Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Kasım 2014
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı. Mersin İstikbal Gazetesi Köşe Yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Bölme Planı
Ülkemiz; yeraltı zenginliği ve coğrafi konumuyla batı ülkelerinin gıpta ettiği, imrendiği bir ülke. Dolayısıyla bu topraklara sahip olmak isterler!  Böyle bir amaçları varken, gizli faaliyetler sürdürme planları yapmıyorlar mı? 

Bölme planı

Birinci ve en önemli planları; ülkeyi bölmek. Yıllarca bölmeye çalıştılar, başaramadılar. Vazgeçmiş değiller! Her seferinde farklı bir oyun sahnelendi, sahnelenecek!  Millet olarak uyanık olmamız gerekiyor.

Türk, Kürt düşmanlığını beslediler. Öyle olmasaydı, PKK Dağda nasıl barınabilirdi?Terör örgütüne, yardım ve destek verilmeseydi, dağlarda barınabilirmiydi? Silah sevkiyatı ve desteği verilmeseydi, silahlar nereden temin edildi?.Bir yanlış algı var insanlar arasında; 

Bilmeyenler, bütün Kürtlerin PKKlı olduğunu, adı geçen örgüte sempati duyduğunu zannediyor!
Oysa sempati duyanların çoğunun, çocukları PKK örgütü tarafından, kandırılarak veya kaçırılarak dağa götürülmüş, çocuklarını kaybetmiş yürekleri yanmış insanlar. Peki bu insanlar PKKya destek vermekte haklı mıydı ? Haklı değillerdi.

PKK Çok can yaktı.  Askerlik yapan öz kardeşinin kurşunuyla şehit olan Askerler de yok değil doğuda. Netice de bu terör örgütünü besleyen dış güçlerdi. Başaramadılar. Yeni oyunlar sahneleniyor Dikkat !
 
Ülkenin toprağını bölmek, insanları birbirine düşürmek, fitne çıkarmak planın parçalarıdır. Bir Ülkede birlik ve beraberlik varsa güçlüdür, yıkılmaz.. Ülke bölünmez. bölünemez. Bu vatan kimindir? Sorusuna cevabım;  Bu vatan; Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Çerkez, lazlarındır. Atalarının sırt sırta savaşarak, kanlaını dökerek kazandığı torunlarının VATANıdır.

Bu insanlar kaynaşmış ve kenetlenmişler.!  Kız almış, kız vermişler. Akrabalık bağları kurmuşlar. Devlet kuruluşlarında; Mevki ve makam sahibi olmuşlar. Ülke kalkınmasına fayda sağlamışlar. Millet vekili, doktor, öğretmen, polis olmuşlar. En önemlisi Vatan savunması için nöbet tutan Askerdir kimilerinin, terör örgütü zannettiği Kürtler...


Bir doğu gerçeği de, yıllarca  o bölgeye yatırım yapılmamış olmasıdır., iş sahalarının eksikliği, Nüfusunun kalabalık olması, geçim sıkıntısının yaşanması, acizlik ve çaresizlik, çocukların kandırılabilmelerine ve dağ başlarına götürülmelerine zemin hazırlamış!

Millet; Kardeşliğini bozacak hareketlere ve tehlikelere karşı uyanık olmalıdır...

Sovyetler bilrliği örneği var en basitinden. Süper güç, lakaplıydı. Bölünerek yokuldu. ABD Karşısında durabilen yegane bir Devletti. Oyunların kurbanı oldu...

   
2013-12-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları