Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2013
Kamil KOPUZ
Kamil KOPUZ kimdir?
Biyografi 01 Temmuz 1956 tarihinde Rize’ de doğdu . Öğrenimini Rize Lisesi ve İstanbul Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’ nden mezun oldu .1981 yılında Hollanda’ ya geldi . İlk 9 yıl bir İşletmede yöneticik yaptı . Hollanda’ da Turizm ile ilgilendi ve turizm ile ilgili bir çok basın organında köşe yazarlığı yaptı . Öncelikle Dünya gazetesinde ve Ekin ve Platform dergilerinde turizm ile ilgili yazıları yayınlandı . Bir ara Son Haber de yazıları çıktı ,şu an Platform dergisinde makale yazmaktadır . Hollanda Türk Sivil Toplum Örgütleri ‘nde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık yaptı . Bunlar Türkçe için el ele Vakfı ve Destek Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yaptı . En son olarak Hollanda Rize Kültür Vakfı’ nı 2010 yılında kurdu ve halen bu Vakfın Başkanlığı’ nı yapmaktadır . Hollanda Rize Kültür Vakfı’ nı Hollanda Türk Sivil Toplumu Örgutleri arasında saygın yerini almada yaptığı çalışmalarla aynı zamanda Hollanda’ da görev yapan T.C Devleti Kurumları ile Türk kökenli özel firmalar arasında tanınmada verdiği emekle takdir toplayan ender kişiliklerdendir . Oldukça renkli bir kişiliğe sahip olan Kamil Kopuz ; sosyal ilişkilerinde saygınlığı ön planda tutan ,öncelikle insana verdiği değer ile Hollanda Türk Toplum içinde oldukça saygın bir yeri vardır . Evli ve 3 babası olan Kamil Kopuz Drunen’ de yaşamaktadır . Şu an Cultifest’ in organizesinde yer almaktadir. Hollanda’da ki Türk Sivil Toplum Örgütleri ve Hollanda Türk Toplumu’na gönüllü çalışma olgusunu kazandırmak için Cultifest çok kültürlu ticari ve kültürel festival organizesinde görev yapmaktadır .www.cultifest.nl
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türk Futbolunun Utanç Gecesi
Dün gece İstanbul Olimpiyat stadyumunda oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisi her haliyle çok ama çok güzel başladı ama tam bir rezaletle bitti. Biz Türkler ' Her şeye çok güzel başlarız ama kötü bitiririz ' sözü ne kadar yerinde bir söz olduğu gerçeği bir kez daha teyit edilmiş oldu. Maç seyirci sayısı ( 76.000 olarak söyleniyor) bir Türkiye rekoru ile başladı , her şey futbol adına çok olumlu olarak giderken - ki hakem hataları her zaman olağan şeylerdir futbol' un içinde olan şeyler - maçın bitimine sadece bir dakika kala seyircinin o öfkesi ve sahaya girmesi akıl tutulması olarak yorumlanır.

-  Ne ya bir dakika daha bekleyemedinizmi?

-  Hiç mi takımınız Beşiktaşı düşünmezsiniz?

-  Siz ki Beşiktaş taraftarı olarak ; en vefakar taraftar , en çağdaş taraftar , en olgun taraftar , takımı için her zaman var olan taraftar , en kötü zamanda bile İnönü stadyumunu dolduran taraftar olduğunuzu adınızı Türk futbol'una yazdırmışsınız ...Ama dünkü derbide neydi o durumunuz?

-  Ne yaptınız? Yazık ettiniz BJK ‘ ya

-  Şimdiye kadar yaptıklarınıza kara bir leke sürdünüz...

-  O sahaya girip etrafı savaş alanına çeviren o gözü dönmüş insanların BJK taraftarı olduğuna inanmıyorum..Ama fatura ne yazık ki BJK ve BJK taraftarına çıkacaktır.

-  Dünya bu derbide yaşananları BJK taraftarının çıkardığını bilecek..

Yazık çok yazık !! Dün akşam oynanan derbideki o öfkeli taraftarın , o gözü dönmüş insan müsvettelerinin BJK taraftarı olduğuna inanmiyorum..Etrafını savaş alanına çevirmeye çalışan futbol teröristleri olarak görüyorum.Bir de merak ettiğim bir konu ; Futbolun sadece bir oyun olduğunu artık ne zaman öğreneceğimizdir..??

Tamam ! Bir maç hakem tarafından kötü yönetilebilir.Futbolcular seyirciyi tahrik edici hareketler yapabilir ama bu sahaya girerek maçı sabote etme hakkını kimseye vermez..

Birde bu derbinin başlamasından önce ki duruma bakalım..8 kapı kırılmış , kameraların çalışması kablolar kesilerek engellenmış,maça yaklaşık 10.000 insan biletsiz girmiş...Bütün bunlar yaşanırken Atatürk Olimpiyat stadyumu'nun güvenlik güçleri güzellik uykusuna mı yatmışlardı? Peki demezlermi ki bunda kasıt vardır? Peki Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan Bey neden hala görev başındadır. Veya Istanbul İl Spor Müdürü neden hala görev başındadır? Bizde hala istifa denilen bir şey vardır diye hatırlatma yaparak sayın yönetici konumunda olanları bu göreve davet ediyoruz..Lütfen başarılı olamadığınız ve sorumluluk alanlarınız içine giren yerlerde yaşanan bu vahşeti önleyemediğiniz için lütfen istifa deilen onurlu bir görevi de yapınız...

Futbol Federasyonunun da görev alanı içinde olan dün yaşananlar karşısında Sayın Başkan Yıldırım Demirören de şimdiye kadar istifa etmesi gerekmezmiy di? Yok ama bunlar bunu yapmazlar . Ne zaman yaparlar biliyormusunuz? Türk Futbolu tamamen dibe vurduğu zaman şapkalarını alıp giderler...Ama yine gelirler merak etmeyin..Çünkü bunlar insan onurundan yoksun kişiliklerdir..Yüzsüzlükde üstlerinde yoktur..Yakın tarihimizde gerek siyaset alanında , gerek spor alanında , gerek başka alanlarda veya kurumlarda bunların örnekleri çoktur..Oh oh saymakla bitmez..İşte Türkiyemizin halleri buyrun beyler izlemeye devam edelim...Biz Türk halkı olarak izlemeye devam ederiz  ama değiştirmek gibi bir alışkanlığımız yoktur...Yıllarca bizi yanlış yönetenlere karşı bir alışkanlık oluşur bizde ve onları hep baştacı yaparız.Bizim genimizde bu vardır.Bizi dünyaya rezil ederler! Bizim anamızı ağlatırlar ! Bizi hep kullanırlar ! Bizi enayi yerine koyarlar ! Ama biz yine onları baştacı yaparız...Biz buyuz işte .. Kumaşımız bu !

Bakın bu son derbide yaşananları yine bir kaç gün gerek yazılı medyada yazıp çizeceğiz , gerek görsel medayada bol bol tartışacağız , gerek sosyal medyada küfürler edeceğiz , hakaretler yağdıracağız ama hiç bir yönetici istifa etmeyecektir..Tedbir alınacak denilecek , işte o sahaya girenler tespit edildiler bir daha sahalara girmeiyecekler denilecek, yaşanan olumsuzluklar tekrar olumlu hale getirilecek demeçler verilecek ve bizlere yine ninniler söylenecek ve uyutulacağız...Ne demişler ; Uyu uyu yat uyu , Ali işte top , Ali topu tut ..Sen Türk halkısın uyumaya devam et ! Ama bizler uyanık kalıp sizleri kullanmaya devam edelim...İşte son olaylar klasik bir Türkiye macerasi olarak Türk Futbol tarihinin o tozlu ama çok çirkin sayfalarında yerini alacaktır. Yazık benim güzel yurduma sen bunları hak etmiyorsun diyemem...

   
2013-09-23
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?