Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Ağustos 2016
  YAZARIN SAYFASI
Dershaneler...
Herkes yazdı bende bir iki kelam edeyim... 
Son iki yüz yıl içinde ağırlıklı olarak da Cumhuriyet döneminde her konuda Avrupa'nın projelerini uygulamada çok mahir bir ülke olduğumuzu ispatlamış durumdayız.

Osmanlı döneminde, Birinci ve İkinci meşrutiyet, bazı kurumların kurulması ve kurumsallaşma çalışmalarımız, İngiliz, Fransız, Amerikan kollejlerinin açılması vb. Çoğu güzel olmasına rağmen teşkilatlanma ve halka sunumları Emperyalistlerin projelerine uygun yapılmıştır.

Cumhuriyet kurulduğundan beri, sözde Milli Eğitim sistemimiz kaç defa değştirilmiş bunun sayısını şu andaki Milli eğitim bakanı bile belki bilemez. Bizler 'YAT YAT UYU, UYU UYU YAT, ALİ TOPU TUT, ALİ TOPU AT' alfabeleriyle nesiller yetiştirdik.

Yıllarca devletin gücünü elinde tutanlar ile onların imtiyazlarını kazananlar bu ülkenin en güzel okullarında, yabancı kolejlerde okudular ve çocuklarını okuttular. Devlet okulları Özel kolejler ile rakabet edemedi. Dış işlerimiz bile KIRCALARIN VE CEMLERİN zihniyetinden 60 yılda zor kurtarılabilmiştir.

Dershanelerin kurulması ve gelişmesi ile Anadolunun eli nasırlı ayağı çarıklı insanları uzun yıllardan sonra çocuklarını okutma fırsatlarını yakaladılar, devletin önemli mevkilerinde görev almaya başladılar.

Son 20 yıldır Ülkemizin doğusundan batısına tüm insanlarımız rekabetin ve imkanların artması ile çocuklarını üneversitelerde okutmaya başladı. Başarılı ve gelişmiş zekası olan ama imkansız olan aile çocukları, dershaneler tarafından tespt edilip eğitim fırsatlarından yararlandırıldılar.

Bugün yapılan ciddi istatistliklere göre dershaneler öncesi ve sonrası değerlendirildiği zaman fark açıkça ortadadır.

Kendi yazılımlarımızı geliştiren, bilimsel ve teknik birçok araştırmayı yapan ve hayata geçiren, çoğu mühendis ve bilim adamlarımız, dershaneler vasıtasıyla bulunup değerlendirilen kendi insanılarımız olmuştur.

Bu gün eğer dershaneleri kapatır isek, Tarih bunu, Anadolu insanına uygulanmış bir ihanet projesi, uygulayanlarıda ihanet etmiş devlet yöneticileri olarak yazacaktır. Ayrıca, dershanelerin kapatılması benim düşünceme göre Emperyalistlerin 1000 yıllık Anadolu projelerine hizmet edecektir.

Anadolu halkının alt yapısı ve milli eğitim sistemimizin alt yapısı dershanelerin kapatılmasına hazır değildir. Hür teşebbüsün giderek güçlendiği ve yaygınlaştığı günümüz dünyasında, Türkiyemizin ve Ülke halkımızın dershanelere ihtiyacı uzun yıllar daha süreceğine inananlardan biriyim.

İyi düşünüp çok iyi değerlendirip bilimsel araştırmaların masaya yatırılarak dershaneler ile ilgili kararları vermek gerekmektedir. Bu gün değil ama belki ileride bu dershanelerin özel okullara dönüştürülerek, ülkemiz insanına hezmet etmesi sağlanablir.

Robert Koleji yapılırken biri çıkıp, "Siz istanbulu feth ettiniz ama bizde bu surlar üzerine bu okulu yapıp sizi eğitimle feth edeceğiz" sözünü hatırlayıp, Sayın başbakanın, Ülkemizde sayısız misyoner okullarının açılmasına ve eğitim vermelerine destek verirken, dershaneleri kapatmakla kimlere hizmet edeceğini, Müslüman Türk Milletinin asla göz ardı etmeyeceği gerçeğini görüp böyle bir karara asla izin vermeyeceğini ümit ediyorum.

Ülkesini düşünen hiç bir akıl ve izan sahibi yöneticilerin, dershanelerin kapatılmasından yana tavır belirlememelidir. Kaldıki bu gün halkı ikna edebilecek hiç bir bilimsel olguda ortada yoktur. En azından bir alternatif geliştirilmeden bu yola girmek son derece yanlıştır.

Sözün kısası, çok uzaklara götürüp evinden uzaklaştırdığı bir kedinin, ondan önce eve geldiğini duyan ve yolunu kaybeden, evinin yolunu bulmak için de, kedinin gelip kendisini eve götürmesini isteyen ev sahibinin durumuna düşmeyelim.

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.

 

 

   
2013-11-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
GÜLSEREN HAYKUT
2013-11-19 23:04:09    ip: 37.123.19.???
DEVLET OKULLARI GERÇEKTEN YETERLİ OLMUYOR EĞİTİM SEVYESİ DÜŞÜK DERSHANEYE GİDEN ÇOCUK HEDEFİNİ TUTURUYOR OKUMAK İSTEDİĞİ BÖLMÜ OKUYOR DERSHANEYE GİTMEYİP SADECE DEVLET OKULLARINDA EĞİTİM GÖREN ÇOCUĞUMUZ HEDEFİNİ HAYALLERDE YAŞIYOR VE HİÇ BİR ZAMANDA GERÇEKLEŞTİREMİYOR ÇOÇUKLARIMIZIN GELECEKLERİNİ ELLERİNDEN ALAM ASINIZ DERSHAELERİN KAPTILMASINA HAYIR
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Pes Ya Hu!
- 8 Mart'a 12 Kala...
- Çaresizlik ve Umutsuzluk
- Önyargı
- Marifet
- Ortak Akıl
- Tevekkül ve Dua
- Barışa ve Huzura Yelken Açmalıyız
- Kanaryalar ve Muhabbet Kuşları
- Şeytan bunun neresinde?
- İnkarcılar, İftiracılar ve Cahiller
- Vaaah Halimize!