Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2013
Murat ATIŞ
Murat ATIŞ kimdir?
1989 istanbul doğumluyum ailem aslen ığdırlıdır. 1972 de istanbula göç etmişler. ilk ve orta öğrenimimi istanbulda tamamladım. semiha şakir anadolu lisesinden mezun olduktan sonra muğla sıtkı koçman üniversitesi kamu yönetimi bölümünü bitirdim. Kayseri 1. komando tugayında kısa dönem er olarak askerliğimi yaptım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
ASİM-DER: Asılsız Ermeni İddiaları İle Mücadele
Bugün size Muğla il temsilcisi olduğum Asim-Der'in hakkında bilgi vermek istiyorum.
Dünya insanları, değişiyor ve az da olsa gelişiyor. Bilim ve teknoloji, rahatlık ve kolaylık sağlıyor. Değişime ve gelişime, ne yazık ki ayak uyduramayan toplum ve devletler de vardır. Bunlardan biri de, Ermenistan devleti ve Türk dünyasına düşmanlık yapan Ermeni diasporasıdır.  
Her milletin ve devletin tarihinde yaşanan acılar vardır. Bu acılardan ders çıkarmak yerine intikam peşinde koşmak, hem zamanın ruhuna aykırıdır hem de bir insanlık suçudur. Tarihi gerçekleri çarpıtarak ve emperyalist güçlerin arkasına sığınarak, tarihe mal olmuş yüce Türk milletine ve o milletin en güçlü devletine karşı, teröre başvurmak ve katliamlar yaparak, bir şeyler elde etmenin peşinde olanların sonu hüsrandır.


Birinci Dünya Savaşında Osmanlı'ya 70'li yıllarda Türkiye'nin temsilcilerine ve 90'lı yıllarda Hocalı'da Azeri Türk'üne karşı soykırım yapan Ermenilerin, şimdi kalkıp ta Türkiye'yi ve Azerbaycan'ı tehdit etmesi, Türkleri yeni önlemler almaya mecbur etti.

Asılsız Ermeni iddialarına karşı mücadele etmek için kurulan ASİM-DER, on yıllık süreç içersinde; Iğdır, Türkiye, Azerbaycan, Avrupa ve diğer ülkelerde örgütlenerek, başarı kazanmaya devam ediyor ve düşmanlık güden Ermeni güçlerinin yüreğine korku salıyor!... Halklar arasında düşmanlık yaratmanın bir anlamının olmayacağının bilincinde olan ASİM-DER, 'Bizim zavallı durumuna düşürülmüş Ermeni halkıyla bir sorunumuz yoktur. Sorun çıkaran Sarkisyan ve Ermeni Diasporasıyla sorunumuz var ve onlara karşı mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir!...' diye her platformda samimi bir şekilde ortaya koyduklarını belirtiyor.


Ermeni Diasporasının dikkatini ve tehditlerini üzerine çeken ASİM-DER, her türlü zorluğa rağmen büyümeye ve etkili olmaya devam ediyor. önemli merkezlerin desteğini arkasına alan ASİM-DER'in, uluslar arası boyutta kabul görmüştür.
ASİM-DER bu toplumsal mücadeleye soyunurken önceleri küçümsenmiş, arkasında olur olmaz eleştiriler yapılmıştı. Şimdi her çevreden insanları davasının etrafında topluyor ve Iğdır'da onlarca sivil toplum örgütünün içinde, en başarılı STK haline geliyor. Aynı zamanda Türkiye'nin birçok ilinde ASİM-DER'i kurarak, güçlü bir kurum haline geliyor. Azerbaycan dışında, Türklerin yoğun yaşadığı Avrupa ülkelerinde de Türklerin büyük bir beğeni ve desteğini kazanıyor.

İstese de, istemese de çok önemli bir misyon hareketinin önderliğini yapan ASİM-DER ve üyeleri; ırkçı söylemlerden uzak, tarihi gerçekleri saptıran intikamcı ve çağ dışı zihniyetlerin iddialarını belgelerle çürütmek, Türk dünyasının duyarlı kesimlerinin dikkatini çekerek, bu ulusal davaya hiçbir çıkar gözetmeden hizmet etmeye büyük gayret gösteriyor. Henüz bu işin başında iken, Iğdır halkının büyük çoğunluğunun duyarsızlığı, onu en çok üzen nedenlerden biridir.


ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey'nin bu davayla ilgili önemli projeleri vardır. Hayata geçirmek için halkın desteğini bekliyor. önemli bir davanın, bir kişiyle yürüyemeyeceğinin bilincindedir. Onun için çok yönlü bir çalışmanın içindedir. Rüştünü ispatladıkça hem güven kazanıyor ve hem de manevi destekler elde ediyor. Son Avrupa gezisinde, gördüğü yoğun ilgi bunun kanıtıdır. Siyasi amaçtan uzak olarak, yalnızca haksızlığa ve kıyıma uğrayan dünyanın her yerindeki Türklerin hakkını aramak ve savunmak tek gayesidir. Millet ve devlet olarak, çok hassas bir dönemden geçerken, kendini Türk hisseden herkesin, böylesine ASİM-DER gibi önemli örgütlere, her yönden destek olmak, MİLLİ BİR GÖREVDİR!...   

   
2013-09-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Başımız yerde kalmasın!
- Mazlumların bayramı mübarek olsun...