Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
Zurnanın Son Deliği
Yaşadığımız ilçedeki güzelliklerin farkında olmadan yaşıyoruz ve taktığı gözlüğün çerçevesinin dışına çıkamayan toplum mühendislerine katlanmak zorunda bırakılıyoruz.

İlçemizin, sağlıkta, eğitimde, işsizlikte, çevre temizliğinde ve sosyal yaşam alanında o kadar çok halledilmesi gereken sorunları varken, birileri ile didişme içgüdüleri gelişmiş, aydın kafalarla meşgul ediliyoruz.

Kendilerini icranın, yargının ve güvenlik güçlerinin yerine koyan, boş ve ham hayal peşinde koşanlara kulak vermek zorunda bırakılıyoruz.

Öncelikle kendi kapısının önünü temiz tutma yeteneği gelişmemiş, komşusunun çöplüğündeki çekirdek kabukları ile uğraşan aklıevvellerin kanatlarına konmaya zorlanıyoruz.

Ağaca tırmanmayı beceremeyen, çıkanları da meyve hırsızlığı ile suçlayan beceriksizlere uymak zorunda bırakılıyoruz.

Başarıyı, çok olmada, üremede ve büyümede görüp nefsinin esiri olmuş iradesizlere biat etmek zorunda bırakılıyoruz.

Bilgisizliğini iftira ile örtmeye çalışan ve riyakârlığı meslek edinmişlerle yaka paça olmak zorunda bırakılıyoruz.

Birçok örnek verilebilecek karmakarışık bir ortamda yaşamak zorunda bırakılıyoruz.

Bu benzetmeleri genel anlamda kullandığımı ve hiçbir kişiyi hedef almadığımı belirterek asıl üzüntümü paylaşmak istiyorum.

Bu kadar değişik yöre insanının yaşadığı ve küçük bir Anadolu maketi olan ilçemizde biraz tahammül ve hoşgörü ile değişik güzelliklerin yaşanacağını, birlik beraberliğin sağlanacağını ve sorunların kısa zamanda çözülebileceğini düşünemiyoruz.

Tutturmuşuz bir 'İşbirlikçi' sözcüğü durmadan sağa sola saldırıyoruz. Biz kendi kafamızdaki 'Şeytanla' yaptığımız işbirliğini ya göremiyoruz ya da gizlemek için suizan yapıyoruz.

Bu ülkede çeşitli darbelerle yönetimlerin değiştiği bir vakıadır. Yapılanlar ortada. Çarpıtılmış bir tarihten bahsetmiyoruz. Hepimiz bunları dün yaşadık. kontrgerilla, derin devlet, faşist ordu yakınmalarımızı hatırlayalım. 

Aynı olayları ilçemiz yönetimleri içinde de görmek mümkündür. Torbalı Belediyeciliğinin boşa geçmiş onlarca yılından bahsetmek mümkündür. Zaman zaman bunlar gündeme taşınmaktadır.

20 yıldır yaşadığım bu güzel ilçede, çok iyi hizmetler edebilecek ve ileriye yönelik çok güzel ve kalıcı projeler üretebilecek çok değerli genç ve kariyer sahibi birçok insan tanıdım, bunlar, bırakın hizmet etmeyi bu ilçede zurnanın son deliği bile olamamışlardır. Yıllardır da hep kenara itilmişler.

Kişilerin, hele hele kariyer sahibi ve gelecekte kendisinden çok şeyler beklenen bazı gençlerimizin de kafalarında şeytanla yaptıkları veya yapmak zorunda kaldıkları işbirliklerini, çok iyi sorgulayarak hayatlarına yön vermeleri gerektiğini düşünüyorum,

Bu bir samimi eleştiridir. Kabul edilir veya edilmez bilemiyorum. Kabul edilmediği veya en azından hoşgörü ile karşılanmadığı taktirde, bir çok gencimiz zurnanın son deliği bile olamadan kaybolup gideceklerini bilmelidirler.

Her şeye rağmen, gençlerimizin İlçemizi daha iyi yerlere taşıyacağına inananlardanım.

Yeterki; Gençlerimizin önü açılsın, Toplum mühendisleri gençlerimize köstek olmasınlar.15.12.2013

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.
   
2013-12-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları