Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ekim 2013
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İnanç Aksiyon İster!
Yüce yaratıcımız, Kur'an'da-ki Kur'an; hayat kitabı, insanı inşa eden aksiyon rehberi- bütün emirlerini, insana yöneltmiş, onun; dinamik, uyanık, aksiyoner, faal ve etken olmasını istemektedir.

Onun için akıl vermiş, o yüzden irade-i cüziye ile dünya sahnesine bırakmıştır. Müslüman; 'gelen ağam, giden paşam', 'bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın', 'beni ilgilendirmez', 'bana ne', 'ben sadece kendime bakarım, kendimi düşünürüm'... hamakatında bulunamaz.

Şu söz yanlış anlaşılmakta ve yanlış uygulanmaktadır;

'Her koyun kendi bacağından asılır'! bundan; ilgisizlik, başkalarını düşünmeme... gibi bir anlayış ortaya çıkmaktadır ki tamamen hatalıdır. Anlatılmak istenen; herkes yaptığından sorumludur, 'kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın' ayetine uygun bir sözdür. Ayrıca, cezalar da, ödüller de ferdidir. Kimse, kimsenin günahını yüklenmez. İnsan, yalnız düşünür, yalnız sıkıntı çeker, yalnız ölür.

Eğer, inançta aksiyon olmasaydı; Peygamberimizin yaptığı savaşların anlamı olmazdı. Eğer inanç; meskenet içinde olmayı, mıymıntılık demek olmuş olsaydı, hiçbir peygamberin, batılla mücadele etmemesi icap ederdi! Kur'an, kötülükle, iyi bir şekilde mücadele edilmesini ister.

Bakara suresi, Yahudilerle, Âl-i İmran suresi, Hıristiyanlarla olan mücadeleyi anlatır. Yahudilerin ve Hıristiyanların, yanlış inançlarına karşı doğru tezi ortaya koyar.

Sadece, Yahudi ve Hıristiyanlara karşı değil, bütün, yanlış, batıl ve akla, mantığa uygun olmayan her türlü tutum ve davranışa tepki koyar Kur'an! 

İbrahim'leri yetiştirmeyen toplumlar, Nemrut'ların sayısının çoğalmasına sebep olurlar!

'Ey rabbimiz! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma, bizi bağışla! Ey rabbimiz! Şüphesiz sen, mutlak güç, hüküm ve hikmet sahibisin!' (Mümtehine/5)

  'Sakın, Allah'la beraber başka ilahlara yalvarma!' (Şuara/213)

'İnkar edenler, Allah yolundan alıkoyanlar ve kendilerine hidayet yolu belli olduktan sonra peygamber'e karşı gelenler, hiçbir şekilde Allah'a zarar veremezler. Allah, onların amellerini boşa çıkaracaktır.' (Muhammed/32)

'Kendilerine hainlik edenleri savunma! Zira Allah, hiçbir haini, hiçbir günahkârı sevmez!' (Nisa/107)

'Ey iman edenler! Kendilerine Allah'ın gazap ettiği, kabirlerdeki kâfirlerin ümit kestikleri gibi tamamen âhiretten ümitlerini kesmiş bir toplumu dost edinmeyin.' (Mümtehine/ 13)

'Onlar, ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nurunu tamamlayacaktır!' (Saff/8)

'Tevrat'la yükümlü tutulup da, onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah'ın ayetlerini inkâr eden topluluğun hali ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez!' (Cum'a/ 5)

 'De ki; 'eğer biliyorsanız söyleyin. Yer ve yerde bulunanlar kime aittir?

'Allah'ın' diyecekler. 'Öyleyse siz hiç düşünüp öğüt almaz mısınız?' (Müminun/84-85)

'Göklerin ve yerin hükümranlığı Allah'ındır. Dönüş de ancak O'nadır.' (Nur/42) (28 EKİM 2013)

 


   
2013-10-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Cumhurun Bayramı!
- Ölümü Öldürmek
- Eski Konya'yı Özlüyorum..!
- Dilruba
- Hacer Olabilenlere Ne Mutlu!
- Halk bunları yutar mı?
- Can-ı Canan!
- Darbecilere 'Balyoz' İndi!
- Reşit Galip
- Kur'an İlkelerini Öldürdük!
- Aşka Adanan Ömürler!
- Demokratikleşme Paketi, Anayasa ile..
- Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Görünen Köy...
- Dünyaya Kur'anca Bakış
- Edeb ya hu!