Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Deniz Batu EBİNÇ
Deniz Batu EBİNÇ kimdir?
Deniz Batu EBİNÇ e-mail: [email protected] 1 Nisan 1981 Van doğumlu ve Çerkez asıllıyım. Kafkasya’dan gelen, Atalarım 1732 yılında İkinci Mahmud’un, fermanı ile Van ili Amik Kalesine tımarlı sipahi olarak gönderilmiştir. Burada uzun süre uç beyliği yaptıktan sonra Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte görevlerinden azledilmişlerdir. Çeşitli gazete ve dergilerde; Kadın, vicdan, önyargı, sosyal adalet, aşk, sosyal yaşam, genel kültür ve kültürel değerlerimiz ile ilgili köşe yazıları yazmaktayım. İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra üç buçuk yıl kadar memurluk yaptım ve 2009 yılında bıraktım. 2009 yılı Kasım ayı sonlarında; Gaziantep’te, kısa dönem olarak yaptığım askerliğimi tamamladım. Memurluktan ayrıldıktan sonra kendimi tamamen yazılarıma adadım. Hâlihazırda 16 öykü ve 500'ün üzerinde şiirim bulunmaktadır ve henüz hiçbir yerde iki şiirim dışında yayınlananı olmamıştır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
30'unda kadın...
Otuzunda kadın oturmuştur, yani: Karakteriyle, kişiliğiyle, beklentileri, istekleri ve hayata bakışıyla tam bir kadın olmuştur. Ne istediğini, hayattan ne beklediğini, neyi sevip neyi sevmeyeceğini, nerede nasıl davranacağını öğrenmiştir artık. 

Otuzunda kadın bir kere anne olmaya tam anlamıyla hazır olmuştur. Çevrenizdeki insanlara dikkat edin; ilk çocuklar genelde annenin yirmili yaşlarında büyüttüğü çocuklardır ve maalesef bir çok eksiklerle büyümüşlerdir; ama annenin otuzundan sonra sahip olduğu çocuklar genel olarak, diğerlerine nazaran hem daha sağlıklı hem de bu hayatta her alanda daha başarılıdırlar.

Otuzunda kadının aşık olması da artık çok zordur; çünkü artık ne istediğini bildiğinden kolay kolay beğenmeyecektir. Henüz evlenmemişse; kırkına kadar evlenmesi de biraz zor olacaktır... Çünkü artık ne için yaşaması gerektiğinin ve kendinin farkındadır. Önce kendisi için yaşaması gerektiğinin bilincinde olduğundan, evlense bile en az üç-beş sene çocukta istemeyecektir.

Otuzunda kadın genç bir çınara benzer. Çınarın dallanıp budaklandığı gibi onun artık saç rengi-stili, makyajının biçimi tamamen standart bir kalıba girmiştir.

Otuzunda kadın duygudan çok mantığıyla yaşamaya başlamıştır. Arkadaşlarının da aşklarının da tercihlerinin de rengi belli olmuştur.

Otuzunda kadın cinselliği de öğrenmiştir. Yirmili yaşlarda cinselliği sadece birlikte olduğu erkeği tatmin etme olarak görürken; otuzundan sonra artık kendisi için yaşaması gerektiğini ve orgazmı hatta küçük küçük kasılmaları da öğrenmiştir.

Otuzunda kadın için artık kadın-erkek eşitliği tam anlamıyla ifade edilir hala gelmiştir; çünkü kadın artık her konu ve her anlamda erkekle eşit olduğunu tam manasıyla düşünmektedir.

Otuzunda kadın; tam anlamıyla tam bir kadın olmuştur... !denizbatu! 

   
2013-10-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları