Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Aralık 2013
  YAZARIN SAYFASI
Başkan neden istifa etti?
AKP Erciş Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanının istifa ettiğini, İşçi Partisi'nden Belediye Başkanlığına aday adayı olacağını duyduğumda  'Erciş Belediye Başkanlığı aday adayları' başlıklı yazımda 'Erciş Belediyesi Başkanlığı aday adayı seçim anketine, isimleri seçmenler tarafından bilgileri dahilinde mi eklenmişti, bilgileri dışında mı bilemiyorum. Bilgileri dahilindeyse doğrusu şaşırdım' dedim. Yazımı okuyan başkan, gönderdiği mesajında istifa ettiğini İşçi Partisi'nden Erciş Belediye Başkanlığı aday adayı olacağını doğruladı.

İnternet ortamında kendisini yakalamışken sohbet havasında birçok soru sordum. Neden İşçi Partisi dedim? Erciş'te İşçi Partisi'nin oyu yok denecek kadar azken siyası hayatını riske etmiş olmuyor musun dedim? Henüz resmi başvuruda bulunmadığından bu konudaki sorularımı cevaplamak istemedi.

AKP den neden istifa etmişti?

İddiasına göre AKP de tekelleşme vardı. Temayül yoklamalarında şu şu isme oy kullanacaksınız denilmişti. Herkesin özgür iradesiyle oy kullanmasına müsaade edilmemişti. Karşı görüşte olanlar listeden çıkarılmıştı.

İnternetteki sohbetimizde seyir halinde olduğundan 'daha sonra bilgilerimi paylaşacağım' dedi, ayrıldık.

Bir süre sonra bir haber sayfası linki gönderdi. Gönderdiği linkin altına ' size sözünü ettiğim konunun bir kısmı' notunu düşmüştü.

Haber başlığı; 'Erciş'te AKP li vekilden temayül yoklaması müdahalesi!' olarak verilmişti. Devamında, 'Yaklaşan yerel seçimlerde Erciş'te AKP ye aday adaylığına başvuranların temayül yoklamasından üç gün önce mevcut gençlik ve kadın kollarının yönetimlerinin değiştirildiği ortaya çıktı. Bu değişikliğin AKP Van Milletvekili Fatih Çiftçi'nin desteklediği adayın temayül yoklamasında birinci çıkması için yapıldığı iddia edildi.' Yazılmıştı.

Haberde ilginç olan başka bir cümle vardı. Oda şuydu: 'Daha önce güvenmediğimiz için birçok kişiye uygulattığımız cep telefonu uygulamasını bize uygulatmaları bizi şaşırttı.'

Bu cümleyi, isminin açıklanmasını istemeyen bir AKP çalışanı kullanmış. (Habere 
http://www.haberercis.com/ercis/erciste-akpli-vekilden-temayul-yoklamasi-mudahalesi-h37418.html  den ulaşabilirsiniz)

Hani bir söz vardır: 'Benim yüzüm kara, senin yüzün bendende kara.' Dünde bugünde temayül yoklamalarında hileye başvurulmuştur. Farkı sadece rollerin değişmesidir.

Habere bakıldığında Başkanın istifa etmediği, görevden alındığı algısı olsa da, beyanını esas alarak, başkan bu olanları kabul etmediğinden istifa etti diyorum.


   
2013-11-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Erol Çelik
2013-11-30 23:42:37    ip: 88.245.40.???
Fevzi Bey öncelikle ilginize teşekkür ederim. Başkan bazı iddialarda bulundu. Bu aramızda sohbetti ve istemedikçe yazmayacağıma söz verdim. Sorularımdan bazılarının cevapsız bıraktı. Kendisince haklı nedenleri vardı tabi. İP ye resmi baş vurusu da yoktu. Durum böyle olunca isim yazmadım. Yazıyı yayımladıktan hemen sonra cevapsız kalan sorularımı cevapladı. Cevaplardan birisi dikkatimi çekti ve bir soru daha yönelttim. Konuyu yeniden ele alacağım. Ve adını yazacağım. Başkanın adı: Önder Yarıcı
.......................................................................................................................................................................
FEVZİ GÜNENÇ
2013-11-30 22:41:10    ip: 78.166.224???
Çok yerinde gördüğüm tespitiniz için sizi yürekten kutluyorum yazar arkadaşım. Büyük cesaret örneği göstererek AKP'den istifa edip İşçi Partisinden adaylığını ilan eden Başkanı da kutluyorum. İşçi Partili olmamama rağmen, kararını olumlu buluyorum. Başkanın bu partiden alnının akıyla muzaffer bir başkan olarak çıkacağına inanıyorum. Arcak bir konu dikkatimi çekti. Neden yazınızda başkanın adını vermekten özellikle kaçındınız acaba? Onu ismen de tanımak isterdik. Erciş nere Gaziantep nere demeyin. Gönlümüzün bir ucu da Ercişte. Ercişlilere sevgi dolu selamlarımı yolluyorum buradan.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları