Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ekim 2013
Aydın YAVUZ
Aydın YAVUZ kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Zulmü Kutsamak...
Son yıllarda mantar gibi biten AKP yalakası araştırma şirketlerinden birine  eylül ayında yaptırılan kamuoyu araştırmasına göre, Gezi Direnişi'nden sonra AKP‘nin oyları güya artmış. Bu Araştırma şirketinin ortaya koyduğu akla ziyan bu sonuç, Türk insanının aklıyla, vicdanıyla alay etmek değilse eğer siyaset ve sosyoloji bilimine hakarettir.

OYU NİYE ARTSIN?

Basit kuraldır. Bir insan iyi, doğru, yararlı bir iş yaparsa olumlu sonuç alır ; takdir görür. Kötü ve yanlış yaparsa kınanır; zarar görür. Görmelidir de. Bu, eşyanın doğasına uygun bir durumdur.

Gezi direnişçilerinin ortaya koyduğu ve dünyaya gösterdiği gerçekliği, haklılığı, Tuncel Kurtiz'in deyişiyle güzelliği görmezden gelerek onların üstüne tomalarla, sopalarla, gaz bombalarıyla, biber gazıyla giden bir iktidarın oyları nasıl olur da artar?

'Hukuksuzluğa ve gericiliğe son' diye haykıran, daha fazla özgürlük, daha fazla adalet isteyen çevreye duyarlık gösteren  gençlerin üstüne satırlarla saldıranları görmezden gelen bir hükümetin oylarının arttığı nasıl söylenebilir?

Dünyanın en masum, en barışçıl gençlik eylemi olarak alkışlanan Gezi Direnişi'ni orantısız güç kullanarak ezmeye kalkan, bu direnişe katılanlardan 7'sinin ölümüne neden olan, 12'sinin gözünü kör eden, yüzlercesini yaralayan,binlercesine terörist muamelesi yaparak gözaltına alan bir iktidarın oyları artar mı? Böyle bir şeyin olması nasıl düşünülebilir?

BASKIDAN KİM HOŞLANIR?

Anayasa'dan doğan gösteri ve yürüyüş haklarını kullandıkları için aylar süren polis baskınlarıyla gözaltına alınıp tutsak edilen yurtseverlere reva görülen zulümlerden dolayı bir iktidarın oylarının  artması düşünülemez. Halkımız çıldırdı mı ki? Zulümden keyif alan birer mazoşist mi oldular da, baskı  ve eziyet gördükleri hükümete alkış tutsunlar?

Yemeyip yedirerek, giymeyip giydirerek  büyüttükleri, bin bir güçlükle okutmaya çalıştıkları gözbebeği çocuklarının sokak aralarında kıstırılıp öldürülmelerini tevekkülle mi karşıladılar da hükümetin oyları arttı?

Bin bir haksızlığın,adaletsizliğin yaşandığı 'Gezi Direnişi'nden sonra hükümetin oyları arttı' demek, halkımız ölümleri ve öldürmeleri haklı buluyor, zulmü alkışlıyor demektir. Ne kadar biber gazı, gaz bombası, cop, toma, akrep, sopa o kadar fazla oy demektir.

DİLSİZ ŞEYTANLAR

Bir araştırma şirketi, ülkede cereyan eden ve halkın hayranlıkla izlediği, desteklediği  bir siyasi-sosyal olayın üstüne acımasızca giden bir iktidarın,bu tutumundan dolayı oylarının arttığını söyleyebiliyorsa, orada gerçekleri söyleme özgürlüğü  bitmiş, vicdanlar baskı altına alınmış, korku imparatorluğu ülkeyi teslim almış  demektir.   
2013-10-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Gazetecilik bu mu?