Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Eylül 2013
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yeni yeni ortaya çıkıyor...
AK PARTİ'Yİ KAPATMAK İÇİN ÇALIŞANLARIN GAYRETLERİ BOŞA GİTTİ!

Türkiye'de 12 Eylül'den daha şiddetli bir travma yaşandı 28 Şubat'ta! Yeni yeni çıkıyor ortaya. Çünkü 12 Eylül 2010 anayasa referandumuyla, darbe ve cunta heveslilerinin, hükümetleri silah zoruyla alaşağı edecek olanların hesap vermesi, sorgulanmasının yolu açıldı! İyi ki de böyle bir yöntem devreye girdi. Özel yetkili savcılar vasıtasıyla; daha önce dokunulamaz olarak kabul edilen, kimsenin cesaret edemediği meselelere parmak basılıyor! Bunlardan bir tanesi de; irtica.org sitesi!

Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında hazırlanan iddianamenin ek klasörlerine, AK Parti hakkında açılan kapatma davasının delilleri arasında yer alan internet sitesi haberleri de girdi. Genelkurmay bünyesinde açılan irtica.org sitesinde üretilen 13 haber, kapatma davasının ek klasörlerinde yer almış. İnternet Andıcı davası kapsamında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında hazırlanan iddianamenin ek delil klasörlerinde, kara propaganda sitelerinde yer alan ve AK Parti hakkında açılan kapatma davasına giren haberler detaylarıyla sıralandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız'ın talebi üzerine kapatma davasına giren gazete ve internet sitelerinde yer alan haberler, Genelkurmay bünyesinde açılan irtica.org isimli sitedeki haberlerle karşılaştırıldı. Hangi haberin dava dosyasındaki hangi klasöre girdiğine kadar tespit yapıldı.

Örneğin irtica.org sitesinde 'Apronda namaz şovu' başlığıyla yayınlanan haber, AKP kapatma davası iddianamesinin 14 No'lu ek klasörünün 94'üncü dizininde yer alıyor. Yine 'Cami önünde cihat çağrısı' başlığıyla aynı internet sitesinde yayınlanan haber, kapatma davasında 14 No'lu ek klasörün 152'nci dizininde delil olarak girmiş. Ek klasörlere giren fezlekelerde yer alan bilgilere göre, irtica.org isimli kara propaganda sitesinde üretilen 13 haberin doğrudan kapatma davası ek klasörlerine girdiği, 8 tane de benzer nitelikli haber yer aldığı tespit edilmiş.

İnternet Andıcı davasında tutuklu yargılanıp ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan emekli Orgeneral İlker Başbuğ hakkında hazırlanan 39 sayfalık iddianamenin ek delil klasörlerinde, kara propaganda sitelerinde yayınlanan AK Parti aleyhindeki 80 haber de delil olarak yer aldı. Genelkurmay tarafından kurulan psikolojik harekât sitelerinin yayında olduğu dönemde yapılan araştırmada, sadece irtica.org ve turkatak.gen.tr isimli adreslerde hükümet aleyhine tahkir, tezyif ve tahrik edici nitelikte 80'in üzerinde haber tespit edildi. Sitelerin faaliyette olduğu dönemlerde ne tür yayınlar yapıldığını tespit etmek isteyen savcılık, arşiv sitelerinin yardımıyla yayından kaldırılan bazı kayıtlara da ulaştı.

Bu kayıtlar üzerinden yapılan incelemelerde irtica.org ve turkatak.gen.tr isimli internet sitelerinde AK Parti aleyhine tahkir, tezyif ve tahrik edici nitelikte haber içeriklerinin bulunduğu görüldü. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianamede, söz konusu sitelerde hükümet aleyhine hakaret içerikli yayınlar yapıldığı belirtiliyor. irtica.org adlı internet sitesi ile iktidar partisi aleyhine açılan kapatma davasına giren bazı haberlerin başlıklarından bir kısmı şöyle:

"Apronda namaz şovu, Kız yurdunda zikir sesleri, Fatih Camisi'nde laiklik karşıtı gösteri, Cami önünde cihat çağrısı, Türban ve Çankaya, Türkiye'nin yeni fetret dönemi, AKP ilahiyatçılara çalıştı, AKP'den Gülen savunması, TRT'de irtica hortladı, AKP'de Yimpaş paniği, AKP'nin türban planı çalıştı, AKP'li vekil Adnan hocanın kitabını dağıttı, İşte AKP'nin meclisi, AKP'de kadına yer yok, AKP'lilerden türban adımı, Yargı kuşatmada, AKP'de tedirgin bekleyiş, Tarikatçı vekil istemiyoruz, Hizbullah ve Nakşibendî AKP'ye oy verdi, Türban seçimde ağır bastı, Cemaatin AKP baskısı, AB'den AKP'ye uyarı, Laiklik endişesi AKP kaynaklı, AKP türbana dolandı, Biz kadınlar korkuyoruz Sayın Başbakan, Yasağı AKP'nin başhekimleri deldi, AKP laik sistemi dilim dilim doğruyor, AKP ekonominin üstünü türbanla örtüyor, Türban kamuya yerleşiyor, TRT de AK Parti medyasında, AKP'ye hukuk ve laiklik dersi, Türbanlı ekonomi, AKP yumuşakça İslamlaştırıyor.

Kaos ortamı oluşturmaya yönelik haberler

  İddianamede, ülkede kaos ortamı oluşturmak ve halkı yürütme organına karşı tahrik etmek için Türkiye'de irtica tehdidi olduğu yönünde kışkırtmak amacıyla verilen haber başlıkları olarak da şunlar gösteriliyor: "Trene mescit istedi, Kurban derileri tarikatlara gitti, Genelkurmay'ın sabrı taştı, Türkiye'de irtica var, Çankaya'ya imam istemiyoruz, Adım adım irticai yaşama doğru, İrticai faaliyet yok mu hadi oradan!, Laik rejim düşmanları, Laikliğin altı oyulurken, İrtica devletin içine sızıyor, Türkiye'de siyasal İslam güçleniyor, Laik endişe haksız değil, Sıra sarığa gelecek, Otobüste namaz baskısı." (Zaman, 11 Mart 2012)

Sanki bunlarla bitiyor mu? Hala 'bir yerlerden talimat alanlar', durmadan ortamı germek için elinden geleni yapıyor! Fakat bu tür oyunların sayısı epeyce azaldı. Hamdolsun AK PARTİ'nin dik duruşu sayesinde karanlık odakların bütün sanal ve yapay haberleri, düzmece senaryoları, ayak oyunları halk nezdinde değer kaybetmeye başladı! Halk, kimin yalan söylediğini, kimin hainlik ettiğini artık net olarak görüyor! Onun için AK PARTİ'nin oyları, -iktidarda olmasına rağmen- her geçen gün artıyor! Bunun anlamı; 'halka rağmen' anlayışıyla hareket etmeden, halkın inanç değerlerine aykırılık yapmadan, milli ve manevi anlayışlarını bir kenara atmadan 'halkı adam yerine koyan' iktidarlara sonsuza kadar yetki vereceğiz.' Demektir. Bilmem bunu diğer partiler anlayacak mı? Anlamak için çaba sarf edecekler mi? Kendileri bilir. (25 EYLÜL 2013)

   
2013-09-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Görünen Köy...
- Dünyaya Kur'anca Bakış
- Edeb ya hu!
- Hükümeti Nasıl Yıpratabiliriz?
- Mevlana'yı Dinliyorum!
- Nedir bu öfke?
- İslamofobi
- İletişimsizliğimiz...
- Hayatı Düzene Sokan İlkeler
- Neden Sevmeyelim?