına haddini bildirin' diyerek hiçbir yerde görülmeyen, insanın aklını başından alan, 'öfke politikası' uygulandı! Bununla da yetinilmedi, bu milletvekili vatandaşlıktan çıkartıldı! Çocuklarına, ailesine olmadık hakaretler, çirkin sözler sarf edilerek hayatları dar getirildi!

İnançlı, dindar, mütedeyyin insanlar; çalıştıkları kurumlarda fişlendi! 'ya eşini boşayacaksın, ya eşinin başını açtıracaksın, ya da istifa edeceksin' diyerek 'mahalle baskısına maruz bırakıldı insanlar! Her dindar inansın evine kadar gidilerek; okuduğu kitaplar, kullandığı malzemeler, giyim kuşamı, konuştuğu arkadaşları ve komşuları takip altına alındı!

İnançlı insanların bir araya gelerek kurdukları şirketlere, 'yeşil sermaye' denilerek, alışveriş yapmalarının önüne geçildi! Şayet giden olursa, önce uyarıldı, tekrarında, 'yeşil sermayeye destek' olmaktan dolayı işine son verildi! En azından, sözlü, yazılı saldırılara uğradılar!

'Kamusal alan' saçmalığı ihdas edip, nerede bir baş örtülü insan varsa ona karşı hınç ve öfke kustular!

Üniversitelerde; 'ikna odaları' kurup, inançları yüzünden başını örten veya sakal bırakan öğrencilere resmi baskı uygulandı! Kampüslerde bu öğrencilere karşı bir çeşit 'avcılık' yaptılar! Okuma haklarını ellerinden aldılar!

'Müslüman'ım', 'İnanıyorum', 'namaz kılıyorum'... diyenler, toplumdan tecrit edilmeye çalışıldı! Alay konusu oldu, hakaretlere maruz kaldı! Geçenlerde ODTÜ'de yapılanlar bundan sadece bir örnektir! 

Bu tür antidemokratik uygulamaları çoğaltmak mümkündür. Bu yüzden hükümetin; 'DEMOKRASİ PAKETİ' ni benimsiyorum. Bu sayede insanlarımız rahat nefes alacaklar! Zaten 2002 tarihinde iktidara geldiklerinden beri bunu uygulamaya çalışıyorlar! Ve epeyce de yol alındı! Terör bitti! Kan akmıyor! Hukuksuzlukların önüne geçildi! Hoşgörü ortamı oluştu! Anayasa teminatı altında olan; 'Fikir ve Vicdan Hürriyeti' uygulanıyor! Kimse kimseyi 'ötekileştirmiyor!'    
2013-09-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Mevlana'yı Dinliyorum!
- Nedir bu öfke?
- İslamofobi
- İletişimsizliğimiz...
- Hayatı Düzene Sokan İlkeler
- Neden Sevmeyelim?