Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Aralık 2013
  YAZARIN SAYFASI
Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet, Adı ?
Sayın Başbakanımız ne diyor: Tek devlet, tek bayrak, tek millet. Sözlüğü açıp manalarına bakacak değilim.  Vatandaş olarak nasıl algıladığıma bakıyorum, kafamda oluşan sorulara cevap arıyorum.

 Tek Devlet:

 Malum; hafta sonu Sayın Başbakanımız Diyarbakır'daydı. Konuğu Irak Kürt Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile  'Abdullah Öcalan terörist değil, özgürlük savaşçısıdır. Terörist olan Türkiye Devleti'dir' diyen, Şivan  Perver'di. Bu kişilerin Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkanını ziyaretlerinde 'Kuzey Kürdistan'a hoş geldiniz' sözleriyle karşılandılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir ili olan Diyarbakır'a Kürdistan deniliyorsa, Kuzey Kürdistan'ın başkenti gözüyle bakılıyorsa hangi tek devletten söz ediyoruz?

 Sayın Başbakan; bu kişileri misafir ederken, bu sözlerin sarf edileceğini tahmin edemedi mi?  

Kimin kimi misafir ettiği de ayrı bir tartışma konusu. 

Daha düne kadar, önce terör örgütüyle bağlarını koparsınlar sonra el sıkışırız denmiyor muydu? Bugün ülkemin bir bölümünü Kürdistan ilan edenlerle el sıkışılıyor ve bunun adına barış deniliyorsa tek devletten kastın ne olduğunun bana açıklar mısınız?  

Bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Adı Türkiye Cumhuriyeti olan bu devletin tabelalarından Türkiye Cumhuriyeti yazısı kaldırılıyorsa, Sözde Kürdistan bölgesi olarak sözü edilen yerleşim yerlerinde isim değişikliği konuşuluyorsa tek devletten kastın ne olduğunu bana açıklar mısınız?

Bu satırları yazarken bir TV kanalının haberinde;  Sayın Başbakan, Rahmetli Alparslan Türkeş'in 'benim Kürt Damadım var' sözünü hatırlatıyordu. Sayın Başbakanım;  Alparslan Türkeş 'Kürt damadım var' demiş 'Diyarbakır'a Kürdistan diyen damadım var dememiş'

Tek Bayrak:

Ay yıldızlı Bayrağımızın yanında bez parçası bayrak diye açılıyorsa ve buna müdahale edilmiyorsa tek bayraktan kastın ne olduğunu bana açıklar mısınız? 

Tek Millet:

Sayın Başbakanımız; etnik gurupların adlarını sıralıyor ve bunların bu milleti meydana getirdiğini ifade ediyor.

 Bu millet....

Bu milletin adı yok mu? Türkiye Milleti mi diyeceğiz? Tarihte Türkiye Milleti diye bir millet var mı? O zaman Türk Milletine ne oldu?

Selahattin Demirtaş  'korkmayın bu ülkede Türklerde var' demişti. Birileri de Türk Milleti'ne Türkiye Milleti demeye çalışıyor.

  Bir kısım medya tarafından yeni bir tarihi gün değerlendirilmesi yapıldı.  Evet yeni bir tarihi gündü ama Türkiye'min yararına olmayan tarihi bir gündü.


   
2013-11-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Erol Çelik
2013-11-20 23:59:00    ip: 88.245.192???
İlginize teşekkür ederim Cihan Bey.
.......................................................................................................................................................................
cihan ılıkan
2013-11-20 19:16:17    ip: 81.213.46.???
Tebrik ederim üstadım çok iyi bir yazı duygularıma tercüman oldunuz...
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları