Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
Artık İslam birliği kurulsun...
Artık İslam birliği kurulsun, akan kanlar son bulsun!

Allah'ın müminleri yalnızca namaz kılmak, Kuranı Arapça okumak, oruç tutmak ve zekat vermekten sorumlu tuttuğunu zannederiz!


 ***

Bu ibadetleri yerine getirdiğimizde ve maddi durumumuz elverdiğinde de hacca gittigimizde kurban bayramında da kurban kestiğimizde müslüman olarak bütün görevlerimizi yaptığımızı düşünürüz. Elbetteki bu her mümin bu ibadetlerden sorumludur yalnız bugün müslümanlar, sadece ibadet müslümanı oldular.


***

Hiç düşünmediğimiz, gözardı ettiğimiz bir Kuran hükmü var ki yaşadığımız şu dönemde her müslüman için büyük yükümlülük arz etmektedir. Son günlerde ekranlarda karşılaştığımız Ortadoğu ülkelerinde müslüman mazlum insanlar öldürülmekte, annelerin kucağında kundağa sarılı bebekler yerine kefene sarılı bebekler yatmakta, bu acı tabloya çoğu ülkeler seyirci kalmaktadır.

***

(Size ne oluyor ki rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar,bize katından bir veli koruyucu sahip gönder, bize katından bir yardım eden yolla diyen erkekler kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına  savaşmıyorsunuz?.4/75) Allah bu ayette müslümanların, mazlum ve suçsuzların katliamlarına neden seyirci kaldığını sormuştur.

***

Müslümanlar, 'evimde sorun yok, işimde sorun yok, ticaretim aksamıyor, çocukların okullarında da mesele yok' deyip bir kenara çekilmeyi tercih etmezler, zulme seyirci kalmak, bu geçici ve çok kısa olan ömründe dünyevi menfaatlerin peşinden koşan insanlar için geçerli olabilir. 
Zulüm gören Müslümanları tek başına bırakmaya çalışmak, 'o ülkeden bize ne biz kendi ülkemize bakalım' mantığıyla hareket etmek, bir köşeden olayların durulmasını izlemek, samimi ve gerçek Müslümanlık değildir.


***

Allah müslümanlardan şöyle bahseder.


(Ve haklarına  tecavüz edildiği zaman, birlik olup karşı koyanlardır.42/39) (şüphesiz Allah kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş  bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever 61/4)Allah müslümanların birlik olup mücadele etmesini istemektedir. Müslümanlar dünyadaki bütün zulum gören müminlerden sorumludur. Allah'ın bizden istediği bu ayetler de açıkça anlatılmıştır. Birlik olmak farzdır.Bediüzzamanın da söylediği gibi (bu zamanın en büyük farzı ittihati İslamdır. (Allah'ın ipine sım sıkı sarılın dağılıp ayrılmayın.3/103)diyor Allah müslümanlar bu emir gereği birlik olmayı istemelidir.

***

Peki ne yapalım bizim elimizden bir şey gelmez diye düşünebilirsiniz oysa İslam birliğini istemek gittiğimiz her ortamda dile getirmek, facebook veya twiter da sürekli İslam birliğiyle ilgili paylaşımlarda bulunmak, İslam birliği istiyoruz broşürleri bastırtıp dağıtmak, her zaman gündemde tutmak hiç de zor değil. Hiç bir şey yapamıyorsak bile  gönülden isteyerek  dua etmek inşaAllah çok önemli. Bu gayretimizi gören Allah elbetteki yardım edecek ve (İslam birliği ) gerçekleşecektir. İNŞAALLAH


(Müminler ancak kardeştirler.öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup düzeltin ve Allah'tan korkup sakının;umulur ki esirgenirsiniz49/109)

 


   
2013-12-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
sonayşengül
2013-12-05 09:25:47    ip: 85.104.5.2???
teşekkür ederim canım kardeşim senin gayretinde takdire şayan söz yüreginizin sesiyle güzeldir yüreginizle yazıyosunuz maşaAllah yazılarınızla bizleri aydınlatıyosunuz.
.......................................................................................................................................................................
Elifce
2013-12-05 00:00:00    ip: 159.146.11???
Allah, uyuyan Müslümanların uyanmaları için azim hadiseler yaratıyor. İnanan insanlar artık "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığından kurtulmalılar. Sizin de belirttiğiniz gibi, herkesin yapabileceği bir şey vardır... Kaleminiz daim olsun Sonay Hanım :)
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları