Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2013
Halil ibrahim AKGUN
Halil ibrahim AKGUN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Çalıkuşu öğretmenleri ve köy..
Günaydınnnnn cocuklarrrr .

G ü n a y d ı n  h o c a m m m m 
Günaydınnn cocuklarrr.   Günaydın hocammmmmmmm   Nasılsınız.   Benim adım Feride...

İşte okullar başladı milyonlarca minik cıvıl cıvıl irili ufaklı onlarca cocuk pür heyacan icinde kimi annesi ile kimi babası ile kimisi de ananesi ile dedesi ile ablası ile velasıl tüm aileler öylesine hummalı bi egitim yılı daha başladı aglayanlarmı gülenler mi ceşit ceşit renk renk olmuş onlarca  cocuk ve veliler bi o kadar heyacanlı kıpır kıpır yerinde duramayan kimi yaramazlık yapar kimisi aglar kimisi de güler kimi o bulundugu ortamı tanımaya calışır ki öyle saga sola bakar farkılı bi ortam farklı bir sürü cocuk ve başlarında ögretmenleri..  

Ögrenciler kadar başka kalpleri pır pır eden birileri daha var onlarda bu yıl ilk kez ögretmen olmanın heyacanı ile gecenlerde ankarada milli egitim bakanlıgında düzenlenen törenle bilgisayar ile cekiline atama üsül ve yer belirleme töreni vardı bakan nabi avcı telekonferansla katıldı ve tüm ögretmenlere başarılar diledi.   Ve bu aday ögretmenler kimi sınıf ögretmeni kimi branj ögretmeni kimi sadece ögretmen ve yurdun deşik yerlerine atandılar kimi taa agrı eleşkit'e, kimisi edirne  merkeze, kimisi kars arpacay'a kimisi bingöl yeşilova,sancak köyü,kimi uşak kırka köyü, kimi bayburt dag tarla köyü,kimi van baş kale  kimi diyarbakır silvan, evet herkes hem mutlu tayinleri cıktıgı icin kimi aile  de dagıldı yurdun degişik yerlerine kutsal görev icin ve  cok ama cok sevindi hemen actılar bi harita yerlerini bulmaya calıştılar ve kimi ankarada kalıp acaba başka bi yere bi şey yaptırabilirmiyiz ile başbaşa kaldı ki birileride buna da şükür de yahu bir sürü insan atanamadı siz ise yer beyenmiyorsunuz diye cıkışıyor ve sizler degilimisiniz bu ülkenin cocuklarını yarınlara hazırlayacaklar sizler degilmisiniz ulu önder , Mustafa Kemal Atatürk'e söz veren ,,Gencler,,sizlere emanet degilmi bu gelecek ha siz degilmisiniz yurdumuzun her ni,resi olursa olsun biz şehir olsun kaza olsun belde olsun köy olsun mezra olsun yeterki ,,Huzur,, lu bi güvenli yurt köşesi olsun diyen ha  ve hep bir agızdan EVETTTTT..  

Yurdumuzun her bir yerine dagılmış olan işte bu ,,FERİDE,,ler isimlere farklı da olsa kimi ayşe ögretmenler kimi fatma ögretmenler,arzu,hatice,güler,hacer esma,gülcin,yeliz,nurdan,pervin selin hacer, buket, rahşan ögretmenler ali ögretmen mehmet, ögretmen ibrahim, yasin hasan, mustafa, tahsin, kemal,ve bir sürü binlerce gönül dostu cefakar elleri öpülesi hakları bir türlü ödenemeyen bu vefakar ögretmenler ordusu cil yavruları keklik yavruları gibi yurdumuza şehir şehir köy belde mezralara dagıldılar yeni yeni yuva kurup o diyarlara güneş olup umut olup hayat olup moder yaşam olup saglık  olup örnek abla örnek abi olmak gelecek kuşaklara müşeref bi gelecek bırakmak ,,Cumhuriyetimizi,, ilel ebet yaşatacak demokrasiyi şaha kaldıracak toplumun gözünü arkada bırakmayacak anaların umudunu hep canlı tutacak aha bu işte benim cocugum bu böyle modern calı kuşu feride olacak ali ögretmen gibi olacak dedigi nesiller yetiştirecekler..  

Onlar evet onlar da ailelerinden yuvalarından ayrı bir yerde egitim icin umut icin gelecek icin bu tür fedakarlıklar yapacaklar ki gelecege umutla bakalım demi yaa..   İşte pırıl pırıl eden cıcvıl cıvıl o kalpler şimdi yurdumuzun tüm okullarında kimi kara tahta da ben sizin ilk ögretmeninizim adım ...........................   deyecek siz de sıra ile kendinizi bana tanıtın diye siz evet sizin adınız ne diyecek ve ayaga kalkın ve eiminizi soyadınızı söyleyin haydinnnnn..  

Tüm ülkemize bu ögretim yılı hayırlı ugurlu olsun.   Bizim köyümüz de diger köyler gibi uşak kırka köyü taşıma sistemi ile muharremşah köyüne gidiyor ögrenciler sadece ana sınıfı ögrencileri var sekiz on kadar okadar olsun okul acık ya gene cocuklar şen şakrak ya cıvıl cıvıl ya olsun bahceler neşelendi ya olsun köyüm kırka şirin mi şirin camların altında esen rüzgarı üşütmeyen den sıcakları yakmayandan cocukları hasta etmeyenden havası bol  oksijenli insanları cocukları sıcak kanlı sevecen pırıl pırıldır.  

Selam olsun yurt dışında gurbette olup  vatan hasreti ceken tüm dostlara tüm yeni eski ögretmenlere hatta emekli olup da görev yapan ve ya yapmayan tüm ögretmenliri saygı ve selam ile anarken hasta falan varsa da acil şifalar diliyoruz. bu hafta köyüm kırka köyünden sonbaharın tüm renkleri ile selam selam gariii..salıcakla kalın...

   
2013-09-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Sonbahar göç ve köy...
- 30 Ağustos Zafer Bayramı'na köyden bakış
- Rüzgarların yalnızlığı ve köy
- Köyden dünyaya bakış