Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Şubat 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Medeniyetin Başkenti Konya'da Kitap Günleri
Yine Zindan Kale Sanat galerisi, yine 'Kitap Fuarı!' her yıl Aralık ayının başlamasıyla birlikte Konya Büyükşehir Belediyesi, her zaman olduğu gibi Kitap Fuarı için kolları sıvıyor!
Bu yıl 3. Organize ediliyor. Sayısız yayınevi, birçok yazar. Kitap medeniyettir. Kitap fuarları; yazarın okuruyla buluştuğu bir adres. Kitapseverler, hem fuarı geziyor, hem yayınevlerini ziyaret ediyor, hem yazarlarla buluşma imkânına kavuşuyor, hem de birbirinden değerli yazarlarımızın söyleşilerinden yararlanma şansına ship oluyor!

Kitap fuarları bir kültür pazarlamasıdır. İnsanlığın şirazeden çıktığı, değerlerin birbirine karıştığı, ak ile morun anlaşılamaz hale geldiği... bir ortamda gönüllere bir serinlik veren meltem rüzgarıdır kitap fuarları!

Nasıl; Tarım Fuarı, Ayakkabı Fuarı, Mobilya Fuarı, otomobil Fuarı... varsa ve sık sık yapılıyorsa, Kitap Fuarlarının da sık sık yapılması ve 'kitap kurdu' tabir ettiğimiz, geçmişten geleceğe kapı aralayan, bizi biz yapan değerleri harmanlayan... kitaplarla da insanlarımızın tanıştırılması, ucuza temin etme yollarını sağlamak, bendenize göre daha önemlidir.

Konya'daki kitap fuarı sayısını; Ramazan ayında, yaz mevsiminde, Kütüphane haftasında ve Mevlana haftası olarak kutlanan Aralık ayında olmak üzere dörde çıkarmak yararlı olur. Zaten Belediyenin, 'Mevlana Kültür Vadisi' çalışması var ve devam ediyor. Bu kapsam içinde ele alarak Kitap fuarlarını organize etmek olasıdır. 

Konya, medeniyetin başkenti! Konya bir Selçuklu payitahtı olarak bu güzellikleri hak ediyor! Fuarı organize edenler de bu işin farkında olarak yapıyorlar bunu.

Bu yıl; 100 yazar, 53 söyleşi, 170 imza programı düzenlenmiştir. Konya'daki tüm; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin mutlaka gelmeleri, kitap ihtiyaçlarını karşılamaları gereken büyük bir fırsattır Kitap Fuarları.

Bu cümleden olmak üzere; TYB Konya Şubesi üyesi yazarlarımızın da imza günleri ve söyleşileri olacaktır.

02 Aralık 2013 Pazartesi günü yani bugün saat 18.00'da bendenizin, 'Kur'anla yaşamak' isimli söyleşisi olacaktır. Bütün kültür aşıkları ve kitapseverleri beklerim. Ayrıca her gün TYB Konya Şubesi standında kitap imza günüm devam etmektedir.    
2013-12-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kur'ansız Hayat Yaşayanlar...
- Siyonizm'in Oyunları!
- Birliğimizi Bozmayalım!
- Gönül Aleminden!
- Ne Zaman Bitecek Bu Kavga?
- Herkes Hizaya Girsin!
- Aklın Yolu Birdir!
- IŞİD (Irak - Şam İslam Devleti)
- Mevlana; Bir Hak Dostu ve Peygamber Aşığıdır