Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı. Mersin İstikbal Gazetesi Köşe Yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Dünya tersine dönmüyorsa...
Atatürk'ü 75. Ölüm yıl dönümü münasebetiyle, Rahmet ve minnetle andık. Mekanı cennet olsun.
Atatürk'ün "En büyük esrim" dediği,  Cumhuriyeti  korumak, bizim görevimizdir.  Bu ülke düşman işgalinden kolay kurtulmadı.
Binlerce milyonlarca insanımız şehit düştü bu toprakları kazanmak adına. Ne haime analar süngüler taşıdır omuzlarında. Bu yüzden Cumhuriyet önemlidir.   Cuhhuriyet; Özgürlüktür. Türk kadınına seçme ve seçilme fırsatı o dönemde tanınmış, kadın toplumda ve mecliste hak ettiği yere gelmiştir.

Atatürk; Çocuklara bir bayram armağan etmiş ki, hiç bir lider böyle bir armağan bırakmamış ardında. Çocuklarımız 23 Nisan çocuk bayramlarını  coşku ve kıvançla kutlarlar. O küçük yürekleri nasıl heyecanla çarpar şiir okuma zevki, etkinlikleri ve gösterileri en güzel şekilde sunabilmek için yarışırlar. Ne mutlu çocuklarımıza onlara ait bir  bayram var artık dünya çocuklarınında dahil olduğu bir bayram.

Rıza Pehlevi- "İran Şahı; Dünya tarihinde Mustafa Kemal gibi önemli bir görevin kesin şekilde başarı ile sonuçlandırılmasını ve bir Milletin mukadderatını belirleyecek sorumluluklarını üzerine alan dürüst insanlara dünya tarihinde çok aza rastlanmaktadır."

Nekru; " O doğuda,modern çağın mimarlarından biridir. O'nun, en büyük hayranları arasında yer almaya devam ediyorum".

Fanklin.D.Roosevet A.B.D. Başkanı;" Türkiye'nim dünyanın en ileri memleketleri arasında hakkettiği yeri almasını sağlamıştır.Keza, O Türklere bir Milletin büyüklüğünün temel taşını teşkişl edengüvenme ve dayanma duygusunu vermiştir."

Eyuphan Pakisten;"Atatürk, yalnız bu yüzyılın en büyük adamlarından biri değil.. Biz Pakistanda O'nu, bütün tarihin büyük adamlarından görüyoruz."

Dünya liderleri Atatürk hakkında böyle düşünüyorlardı.Şimdiler de Atatürk'ün, izini silmeye çalışıyorlar. Neden acaba?
Uzay çağın da ki gençlerimizin iyi bir eğitime, maddi ve manevi desteğe ihtiyacı var. Yönetimin görevi; Eğitimci-öğrenciler  ve eğitmenlerin sorunlarına çare bulmak olmalı .Eğitimin önü açılmalı, mezun olan gençler için, iş imkanı sağlanmalıdır..

Ülkemiz  vatandaşı binbir sıkıntı  ve sorunlarla boğuşurken. Adam evine gidince yemek bulamadığı zaman, karısının boğazına sarılırken biz, Suriyelilere kucak açtık. İnsanlık göreviydi yardım eli uzatmalıydık.  Türkiye de böyle bir durum vuku bulursa, hiç bir ülke kapılarını Türk halkına açmaz.!  Devleti,  Millet  ile beraber dikkatli ve emin adımlar atmak zorundadır.

Bazı oyunlar sahnelenmeye çalışılıyor. Eski osmanlı, çaba ve gayreti mi?. Unutulmamalı ki saatler dönmez geri, zaman akmaz geri, dünya tersten dönmüyorsa, hep ileri gitmek gerekir. Gidilmez geri.?. Bu oyunları ters yüz edecek Atatürk gibi kıvrak zekalı bir lider  olmalı. desin ki, Gür sesiyle "İleri". Önemli olan Ülkenin birliğini beraberliğini, kardeşliğini koruyan.Gençliğin ayaklarına prangalar bağlamayan. Kadın hak ve özgürlüğünü savunan. Tecavuze uğramış kadını suçlamayan. O suçu işleyen hastalıklı beyinleri tedavi ve cezai işlemleri uygulayan yasaların çıkarılması.

Not: Kızlı erkekli eğitimi engellemek, pekçok gencin okuma imkanının elinden alınması demektir.

   
2013-11-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları