Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 22 Aralık 2013
  YAZARIN SAYFASI
Neden A9 TV İzliyorum?
A9 ZU NEDEN SEYREDİYORUM VE TAVSİYE EDİYORUM

Benim A9 tv'deki öğrendiklerim en son bilimin ve teknolojinin Allah'ın yarattığı canlılardaki üstün teknolojiye henüz ulaşamadıklarını ve canlılardaki bu teknolojinin tesadüflerle oluşmayacaklarını, maddenin, görüntünün, renklerin, seslerin, kokuların, çiçeklerin, meyvelerin elektrik sinyallerinin beynimizdeki algıları olduğunu, her canlıyı Allah'ın tecellisi olarak görüp iltifatın asıl sahibinin yalnızca Allah olduğunu, başımıza gelen her olayın hakkımızda hayırlısı olduğunu ve Allah'ın kontürolü altında oluştuğunu her şeyin biz dünyaya gelmeden önce kaderimizde olup bittiğini Allah'a tevekküllü olmayı ve kadere teslimiyetin tadını çıkarmasını öğrendim... İnşaAllah

                                                                    ***

İslamın yobazlıktan ve hurafelerden uzak gerçek dinimizi öğrendim kültürlü bakımlı bayanların da dinden uzak olmadığını her partiden her mezhepten her dinden insanların bir arada sevgiyle yaşaya bilecekleri bir dünyayı gördüm MaşaAllah...                                                                                                                                   ***                                                          

Birde toplumsal psikolojik faydalarını Psikolog İzzet Güllü'nün A9 hakkında ki tespitlerini aktarmak istiyorum sizlere;  

A9'DAKİ UYGULAMANIN FAYDALARI

Bazıları A9 kanalında yayın yapan Sayın Adnan Oktar'a bakımlı ve güzel kızlar nasıl olur da din anlatabilir diye karşılar. Bu yargıda; alıştıklarımızı dinden, alışık olmadığımız şeyleri de dinden uzak ve batıl sanma eğilimi kuşkusuz ki başı çekiyor.   İkinci olarak ise nefsimizin fısıldadıklarını din sanma hatamız ve şeytanın sinsi vesvesesi geliyor.  

EVVELA KADINA İLİŞKİN BOZUK BAKIŞIMIZI DÜZELTİYOR  

Kadına, özellikle de güzel ve alımlı kadınlara sadece "karşı cins" gözüyle bakma ve çoğu zaman da beğenme ve cinsel ilgi odaklı işleyen yerleşik algımızı evvela duyarsızlaştırma yoluyla nötüralize ediyor. Sonra ise psikolojideki "zamanda yakınlık" ilkesi gereği bu bozuk algıyı gereken pozitif mecraya eviriyor. Çünkü sürekli dinden, Allah'ın varlığından vs. bahseden güzel kız - kadın görmek bir süre sonra kadınları ve kızları sadece cinsel kimlikleriyle ve güzellikleriyle algılama eğilimini azaltıyor; bilgi, kültür, derinlik, iman, samimiyet gibi daha insani vasıflarla özdeş algılanmayı sağlıyor!   

BU UYGULAMANIN DİĞER FAYDALARI

Bu uygulama, toplumumuzda pek çok kişide yerleşmiş bulunan, "Din bakımlı, zengin, eğitimli ve güzel kızların asli işi ve önceliği değildir. Din daha ziyade mazbut ve kapalı olan belli kesimin, en çok da yaşlıların meselesidir. Onlar daha ziyade eğitim, kariyer, yeme - içme, gezme - tozma, gönül işleriyle ve eğlence ile iştigal eder" şeklinde yerleşmiş bulunan şeytani algıyı yıkıyor. Bunun böyle olmadığına dair canlı, somut, güçlü bir rol - model sunuyor!  

Din yoluna tezgah kurmuş, sadece giyime kuşam'a vs. bakarak, "Sen o tarafa, sen bu tarafa" diyerek taksimat yapan, ayrımcılık tohumu ekerek keskin toplumsal hatlar - bloklar oluşturan sinsi şeytani eğilime, "Hayır, hepsi de Allah'ın tertemiz kulları. Allah'ın engin rahmeti için açık - kapalı fark etmez; herkes bu tarafa" daveti oluyor! Böylece yığınla insanımız (açıkça bu şekilde ifade edilmese bile) bir zamanlar yaygın olan laiklik mi din mi türünden zoraki bir seçime zorlanmamış oluyor!  

Aynı şekilde bu uygulama, "Açık'san bizdensin, kapalıy'san karşıdan. Bakımlı isen dindar olamazsın, öyleyse seç birini: Bakımlılık mı yoksa din mi" yerleşik anlayışını yıkıyor. Din ile dünya, nefis ile dindarlık arasında seçime zorlayarak bazı kullar için yaratıcı ile arasındaki mesafenin daha da açılmasını önlüyor.   Zeki, bakımlı, güzel kızların sürekli dinden bahsetmesi toplum genelinde daha etkili olur. Çünkü insanlar sadece ne konuşulduğuna değil; kimin konuştuğuna da önem verirler!  

Bir çoğunda, "Çok güzel ve zengin kızlar bile dinle ilgileniyor. O halde benim kapalı ve dindar biri değilim diye dine bu denli kayıtsız ve uzak durmam yanlış! Demek ki din her halükarda yaşanabiliyor, bu durumda ben niye sadece nefsimin peşinden koşuyorum ki" sorgulaması ve duygusu oluşturur ki bu iki faktör, yani  oluşan duygu ve sorgulama değişimin itici motivasyonu işlevi görebilir!  "Genç, zeki, güzel ve zenginsen bu dünyayı yaşamalısın" algısını yıkıyor. Bu vasıflara sahip nice kişilerin bambaşka yaşadıklarını gösteriyor ki bu da dini bakımdan halk nezdinde çok olumlu tesirler uyandırır.  

En önemlisi de bir biçimde dışlanmışlık hissi içinde olan nice açık ve bakımlı kardeşimizin Allah'ın üvey kulları olmadığını vurguluyor, onları da dinin kuşatıcı rahmeti içine davet ediyor, şevk veriyor.  

Bugüne değin yaygın olan aksi istikametteki algı ve uygulama insanlarımızı otomatik olarak iki değerler kategorisinnden birisine savuruyordu, dine bakış ve yaşayış bakımından insanlar arasında katı bloklar ve keskin sınırlar oluşturuyordu, böylece diğer dünyanın değerlerinden adım adım uzaklaştırıcı işlev görüyordu!   

EKRANA ÇIKARTILAN YABANCI KIZLARIN FAYDASI  

Bu programa katılan yabancı uyruklu güzel kızların da halkımıza ciddi faydaları olmaktadır.   Bu kızlardaki efendilik, hanımlık, sevecenlik, güler yüz, kaprissizlik, kompleksizlik gibi son derece olumlu ve insani vasıflar ülkemizde adeta gücün ve güzelli'ğin olmazsa olmazı gibi algılanan kibir, ego, hava atma, soğukluk, terslik, ukalalık, züppelik, laf sokma gibi tavır ve tutum bozukluklarına ilaç oluyor.   Özellikle de son dönemde bu türden tavır bozuklukların hızla yaygınlaştığı ülkemiz insanına yeniden düşünme ve beyinlerinde ördükleri ve gerek kendi ruhlarını boğan gerekse bir salgın gibi her bünyeye yayılan bu zehirli algısal bağdan kurtulabilmeleri için değişim fırsatı sunuyor.                                                                                                                

   
2013-10-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
hasan Karakaya
2013-10-21 12:51:27    ip: 5.46.2.33???
Acilen büyük islam birliği kurulsun istiyorum inşaAllah
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları