Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Ekim 2013
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kılıçdaroğlu Özeleştiri Yapmış!
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kendi partisiyle ilgili olarak şu sözlerle özleştiri yapmış! 
'Bir dükkana gidip merhaba dememiş CHP'liler. Tepeden bakmaya alışmışız. Böyle kimseye ben olsam oy vermem.' 'Her CHP'li çağdaş uygarlık yolunda bir militan gibi davranmak zorundadır. İçinde bulunduğumuz toplumu değiştirmek, dönüştürmek bizim sayemizde olacak. Toplumu çağdaş uygarlığa hazırlamak bizim sayemizde olacak. CHP'lilerin hiç gitmediği, sıfır oy çıkan köye gittim, 2 oy çıktı. Sonra 8 kişi CHP'ye üye oldu. Gidip elini sıkmamışız. ‘Merhaba' bile dememişiz. ‘Kusura bakmayın, gelmekte gecikmişiz' dedik. Bizim insanımız aslında her türlü kabule hazır. Fakat biz tepeden bakmaya alışmışız.

‘Küçük dağları yarattım'

'Siyasete yeni girmiştim, Ankara'nın bir ilçesine gittik. Küçük bir ilçe. Parti otobüsü geçti, biraz uzakta indik kasabanın dışında yürüyerek toplantının yapılacağı yere gidiyoruz. Parti büyüklerimiz en önde, elleri cebinde, küçük dağları ben yarattım diye gidiyorlar. Ben biraz arkada durdum, esnafa merhaba desek diye. Sonra bir dükkanda 'merhaba nasılsınız' diye el sıktım. 'Siz kimsiniz' dedi. 'CHP'liyiz'. 'E niye bize bir merhaba demiyorsunuz' dedi. Yani böyle gidiyorsunuz. Şimdi böyle kimseye ben olsam oy vermem. Orada panel düzenlemek yerine köyün kahvesine gitsek veya kasabanın kahvesine gitsek çay, kahve içsek, 'nasılsınız' desek...

‘5 militanımız olsa...'

Pursaklar'da 5 kadın militanımız olsa, Pursaklar sorunu kalmaz. 15 kadın militanımız olsa, her mahalleden bir tane, emin olun Sincan'ı hallaç pamuğu gibi atarlar. Çankaya'ya giderken giydiğiniz kıyafetle gecekonduya giderken giydiğiniz kıyafet aynı olmamalı. Halktan birisi olduğunuzu göstermek zorundasınız. (www.mynet.com 8 Ekim 2013)

Böyle sözler, nedense hep seçim arifelerinde hatırlanır! Seçim bitince, adeta rafa kaldırılır! Ne zamana kadar; bir sonraki seçime kadar! Hamasi söylemlerle, 'biz halka tepeden bakmışız, onu hiçe saymışız...' diyerek, adını da 'özeleştiri' koyarak bir sonuç alınacağını sanmıyorum. Türkiye'de eskiden beri siyasette bir anlayış vardı; seçimden seçime köylere gidilir, seçimden seçime en ücra yerlere yatırım yapılır, seçim yaklaşırken siyasiler, tatlı dil kullanmaya, halka şirin görünmeye, 'sevgili halkım sizi çok seviyoruz, sizden uzak kaldığımız için bizi affedin...' sözleriyle halkı kandırmaya kalkıyorlar!

Az da olsa bu hala varlığını sürdürüyor! Gerçi AK PARTİ, biraz bu anlayışı kırmaya çalıştı, fakat yine de bitmedi!

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu özeleştirisi, bana biraz da; Genel Başkanlıktan gitmemek için bir manevra gibime geliyor. Zira çok kısa bir zamanda Kurultay yapılıp, Mustafa Sarıgül genel Başkan yapılacaktır! Partiyi ona kaptırmamak için elde hangi argümanlar varsa kullanılacak!

Bana göre ister Kılıçdaroğlu olsun, isterse bir başkası olsun, artık CHP siyasi mevtadır! Çünkü eski anlayışla siyasetine devam etmek istiyor! Halkın hala eski zihniyette olduğunu görüyor! Türkiye'nin eski Türkiye olduğu, hala tabulara sarılarak işi götürmeye çalışabileceklerini zannediyorlar! Onun için 'demokratikleşme paketi'ne, 'benim paketim' diyerek sarılmaya çalışıyor, ama bir türlü demokrat olamıyorlar!

Seçime çok az bir zaman kala; bakalım hangi parti, hangi adaylarla karşımıza çıkacak? Hangi parti gerçekten Demokrat bir tavır sergileyecek? Durmadan; 'bizim başörtüsüyle sorunumuz yok' diyen CHP, başörtülü üye kaydedecek mi? Dahası, başörtülü başkan adayı gösterecek mi? laf olsun diye;  'Ben olsam CHP'ye oy vermem' demekle olmuyor işler! Uygulamada var mısın? Gerçekten halkçı iseniz bunları yapınız!    
2013-10-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Can-ı Canan!
- Darbecilere 'Balyoz' İndi!
- Reşit Galip
- Kur'an İlkelerini Öldürdük!
- Aşka Adanan Ömürler!
- Demokratikleşme Paketi, Anayasa ile..
- Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Görünen Köy...
- Dünyaya Kur'anca Bakış
- Edeb ya hu!
- Hükümeti Nasıl Yıpratabiliriz?
- Mevlana'yı Dinliyorum!
- Nedir bu öfke?
- İslamofobi