Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2014
Semra ATASOY
Semra ATASOY kimdir?
Arkeolog Yazar, Özlem yayınlarından altı adet çocuk öykü kitabı ve bir adet şiir kitabı, yetişkinlere yönelik siyaset ve kadınlarımızı anlattığı deneme anı kitabı "AŞKIN ADI TURUNCU" ve "GÜNEŞ YENİDEN DOĞAR MI?"adlı romanın yazarıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Devleti silelim...
Yurttan haberler arasında bir haber vardı ki kaç kişinin dikkatini çekti bilemiyorum. Kısa, üzücü ve üzerinde üç yüz sayfa yorum yazdıracak kadar düşündürücü bir haber...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yapmış, İstanbul'da günde ortalama 25, yazıyla da yazayım yirmi beş kayıp çocuk başvurusu yapılıyormuş. Birde başvuru yapılmayanlar, nasıl olsa eve döner diye düşünülen kayıp çocuklar var.

Günde ortalama yirmi beş çocuk demek, ayda 750 yani yedi yüz elli çocuk eder. Yılda ise 9 bin çocuk kaybolmuş olur.

Rakam aslında korkunç...

Bu yalnızca İstanbul için geçerli birde bütün Türkiye'yi düşünün...

Yılda Türkiye'de kaç çocuk kayboluyor bir tahminde bulunalım desem yüreğim eziliyor. Bir anne olarak kayıp çocuk fikri beni kahrediyor.

Bu kadar çok sayıda ortadan yok olan çocuklar neredeler? Ne yapıyorlar? Yaşıyorlar mı? Başlarına neler geldi?

Bilen de yok, o çocukların nerede olduğunu bulan da...

İşin kadın boyutu da var...

Türkiye'de 2012 yılının ilk altı ayında 198 kadın öldürüldü. 180 günde 198 kadın öldürülmüş kısaca...

Ve tüm bu rakamlar, yitip giden canlar, kimsenin umurunda değil... Ne dişe dokunur bir iyileştirme ne de bir çaba yok devletimizde.

Devlet demişken, google hazretlerine devletin görevlerini sordum, cevabı hemen verdi.

Bilmediğimden değil, şu olanları gördükçe devletimizin de görevleri değişti de haberim mi olmadı diye merakımdan sordum.

Anayasaya göre devlet: Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmakla görevlidir.

Devletin görevleri bu, kişinin temel hak ve hürriyetini engelleyecek her şeyi kaldırmakla görevli devletimiz.

Altı ayda 198 kadın öldürülür, yılda 9 bin çocuk yalnızca İstanbul'dan kaybolur ve devlet bunlara engel olamaz.

Biraz beyin jimnastiği yapılınca rakamların ne kadar korkunç boyutlara ulaştığı anlaşılır. Bir yıl değil de on yılda rakamlar kaçlara çıkıyor bir hesap yapılınca acı gerçek anlaşılır.

Yeni anayasa hazırlığında olan sevgili yöneticilerimiz, anayasadan Türk kelimesini çıkaracaklarına devlet tanımını ve görevlerini yeniden düzenlesinler. Türk olmanın kimseye zararı olmaz ama devlet görevlerini yerine getirmiyorsa zararı tüm topluma dokunur.

Yeşil alana termik santral, İstanbul'a çılgın proje yapılacağına, çocuk kayıplarını ve kadın ölümlerini durdurun.

Çocuklar ana kucağında uyusun, kadınlar ölmesin....

En çılgın proje bu olur...   
2013-09-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
hulyakyol
2013-09-28 20:37:26    ip: 188.57.228???
Devlet kavramini bile degistirmek isteyenler var. Devlet deyince sadece ATATÜRK'ÜN devletcilik ilkesi gelir akillarina. Onlar cihan saniyor devleti. Bazilari tek harf değiştirip cihad saniyor...Baska oncelikler pesindeler yani. Tarih yazacaklar coluk çocuk dusunecek vakit yok.Suriye li genclerin universiteye girmeleri herseyden onemli.
.......................................................................................................................................................................
halil ibrahim akgun
2013-09-27 22:27:16    ip: 176.43.203???
Merhaba.Sn.Atasoy işte böyle bir devlet ki tüm bunları dünyaya ayar vermeye kalkan ve avrupaya sırt ceviren,eski osmanlıya özenen bi serzeniş mi diyelim velasıl bakın yeni yeni üc dogum yetmez beş olsun deniyor ve teşvik verilecekmiş,önemli olan cok dıgum degil bakabilecegin kadar ve hayırlı saglıklı bilincli olursa yoksa saldım cayıra mevlam kayıra,gercekten zor bizim işimizde,egitim egitim şart,selamlar.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları