Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2014
Semra ATASOY
Semra ATASOY kimdir?
Arkeolog Yazar, Özlem yayınlarından altı adet çocuk öykü kitabı ve bir adet şiir kitabı, yetişkinlere yönelik siyaset ve kadınlarımızı anlattığı deneme anı kitabı "AŞKIN ADI TURUNCU" ve "GÜNEŞ YENİDEN DOĞAR MI?"adlı romanın yazarıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kim İnsan?
BUNLAR İNSAN MI?  

Günlük tantanaların ve koşuşturmaların arasında çok şeyler yaşanıyor ama hiç farkına varmıyoruz. Kendimiz odaklı yaşadığımızdan ilgi alanımız en fazla birkaç adım genişliğini kapsıyor.

Hayatın tam merkezinde kendimiz, gerisi önemli değil.

Duyarlılığımızı yitirdik. Vicdanımızı gömdük. İnsanlığımızın salası çoktan okundu. Bu dünya üzerinde yaşayan zombiler hızla artmakta...

Neden mi?

Son günlerde sosyal ağlarda öyle fotoğraflar paylaşılıyor ki bazılarına bakamadım bile. O görüntülerden sonra saatlerce 'bunlar insansa ben neyim o zaman,' diye düşündüm. Çünkü bir insan bir insana bu vahşeti insansa eğer yapamaz. Yaptığına göre insan değildir.

Afganistan da yıllardır bir savaş sürüyor. Halk birbirini katlediyor. Din ve Allah adına kadınlar kız çocukları öldürülüyor.

Hindistan da kadınlar bir araya gelmiş insan görünümlü zombiler tarafından tecavüze uğruyor ve ardından vahşice öldürülüyorlar.

Suriye de korkunç bir iç savaş sürüyor. İnsanlar birbirini vahşice öldürüyorlar. Sırf karşı tarafta diye hiçbir acıma duygusu duymadan katlediyorlar. Özellikle kadınlar yine tecavüze uğrayıp öldürülüyor.

Avrupa'nın ortasında Bosna da yıllarca korkunç bir katliam yapıldı, kimse umursamadı. Orada öyle mide bulandırıcı tecavüz olayları yaşandı ki, yine kimse umursamadı.

Irak'a huzur getirmek için savaş yapıldı. Getirilmek istenen huzur sonsuza dek yokoldu. Hala iç savaş sürüyor.

Hiç dikkatimizi çekmeyen bize uzak topraklarda Myanmar da Budistler korkunç bir katliam yapıyorlar. Her gün onlarca Müslüman öldürülüyor.

Bir internet sayfasında Myanmar da öldürülen insanların parçalara bölünüp yemeklere et yapıldığı ile ilgili bir haber okuyunca birkaç dakika görüntü karşısında şok geçirdim. İnsani algılarım tıkandı. Bir insanı katledip yemek yapmak nasıl açıklanabilir ki?

Kuzey Kore'yi yöneten ergen, dünyayı nükleer bomba ile tehdit ediyor ve kimse dikkate almıyor.  Aklı bir karış havada bu kişi bir tuşa basacak ve tüm dünyayı kana bulayacak millet hala gülüyor.

Dünyamızda manzara şu; her yerde insanlar birbirinin boğazını sıkıyorlar, tecavüz ediyorlar, öldürüp yemek yapıyorlar ve bunu yalnızca kendilerinin bildikleri haklı bir sebep için yapıyorlar.

Dünya çıldırmış insanlarla doldu ve bunu engellemek için kimse bir şey yapmıyor.

Çünkü kimse kalmadı...

Tarihte insanlar ne zaman kontrolden çıktıysa bir tufanla yok edildiler ve yeni bir tufan kapımızda.

Bu kadar deliyi ancak tufan temizler, olan arada kalan bir avuç aklıselim insana olur.

 


   
2013-11-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları