Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 03 Kasım 2013
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. 4 yıl gazetecilik, 15 yıl öğretmenlik ve idarecilik, 1 yıl Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesinde 16 yıl Genel Sekreter Yardımcılığı ile Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Bir yıldır da Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Meclis'te Yeni Dönem
1999 Genel Seçimlerinde Fazilet Partisi'nden milletvekili seçilen Merve Kavakçı başörtüsü ile Meclis'e giriyor ve o anda kıyamet kopuyor. Şu anda yaptıklarının hesabını vermekle meşgul olan Bülent Ecevit; 'Burası Cumhuriyete meydan okunacak yer değildir, bu kadına haddini bildirin' diye kükrüyor ve tüm Parti grubu yemin ettirmemek için kürsü önüne toplanarak Merve Kavakçı'ya karşı 'dışarı, dışarı' temposu tutuyor. Bir kısmı da, Kavakçı'nın üstüne yürüyor ve Merve hanım zorla dışarı çıkartılıyor.

Aradan 15 yıla yakın zaman geçmiş olmasına rağmen sol zihniyette hiçbir değişiklik göremiyoruz. Bu zihniyette bulunan başörtüsü ve İslâmi değerlere olan düşmanlık aynen devam ediyor. Konya milletvekili Gülay Samancı ile beraber AK Parti'nin 3 milletvekili bundan sonra Meclis çalışmalarına başörtülü olarak katılacaklarını beyan edince CHP yönetimindeki var olan bu düşmanlık tekrar kendini gösterdi ve TBMM' de başörtüsünü engelleyeceklerini ifade ettiler.

Bir sembol olarak değil, inançları gereği başörtüsü kullanacaklarını açıklayan milletvekillerinin bu davranışlarına insan hakları gereği olarak saygı duymak gerekirken gösterilen tahammülsüzlüğe anlam veremiyoruz. Aradan bunca yıl geçmişken, Türkiye'de ve dünyada büyük değişimler yaşanmışken, demokratik ve insan hakları konusunda bunca gelişme olmuşken CHP zihniyetinin hâlâ aynı yerde duruyor olması, bu zihniyetin iktidar olamamasının en büyük göstergesidir.

Kültürel ve inanç değerlerine bağlı olan halkımız, bu zihniyete şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da dersini vermeye devam edecektir. TBMM ‘de başlayan bu yeni dönemde umarım 1999 yılını andıran bir sıkıntı yaşanmaz.


   
2013-10-31
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları