Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2013
Tuba YAĞIMLI DEMİR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Değişim...
Planlı veya plansız her hangi bir durumun, bir süreç, içerisinde bulunduğu durumdan başka bir duruma dönüşmesidir değişim.

Hayat; biz planlar yaparken var olan planları yaşamaktır değişim. Dünya var olmak için döner, her dönüş bir değişimdir. İnsan yaşamak için büyür ve her yıl onun için değişimdir.

Değişim dünyayı da insanları da monotonluktan kurtaran tek şeydir. Değişen dünya bazen güzellikleri bazen huzursuzlukları çoğaltır. Hiçbir zaman 'değişim ' demek daha iyiye, güzele geçiş demek değildir. Hatta bazen en kötüyedir. Ama hiçbir zaman değişim demek 'zıt' tına geçiş demek değildir. Sadece olduğun kalıbın dışına çıkmaktır.

İnsan küçük dünyadır. Önce kendinde sonra çevresinde binlerce değişime imza atar. Bedeninde, ruhunda başlayan değişim rüzgarları hayatını, fikirlerini, yaşama sitilini.. yani insana ve çevresine ait her şeyi etkilemeye başlar.

İnsan; âlemin hükümdarı olarak, yaratanın gözümüzün önüne serdiği tüm nimetlere şöyle bir bakarsa, içerisinde durağan olan, yerinde sayan hiçbir şey yoktur. O vakit insan değişimdir.

Doğan her gün değişim vardır. Bazen hisseder bazen es geçeriz. Ama yaşarız farkına varma sakta..

Değişim 'önce'den, 'sonra' ya farklı bakmaktır. Değişim 'yeni'dir. Değişim 'iyi'dir. Değişim 'kötü'dür. Her fikir kabul bulduğu yere göre anlamlandırılır.

Değişim, hayatımızda hep iyiye dair olsun...

   
2013-09-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Ben ve Başörtüm
- Özgürlük
- Biten bir günün ardından.....