Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2014
Semra ATASOY
Semra ATASOY kimdir?
Arkeolog Yazar, Özlem yayınlarından altı adet çocuk öykü kitabı ve bir adet şiir kitabı, yetişkinlere yönelik siyaset ve kadınlarımızı anlattığı deneme anı kitabı "AŞKIN ADI TURUNCU" ve "GÜNEŞ YENİDEN DOĞAR MI?"adlı romanın yazarıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Güneş yeniden doğar mı?
Mevlâna yeryüzüne baktı tebessümünün kenarına kıvrılıp takılı kaldığı buğulu gözleriyle.

  Hilalin hemen ucuna oturmuş âlemi izliyordu sevecenlikle; sonra başını kaldırdı, adına uzay dedikleri, esrarengiz harelerin dalgalandığı karanlık sonsuzluğun içindeki görünmez güneşine baktı ve ardından hüzün dolu kederli sesi yankılandı tüm evrende:

  ''Şems! Şems! Cancağızım, ciğerparem, perendem, neredesin? Gel artık! Gel, Gel bak! Yalnızca biz değilmişiz sevgiliyi arayan, sevginin, sevgilinin sıcacık ışığına koşan. Gözün göremediği kalbin işitmediği biçare âlemde sevgiliyi ararlar hâlâ, canın en hassas teline dokunabilen dosta koşarlar. Koşarlar da o sevgiliye bir türlü kavuşamazlar. Bak Şems; bizim aşkla aradığımızı yeryüzünde bulan olmamış hâlâ. Divane olmuş yürekler; dost diye haykırırlar. Hepsi bekleşir durur VUSLATI; ciğerleri dağlanır vuslat vuslat diye!

Şems! Şeems! Dön artık; asırlardır ben de beklerim vuslatı.''

Ey sevgili,

Şeytanın öğretmeni...

Meleğin kalbi...

Sevilesi mi?

Hem de ne sevilesi.

Tehlikeli ki

Ne tehlikeli.

Sevgiliye ulaşmak için attığı çalımlarla şeytanı şaşırtan,

Sevdiğinin koynundayken meleği ağlatan,

Kadın...

Sordu VUSLATI!

Cevap verdi beriki:

Mevlâna'dan ötürü Kadın, Mevlâna'dan ötürü. Kulağımıza aşkı fısıldadı. Gerçek aşkın peşinde o pişti, o yandı. Gözümüzün üzerindeki yedi kat perdenin birkaç katını o açtı. Bize gerçek sevginin ve sevgilinin ışığını ucundan da olsa o gösterdi. O ışıkla ruhları yıkananlar bir daha iflah olmadılar; o günden beri yanarlar vuslat vuslat diye!

Mevlâna'dan sonra,

Kimse yaşayamadı o anı.

Şimdi sen de bekle VUSLATI!

GÜNEŞ YENİDEN DOĞAR MI adlı kitabımdan alıntıdır. Tüm kitapçılardan ulaşabilirsiniz, hızlı tükendiği için yayınevinden de istetebilirsiniz. Okumanız dileğiyle...

 www.semraatasoy.com


   
2013-12-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları