Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Ekim 2013
Mehmet Derviş CANBEKLİ
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Darbeler İslam'a yönelik mi?
Terörle Mücadele Kanunu'nun 3.maddesiyle TCK da belirtilmiş bazı suçları terör suçu olarak tanımlamıştır. Buna göre, hükümeti devirmeye teşebbüs suçu terör suçudur. Kesinleşmiş bir karar olarak beyan edilmiştir. Terörle Mücadele Kanunu'nun 4.maddesi terör amacıyla işlenen suçlar kapsamında, aynı Ergenekon örgütünün varlığı, savcılara göre dosyadaki delillerle sabit olmuştur ve bundan sonra toplanacak herhangi bir delilde yoktur.  

Yargılama sonucunda verilen karar  ile Ergenekon davası Türkiye'nin demokratikleşme sürecine kuşkusuz büyük bir katkı sağlamıştır. Ergenekon davası diye bir dava olmamış olsaydı bugün Kürt açılımını konuşmamız da mümkün olamayacaktı. Ülkede her an her şey olur kaygısı hala devam ederdi. Siyaset bugünkü gibi her şeye hakim olmazdı.  

Darbeciler sonunda geçte olsa yargılandı. Hak yerini buldu mu? bulmadı mı? bilemem ama görülen o ki! Artık birilerinin yaptığı pek yanına kalmıyacak gibi görünüyor.Bu sebeple yargıda güven kazanmış oldu.  

Darbeye teşebbüs edenler ibretlik oldu mu? olmadı mı? aslında bunu sorgulamak gerek.  

Sadece darbeyle yargılanmış olsalar ne ala, peki daha önce bilinmeyen yaptırımlar ne olacak?Kim bilir kaç kişi ve ya kişilerin ocağını söndürmüş, kaç kişi ve ya kişilerin canını yakmışlardır.Ama bilinen o ki, verilen ceza yargıtay tarafından onanmıştır.Elbette Mevlanın sorgusundan kaçamayacaklar.Bilinen bir gerçek var sa da bazılarına siyasi partiler sahip çıktı.Halen şahısların arkasında olan partiler var.  

Kimi Türkiye adına doğru olanı yaptıklarını savunuyor, kimileri de millet adına, millete sorarsanız kafaları karışık ,onaylayan da var,onaylamayan da!  

Olaylar farklı yerlere çekilse de bilinen bir gerçek var, aslında her yapılan darbe...

İslama karşı yapılan bir darbe görüntüsü çiziyordu.Rahmetli Menderesten süre gelen bir darbe sürecinin devamı ve koludur.

Sonunda karar verildi hak yerini bulsa da gönüllerde yer buldu mu? bilmek gerek.

   
2013-10-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları